Biały Orlik nie w tym sezonie

aktualizacja: 2020-12-08 16:26:05     nr wiadomości: 44212     przeczytano: 2512     Ilość komentarzy komentarze: 15

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie nie uruchomi w tym sezonie lodowiska pod chmurką.

- Z powodu braku jasnych wytycznych ministerialnych,  dbając o zdrowie mieszkańców Grajewa rezygnujemy z uruchomienia Białego Orlika. Prosimy o wyrozumiałość i akceptację naszej decyzji – informuje nas Marek Duchnowski, Dyrektor MOSiR w Grajewie.

„Biały Orlik” to nazwa programu rządowego polegającego na organizacji sztucznych i ogólnodostępnych lodowisk na terenie istniejących już kompleksów sportowych wybudowanych w ramach akcji “Moje boisko Orlik 2012”. Lodowisko składane, sezonowe o wymiarach 16 m x 26 m o łącznej powierzchni 416 m2 wyposażone w agregat chłodniczy gwarantujący utrzymanie tafli lodowej grubości 5-7 cm. Wstęp na lodowisko był bezpłatny, istniała możliwość wypożyczenia łyżew.

 

No tak lepiej nic nie robić, niż zrobić cokolwiek dla dzieciaków, które od października siedzą w domach niemal non stop. Głupia decyzja, podobnie jak zamknięcie basenu, który był otwarty w Grajewie raptem miesiąc. Tak, tak wiem, że w przypadku basenu to decyzja rządowa, ale przedłużona była już przez burmistrza, kiedy w maju wszędzie pływanie już działały, w Grajewie wciąż była zamknięta. Kupili bramkę mierząca temperaturę za ciężkie pieniądze miesiąc podziałali i znów zamknięcie....bo na basenach jak wszyscy wiemy sami chorzy a wirus szaleje szczególnie jak na cmentarzach 1 listopada :) (to ironia). Reasumując decyzję o braku lodowiska w tym sezonie - czysta głupota. Szkoda, że nie ma odważnych w tym covidowym szaleństwie.
Napisał: kol dodano: 2020-12-08 16:39:30

Decyzja. Ciekawe jakie osiągnięcia i wyniki będą dyrektora , nie dyrektora tylko dzieci . Dzieci będą w domu a dyrektor zostanie bo jest najlepszy . Osoba odpowiedzialna za działanie MOSIR powinna myśleć o zapewnieniu dostępu mieszkańców do korzystania z obiektów sportowych dbając o środki ochrony a nie je zamykać . Ale co tam i tak stołek będzie . Przykro patrzeć jak pandemia uwidacznia układy i ukadziki . Myślę że sytuacja z tego roku pokaże jak bardzo jesteśmy w tyle bo nie możemy żyć tylko parkiem . A ludzie odpowiedzialni za zapewnienie form rekreacji mają wymówkę , covid 19 . Przykro patrzeć. Fajnie że ludzie co mają pasję nie patrzą na szanownych dyrektorów i robią swoje .
Napisał: Patryk dodano: 2020-12-08 22:38:02

W Olsztynie co roku w sezonie zimowym uruchamianych jest kilka lodowisk. Jedno z nich zlokalizowane było przy hali Uranii. Kolejne dwa miejskie lodowiska znajdują się na terenie Centrum Ukiel, a więc na plaży miejskiej, oraz przy ul. Jeziołowicza. - Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, wystosowaliśmy zapytania do resortu sportu i turystyki dotyczące możliwości otwarcia lodowisk - mówi Zbigniew Szymula, rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji, który administruje w Olsztynie sztucznymi lodowiskami. - Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Napisał: Wyborca dodano: 2020-12-09 09:26:08

Mimo tego OSiR zdecydował się na własną odpowiedzialność uruchomić lodowiska, choć nie wszystkie. - Chcemy uruchomić lodowisko na terenie Częśc IICentrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel oraz przy ul. Jeziołowicza na Pieczewie. Nie chcemy pozbawić mieszkańców możliwości aktywnego spędzania czasu zimą - dodaje Szymula. Lodowiska mają działać codziennie w godz. 9-21, a wejścia są przewidziane o pełnych godzinach, ostatnie o godz. 20. Jednostka jazdy to 45 min.
Napisał: Wyborca dodano: 2020-12-09 09:27:08

