Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8204 wyświetleń

Zakaz organizowania targów

11 sierpnia br. na podstawie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wydał rozporządzenie w sprawie czasowego zakazu organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt z udziałem trzody chlewnej na terenie województwa podlaskiego. Wykonanie zaleceń powierzono wójtom i burmistrzom.

Podjęte działania mają związek z rozprzestrzenianiem się na terenie naszego województwa wirusa Afrykańskiego Pomoru Świn. Kolejne przypadki ASF wykryto w gospodarstwach na terenie gminy Wysokie Mazowieckie i Zambrowa. 

Podlaskie służby weterynaryjne podają, że odpowiedzialnym za rozprzestrzenianie się choroby jest rolnik z powiatu zambrowskiego, który nielegalnie handlował zarażonymi zwierzętami. Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego próbują ustalić gdzie jeszcze mogły trafić chore prosięta.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (1)

Niech się wreszcie nasze służby specjalne wezmą do roboty bo coś dziwnego dzieje się z tym wirusem. Czy czasami jakieś dziwne ludzki nie robią nam koło pióra nie chcą nas wyrolować z runku wieprzowiny.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.