UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Kraj

Bezpieczeństwo wędkarzy

KPP Ełk: Dbają o bezpieczeństwo wędkarzy

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Rybackiej rozdają dzisiaj wędkarzom kolce asekuracyjne. Ten niezwykle prosty i podstawowy sprzęt umożliwia wydostanie się z wody, gdy po kimś załamie się lód.

Od kilku lat w naszym regonie nie było tragicznego zdarzenia z udziałem wędkarzy łowiących na lodzie. Jednak, aby ten stan się utrzymał, policjanci wraz ze Strażą Rybacką zadbali i wyposażyli wędkujących w kolce asekuracyjne. Ten prosty sprzęt ma tak przemyślaną konstrukcję, aby nie zawieść w trudnych sytuacjach. Ponadto funkcjonariusze przypominali wędkarzom o czym powinni pamiętać zanim wejdą na lód oraz jak zachować się gdy lód się pod nimi zarwie.  Dzisiejsze działania mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa miłośników wędkarstwa oraz turystów odwiedzających nasz region.

Akcja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Ełku, które zakupiło kolce asekuracyjne. Koszt jednego zestawu to około 20 złotych, czyli niewiele w porównaniu do tego, jak cenne jest ludzkie życie.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.