Dotacje dla klubów sportowych

aktualizacja: 2021-06-04 17:31:42     nr wiadomości: 45892     przeczytano: 864     Ilość komentarzy komentarze: 1

31 maja br. rozstrzygnięto nabór wniosków w Programie Klub – edycja 2021. 

Po 10 tys. zł wsparcia przyznano:

- Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu "Strzelec" Grajewo;
- Grajewskiemu Klubowi Kyokushin Karate;
- Międzyszkolnemu Ludowemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Gwiazda” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

Od 2016 r. Ministerstwo Sportu realizuje Program „Klub”, dzięki któremu możliwe jest dotarcie z bezpośrednim wsparciem finansowym do tysięcy lokalnych środowisk sportowych, które z uwagi na zróżnicowane uwarunkowania borykają się z problemami natury organizacyjno-finansowej. Celem Programu jest dofinansowanie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem wsparcia są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego. 

Głównymi celami programu są: 

1) upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
2) wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,
3) wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,
4) inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,
5) optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

 

Już od dzisiaj prowadzimy zapisy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na zajęcia bezpłatne karate w ramach rządowego projektu pt. Program Klub - edycja 2021. Zgłoszenia można dokonywać telefonicznie pod numerem 501 662 909. Więcej informacji udzielamy podczas rozmowy telefonicznej.
Napisał: Radek dodano: 2021-06-09 10:39:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.