Zapasy -mistrzostwa podlaskiego

aktualizacja: 2014-02-18 12:01:11     nr wiadomości: 21758     przeczytano: 6483     Ilość komentarzy komentarze: 5

  126 dziewcząt i chłopców z ośmiu klubów zgromadziło się dn. 15 lutego 2014 roku w hali Gimnazjum Publicznego w Szczuczynie, aby wziąć udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w zapasach w stylu wolnym o Puchar Burmistrza Szczuczyna.

  Współorganizatorami Mistrzostw byli Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaskie Zrzeszenie LZS, Urząd Miejski w Szczuczynie, MLUKS "GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie oraz Bank Spółdzielczy w Szczuczynie.

  W pięknie przystrojonej hali w obecności młodych adeptów zapaśniczego rzemiosła gospodarze wyróżnili pamiątkowym dyplomem uznania oraz upominkiem Oskara Czyżewskiego - brązowego medalistę Mistrzostw Europy Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w kat. do 85kg. Upominek wręczył były szczuczyński zapaśnik, a obecnie właściciel firmy "CyberSAT" – Tomasz Mioduszewski. Wyróżniony zrewanżował się sponsorowi wręczając mu koszulkę z własnoręcznie sporządzonym autografem podkreślając, iż gdy zostanie medalistą olimpijskim, wartość koszulki znacznie wzrośnie.

  Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy miejscowego klubu zapaśniczego oraz sponsorzy. Zanim rozpoczęły się walki w części artystycznej w układach z piramidami zaprezentowała się  młodzież Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie oraz Zespołu Szkół im. Marszałka Piłsudskiego w Szczuczynie prowadzona przez mgr Marka Hanca. Wokalem popisała się Emilia Nagel- uczennica Szkoły Podstawowej w Szczuczynie, a tańcem wybranki „ŻYLETY”  z MDK w Szczuczynie.

  Walki przyniosły młodym zawodniczkom i zawodnikom wiele emocji, a w konsekwencji medale. W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężył MLUKS „MOSIR” Grajewo, który wyprzedził MLUKS „GWIAZD” Szczuczyn i UAKS „PODLASIE” Białystok. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężył MLUKS „GWIAZDA” Szczuczyn, który wyprzedził LMUKS „OLIMPIK” Suwałki i UAKS „PODLASIE” Białystok.

 Ze sportowym pozdrowieniem
Grzegorz Zańko


Świetne zawody, organizacja na wysokim poziomie.
Napisał: kibic dodano: 2014-02-19 08:57:21

zapasy to dyscyplina dla twardzieli jakimi jest gwiazda szczuczyn
Napisał: mily dodano: 2014-02-19 10:55:08

wreszcie czyżyk jest doceniany a nie jakoś tak po macoszemu traktowany - gratulacje!
Napisał: pozdr dodano: 2014-02-19 13:53:46

twardziele to MOSiR GRAJEWO zawsze na pierwszym miejscu :):):)
Napisał: ja dodano: 2014-02-21 08:28:39

zapasy to wielka rodzina czy klasycy czy wolniacy
Napisał: zenek dodano: 2014-02-24 15:45:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.