Wystarczy wpisać Biały Orlik w wyszukiwarce i zobaczycie ile jest otwartych, wprowadzamy limity , bez wypożyczania łyżew , limit osób jak w kościele , osoby dodatkowe np. z basenu do pilnowania limitów itp. a nie szybciutko podjeta decyzja . ZAMYKAMY LUB NIE OTWIERAMY
Napisał: Jaśiu dodano: 2020-12-09 10:04:52

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. Już w najbliższy czwartek (10.12) rusza lodowisko Biały Orlik przy ul. Katyńskiej w Łomży. Jeszcze w tym roku planowane jest wprowadzenie Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta, a każdy kto posiada karnet basenowy będzie mógł płacić nim na lodowisku. "W tym sezonie, w związku z epidemią koronawirusa obowiązuje nowy regulamin oraz wytyczne sanitarne. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z lodowiska musi uzupełnić deklaracje uczestnictwa w zajęciach, która będzie dostępna w kasie lodowiska. Zajęcia to tercje 50 minutowe o określonych godzinach, zgodnie z grafikiem. Obowiązuje zakaz publiczności, a więc uczestnicy zajęć do lat 7 mogą korzystać z lodowiska wyłącznie pod opieką uczestnika zajęć pełnoletniego. W każdej tercji udział może wziąć maksymalnie 50 uczestników" - podaje MOSiR Łomża.
Napisał: Wyborca dodano: 2020-12-09 10:08:20

Rozpoczęły się prace związane z montażem lodowiska "Biały Orlik", które będzie podobnie jak w poprzednich latach funkcjonowało, za stadionem MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, na obiektach kalwaryjskiego Centrum Kultury Sportu i Turystyki. Szykujcie łyżwy i formę, uruchomienie lodowiska planowane jest na koniec listopada! Zachęca kalwaryjski magistrat na swojej stronie internetowej.
Napisał: Wyborca dodano: 2020-12-09 10:13:50

XDDDDD całe Grajewo Myslam, ze przynajmniej na ferie gdzieś wyjdę z domy a tu zamknięcie XDD.
Napisał: JD dodano: 2020-12-09 14:14:17

W Grajewie Burmistrz wszędzie szuka oszczędności. W szkołach kosztem dzieci i nauczycieli, plywalnia zamknieta byla dlugi okres czasu podczas gdy w innych miastach byla otwarta a tetaz lodowisko. Wszystko kosztem aktywności fizycznej mieszkańców
Napisał: Tadeusz dodano: 2020-12-11 19:20:51

W Białymstoku lodowisko czynne, polecam
Napisał: Xyz dodano: 2020-12-12 12:02:41

Pewnie tak będzie ,że wszystkie lodowiska tzw. Białe Orliki w Polsce będą pootwierane a u nas NIE.
Napisał: Kaśia dodano: 2020-12-12 13:12:18

W większych miastach lodowiska będą czynne wymienię miasto Łomża o którym mówiono w telewizji a w naszym mieście najlepiej nic nie robić.Panie dyrektorze MOSIR-u chociaż w ferie dajcie dzieciakom trochę ruchu na świeżym powietrzu
Napisał: 0p dodano: 2020-12-13 12:08:25

Skoro u nas zamknięte polecam obiekty sportowe w Białymstoku (otwarte dla każdego) http://miejskoaktywni.pl
Napisał: akrywny dodano: 2020-12-17 15:39:32

Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia do 17 stycznia Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni? Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. Zamknięte stoki narciarskie Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym
Napisał: banab dodano: 2020-12-17 18:26:18

Nie ma sensu dzieci tylko jaką mają frajdę w Grajewie to górki na solidarność teraz jest bardzo zimno to chociaż można by było otworzyć te lodowisko
Napisał: Gość dodano: 2021-01-14 22:21:55

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.