Cała Polska czyta dzieciom

aktualizacja: 2021-05-28 22:05:24     nr wiadomości: 45821     przeczytano: 617     Ilość komentarzy komentarze: 0

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma zachęcić dorosłych do codziennego czytania dzieciom dla przyjemności, ponieważ w dzisiejszym świecie mediów tylko w ten sposób można wychować czytelnika. Chodzi tu zresztą nie tylko o kolejną przeczytaną książkę, ale o wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i zaufania, możliwość zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. Czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka. 

Oddział dla Dzieci Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie systematycznie popularyzuje głośne czytanie, opowiadanie baśni i legend dla najmłodszych. Od lat swoimi działaniami uzupełnia domowe czytanie i stwarza wszystkim, bez wyjątku, szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.   

W dniach 27 – 28 maja w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przebiegającej pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Biblioteka - Centrum Kultury po raz kolejny przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Tegoroczną lekturą idealnie wpasowującą się w hasło kampanii był wiersz pt. „Lokomotywa” Juliana Tuwima, który pracownicy biblioteki przeczytali dzieciom z  Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie oraz uczniom klasy zero Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji!

 

GALERIA ZDJĘĆ 

 

Tekst: Anna Wojsław

Foto: Andrzej Szabelski,  Andrzej Kosmowski

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.