Sezon na Warmię Grajewo

aktualizacja: 2013-07-04 15:25:12     nr wiadomości: 20389     przeczytano: 7373     Ilość komentarzy komentarze: 3

Po przerwie urlopowej piłkarze WARMII Grajewo w środę 10 lipca zainaugurują przygotowania do nowego sezonu. Wciąż nie wiadomo w której lidze zagrają nasi piłkarze w sezonie 2013/2014. W poniedziałek 8 lipca Zarząd Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie podejmie decyzję w sprawie składu III ligi. Choć nasi piłkarze zajęli w minionym sezonie XV miejsce w tabeli, które teoretycznie jest pozycją spadkową, to niewykluczone, że ... nadal będą grali na tym poziomie. Dlaczego? To skomplikowane, ale może złożyć się na to kilka powodów.

Z naszej grupy III ligi awans wywalczyła OLIMPIA Zambrów, która w pierwszym terminie nie otrzymała stosownej licencji na grę na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią (stadion w Zambrowie jest modernizowany). Działacze OLIMPII złożyli jednak wniosek o przyznanie licencji na grę swojego zespołu na stadionie w Łomży i ją otrzymali, więc tym samym OLIMPIA zagra w sezonie 2013/2014 w II lidze. Wydawało się, że jej miejsce w naszej grupie zajmie spadkowicz z II ligi – CONCORDIA Elbląg, ale pomimo, że ten zespół zajął pozycję spadkową to jednak utrzymał się w II lidze ze względu na nie otrzymanie licencji na grę klubów RESOVIA Rzeszów i UNIA Tarnów, które zostały zdegradowane. Kolejną drużyną, która nie zagra w III lidze jest OLIMPIA 2004 Elbląg. W Elblągu doszło do fuzji klubów – II-ligowej OLIMPII i III – ligowej OLIMPII 2004. Pierwszy zespół połączonego klubu zagra w II lidze a rezerwy w IV-tej. W związku z likwidacją rozgrywek Młodej Ekstraklasy do III ligi zgłoszony został zespół rezerw JAGIELLONII Białystok. Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku, który prowadził rozgrywki III ligi w zakończonym sezonie 2012/2013 zaopiniował do W-M.Z.P.N. w Olsztynie, który będzie zarządzał III-ligą w sezonie 2013/2014 o rozszerzenie ligi do 18 zespołów. Jeśli w poniedziałek 8 lipca Zarząd okręgowego Z.P.N. w Olsztynie podejmie decyzję o rozszerzeniu III ligi – WARMIA pozostanie na tym poziomie rozgrywek.

Najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć – 10 lipca Zarząd Klubu przedstawi zespołowi nowego trenera, który będzie prowadził WARMIĘ w sezonie 2013/2014 niezależnie od ligi, w której przyjdzie zagrać naszym piłkarzom. W orbicie zainteresowań naszego Klubu jest kilku zawodników, którzy będą pojawiali się na zajęciach już od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. Obecnie – choćby ze względu na niepewność, co do poziomu rozgrywek, na którym wystąpi WARMIA w nowym sezonie za wcześnie jest pisać o nazwiskach piłkarzy będących ewentualnymi wzmocnieniami.

Oto plan sparingów naszego zespołu w okresie przygotowawczym, które odbędą się w Grajewie:

13.07. NAREW Ostrołęka
17.07. DĄB Dąbrowa Białostocka
20.07. ROMINTA Gołdap
24.07. MAZUR Ełk
27.07. OSTROVIA Ostrów Mazowiecka
31.07. CZARNI Olecko
03.08. PŁOMIEŃ Ełk
 
Tradycją jest rozgrywanie przez piłkarzy WARMII gry wewnętrznej na pierwszym treningu podczas letnich przygotowań. Tym razem gra wewnętrzna będzie miała nieco większy wymiar – w środę 10 lipca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z Reprezentacją Grajewskiej Ligi Amatorskiej, czyli zawodnikami popularnych “zakładówek”. Dla piłkarzy WARMII będzie to gra w ramach pierwszych zajęć po przerwie urlopowej.
Mecz będzie okazją do obejrzenia w akcji najlepszych grajewskich piłkarzy – zarówno tych zrzeszonych w Klubie, jak i tych, którzy występują w lidze amatorskiej. Licząc na wysoką frekwencję kibiców i duże zainteresowanie tym spotkaniem w naszym mieście z inicjatywy Zarządu K.S. WARMIA Grajewo podczas meczu zostanie przeprowadzona kwesta Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego. Dochód z tej kwesty zostanie przekazany na zakup pompy infuzyjnej dla Pododdziału Noworodkowego Szpitala Ogólnego w Grajewie. Wstęp na mecz będzie bezpłatny dla wszystkich Kibiców, ale zwracamy się z gorącą prośbą do sympatyków piłki nożnej i wszystkich mieszkańców naszego miasta o szczodre wsparcie szczytnego celu i zapełnienie skarbonek, z którymi hostessy będą witały kibiców już w bramie wejściowej na stadion.
Mecz będzie sędziował pan Marcin Niebrzydowski z Grajewa. Na stadionie do dyspozycji Kibiców będzie stoisko z cateringiem (przekąski, chłodne napoje, potrawy z grilla). Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!
 
 
Autor: Janusz Szumowski
http://kswarmiagrajewo.org
http://www.facebook.com/warmia


Nasuwa się jedno pytanie - czy potrzeba jest powiększania III ligi do 18 zespołów? Nie sądzę , że Warmia ma takie wpływy... a Podlaski ZPN w tym wypadku chyba mocno przegina. Bacząc na warunki pogodowe w naszym regionie rozgrywki są przekładane z dnia na dzień, w tej chwili runda jesienna kończy się w połowie listopada, a wiosenna zaczyna w kwietniu. Drużyny te to nie zawodowstwo - choć ich zarządy tak myślą, dołożyć koszty organizacji dwóch meczy więcej, przygotowywanie boiska po opadach atmosferycznych i oczywiście ich stan w takiej ilości rozgrywek? No cóż niech Warmia się utrzyma, ale czy przed reorganizacją systemu który ma nastąpić od centralnych rozgrywek na tempo potrzebne jest. Subiektywnie oceniam, że Podlaski Związek Piłki Nożnej robi złą robotę, a skutki tego będą widoczne na wiosnę tego sezonu. Dochodzi jeszcze, że każda drużyna winna mieć dziecięce i młodzieżowe drużyny, a te wycofywane są z rozgrywek w trakcie sezonu a Pod.ZPN jak i inne federacje nie wyciągają z tego wniosków - a chodzi o pracę z własnym narybkiem. Pozdrawiam kibiców piłki nożnej powiatu grajewskiego.
Napisał: no cóż kibic myślący dodano: 2013-07-05 08:28:34

Zgadzam się całkowice. Mądrego to i dobrze poczytaćI
Napisał: KIBIC dodano: 2013-07-05 22:00:52

Warmia w III lidze została
Napisał: Ja dodano: 2013-07-09 06:25:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.