sobota, 29 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 15121 wyświetleń

Blue Cafe w Grajewie !

„Pride”; Big Girl don’t cry”; „Under the bridge” - to tylko niektóre z utworów, które zaprezentowali uczniowie SP 2 w premierowym konkursie piosenki angielskiej „English song Contest”. Najlepsza okazała się uczennica klasy III b Urszula Malicka, która zauroczyła widownię swoją interpretacją piosenki „Baby baby” zespołu Blue Cafe.

Show time

Wtorek, 15. 01., SP 2 w Grajewie zamieniła się w prawdziwą salę koncertową. Hol znajdujący się na pierwszym piętrze szkoły, pękał w szwach. Uczestnicy biorący udział w zabawie zaśpiewali łącznie dziesięć piosenek, nie rzadko zaczerpniętych z bardzo wymagającego repertuaru takich artystów jak U2, Red Hot Chili Pepers czy George Michael.

It’s something new

Ponad dwugodzinny konkurs mógł zadowolić nawet najwybredniejszych fanów muzyki. Nowatorska formuła prowadzenia w j. angielskim, oryginalna scenografia, teledyski i bisy w przerwach oraz wysoki poziom artystyczny uprawniają do stwierdzenia, że takiego konkursu w „Dwójce” dawno nie było. Ponadto- jak twierdzą organizatorzy- impreza była bardzo atrakcyjną formą nauki oraz popularyzacji angielskiego wśród uczniów.

- To na pewno coś nowego. Wiadomo, że konkursy matematyczne, czy humanistyczne nie są tak atrakcyjne – tłumaczy nieśmiało Renata Gajdzińska, która zdaniem pozostałych anglistów miała największy wkład w sukces konkursu.

Ula is the best

Jury w składzie: U. Mazurek, M. Sarmacki, G. Michalska, R. Randzio nie miało wątpliwości ogłaszając wynik: zwycięzcą „English song Contest” została Urszula Malicka. Jej „Baby, baby” z repertuaru zespołu Blue Cafe dosłownie zauroczyło widownię.

- Kiedy ta dziewczyna zaczęła śpiewać, poczułem dreszcze. Od razu wiedziałem, że wygra – relacjonuje Tomek, jedne z widzów. Kto wie, może jesteśmy świadkami narodzin gwiazdy?

Szkolny konkurs piosenki angielskiej „English song Contest”:
1. Urszula Malicka –„Baby baby”, Blue Cafe
2. Paweł Popko, Michał Przyborowski, Damian Siedlecki, Michał Wiszowaty „Hands up”, Ottowan
3. Milena Cichocka, Oktawia Matysiewicz „Barbie girl”, Aqua
4. Adrianna Krepsztul „Under the bridge”, Red Hot Chilli Peppers
5. Aleksandra Goliczewska „Pride”, U2
6. Klaudia Bućko, Dominika Orzechowska “Hanna Montana”
7. Brenda Kosmowska, Katarzyna Modzelewska „What I have bern looking for”, Ashley Tisdale and Lucas Breebel.
8. Patrycja Ptak, Klaudia Brakoniecka “Last Christmas”, George Michael
9. Kinga Gorący, Klaudia “Big girls don’t cry”, Fergie    
10. Paweł Straszyński, Daria Wróblewska, Kinga Markowska “You are the music in me”, High School Musical. 

Nagrody ufundowali:
- wydawnictow “Longman”
- wydawnictwo “McMillan”
- Dom Kultury “Relax”
- Rada Rodziców.

AM, RB

więcej z życia szkoły Sp2 na www

 

Komentarze (8)

Dobry tytuł - połowa sukcesu nie? :)

Brałam w tym udział :)
3 miejsce :D
Juupii :)

Ja też brałam udział i zdobyłam pierwsze miejsce domyślacie się kto to pisze. :)

no szkoda ze tev ostatnie miejsce ...................

ula się chwalisz czy się żalisz;/

Ojej jakie z was dzieciaki...Z takim głosem to nawet pod kościół bym nie poszła...:/ Żebyś wygrała I miejsce powiedzmy w konkusrei na całą Polske a nie na własną szkołe...Wiesz ile ja razy wyrywałam we własnej szkole...SZOK!!!!!!!!! I cały czas wygrywałam...A teraz mam już za sobą pierwszą mojaa płyte... I się cieszę... A dla Ciebie powiem tylko jedno ćwicz głos to może coś bedzie w przyszłości...:/

było super : D
zdobyłam III miejsce z Mileną ; D
pzdr. ;**

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.