sobota, 28 maja 2022

Kraj

8 nowych radiowozów

8 nowych oznakowanych radiowozów już niedługo pojawi się na podlaskich drogach. Alfy Romeo 159 wyposażone są w nowej generacji videorejestratory umożliwiające pomiar pojazdów zbliżających się lub oddalających podczas, gdy radiowóz stoi.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wzięli udział w szkoleniu z zakresu obsługi oraz eksploatacji radiowozów wyposażonych w nowej generacji videorejestrator. Urządzenie, oprócz standardowego nagrywania filmów podczas jazdy, ma możliwość pomiaru prędkości pojazdów zbliżających się i oddalających podczas postoju. Pozwala na to specjalna głowica radarowa połączona z videorejestratorem. Przeszkoleni z obsługi nowego narzędzia do walki z drogowymi piratami mundurowi swoją wiedzą podzielą się z innymi policjantami z drogówki. Jeszcze w tym roku będzie ona niezbędna, bo do podlaskiej policji trafi niebawem osiem nowych oznakowanych radiowozów. Zakupione przez Komendę Główną Policji Alfy Romeo 159 mają benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 1.8 litra i mocy 200 KM. Aby rozpędzić auto do 100 km/h  motor potrzebuje nieco ponad 7 sekund. Natomiast prędkość maksymalna samochodu to 235 km/h.

W całym kraju pojawi się 120 tego typu radiowozów.

 

www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.