środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13040 wyświetleń

30 lat Solidarności -Grajewo

Grajewo, 05.09.2010 r.

"Solidarność" świętuje swoje 30. urodziny. Dziś złożono wieńce pod pomnikiem Solidarności przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Odbyła się uroczysta msza święta z udziałem członków i przewodniczącym oddziału w Grajewie Eugeniuszem Formejstrem.


To także rocznica Porozumień Sierpniowych zawartych przez rząd PRL z komitetami strajkowymi powstałymi w 1980 r. (w Szczecinie, w Gdańsku, w Jastrzębiu-Zdroju, w Dąbrowie Górniczej (Huta Katowice).
Dzięki nim dopuszczono m.in. do zarejestrowania NSZZ Solidarność, zobowiązano do wniesienia do Sejmu ustawy o ograniczeniu cenzury. Władze zobowiązały się też do opublikowania podstawowych założeń reformy i umożliwienia nad nią publicznej dyskusji. Reforma miała opierać się na zwiększonej samodzielności przedsiębiorstw i udziale samorządu robotniczego w zarządzaniu.

fot. e-Grajewo.pl

 

Komentarze (1)

Solidarność to ruch związkowy czy partia polityczna, bo już trudno się w tym wszystkim rozeznac? Raz występuje pod nazwą AWS, to znowu PIS kiedy indziej NSZZ Solidarnośc , chociaż jeden z jego założycieli radzi zwinąc szandary i nie uzywac tej nazwy. Co było podczas centralnych uroczystości większośc widziała. Cześć czolowych związkowców z Solidarności będać na garnuszku pracodawców wiedząc że niewiele może zdziałac w zakładach prywatnych przechodzi do polityki. Związek zawodowy powinien być związkiem zawodowym a nie partią polityczną. Czy tak jest w istocie oceńcie sami. Z poważaniem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.