środa, 22 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7522 wyświetleń

Zakaz organizowania targów

11 sierpnia br. na podstawie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wydał rozporządzenie w sprawie czasowego zakazu organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt z udziałem trzody chlewnej na terenie województwa podlaskiego. Wykonanie zaleceń powierzono wójtom i burmistrzom.

Podjęte działania mają związek z rozprzestrzenianiem się na terenie naszego województwa wirusa Afrykańskiego Pomoru Świn. Kolejne przypadki ASF wykryto w gospodarstwach na terenie gminy Wysokie Mazowieckie i Zambrowa. 

Podlaskie służby weterynaryjne podają, że odpowiedzialnym za rozprzestrzenianie się choroby jest rolnik z powiatu zambrowskiego, który nielegalnie handlował zarażonymi zwierzętami. Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego próbują ustalić gdzie jeszcze mogły trafić chore prosięta.


e-Grajewo.pl

 

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (1)

Niech się wreszcie nasze służby specjalne wezmą do roboty bo coś dziwnego dzieje się z tym wirusem. Czy czasami jakieś dziwne ludzki nie robią nam koło pióra nie chcą nas wyrolować z runku wieprzowiny.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.