Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 4199 wyświetleń

67-latka starciła ponad 40 tysięcy złotych

67-letnia mieszkanka gminy Supraśl padła ofiarą oszusta, którzy zadzwonił do niej wczoraj.

Kobieta była przekonana, że rozmawia z policjantem. Pod pozorem zabezpieczenia środków finansowych przed atakiem hakerskim przelała pieniądze na wskazane konto. W ten sposób straciła ponad 40 tysięcy złotych.

 

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.

Komentarze (3)

Bezmyślność ludzi jest porażająca, szczególnie przy takiej ilości informacji o sposobach wyłudzeń przekazywanych w mediach ale jeszcze bardziej przygnębia nie wiem, bezradność, brak odpowiednich narzędzi ze strony policji w rozwiązywaniu tego typu spraw. Czy to taki problem wystąpić do banku o udostępnienie informacji o właścicielu konta na który poszedł przelew, czy do operatora o udostępnienie informacji o użytkowniku konkretnego numeru?

Tego się nie da już czytać. Czy ci ludzie postradali zmysły? Dzieci, wnucząt nie mają? Jeżeli są to starsi ludzie , wystarczyłaby rozmowa z kimś z rodziny. A jeżeli ktoś w " sile wieku" to już zupełnie nie rozumiem. Trąbią o tych naciagaczach we wszystkich mediach. Czy ta ludzka pazerność przesłania im logiczne myślenie?

Zbrzydło czytać ile tego jest wciąż i wciąż, aż tak źle pomyślałam choć nie chciałam ale odruchowo, że sami winni sobie, naprawdę tyle ostrzeżeń!! Tyle artykułów, tyle przepadków! I wciąż niestety nowe !!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.