wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 35 komentarzy
  • 9942 wyświetleń

Zakaz handlu w niedziele?

We wtorek w wielu miastach w kraju NSZZ "Solidarność" przeprowadził skoordynowaną akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

By projekt trafił pod obrady parlamentu, trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Akcja potrwa do końca miesiąca. 

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (35)

A komu to przeszkadza,ludzie pracuja bo musza zyc,a kto chce miec wolne niech siedzi w domu,przestancie ludzi dzielic,niech kazdy robi jak mu wygodnie

Ja jestem za niech ludzie mają wolna niedziele

Handel w niedziele to super sprawa.Jestem przeciwnikiem ograniczania handlu w jakiejkolwiek formie.Jest to nic innego, jak chęć zniweczenia ustawy 500+. bowiem część pieniędzy bierze się właśnie z handlu w niedzielę,a już ich brakuje.Ciekawe do czyjej teraz sięgną kieszeni jak nie do konsumenckiej.

gdzie można podpisac? chętnie to zrobie

A może zaczniemy od piątku bardzo rozumiem ludzi pracujących w sobotę i niedzielę ja terz pracuję w te dni więc kiedy mam coś kupić do jedzenia ciągle praca od świtu do nocy za marne grosze bardzo dobrze by było jak byśmy pracaowali jak normalni ludzie za przyzwoitą pensję a nie jak niewolnicy za grosze może niech żąd zjmie się tym problemem ale oni mają nas w dupie oni sobie podwyższają i nie mało a my pracujemy jak w stanach na początku 20 wieku ciągle nam tłumaczy się że gospodarka w kryzysie kiedy nie dyła,dzisiaj pracodawca po sprzedaniu paszki zapałek chce zarobić na samochód dlatego mamy ceny najwyższe na świecie a zarobki najniższe w Europie i dlatego trzeba powiedzić nie dla wykorzystywania nas a pracodawcy ciągle się bogacą i ciągle im mało tylko jest jedna sprawa że ich bagactwo tu dzięki naszej niewolniczej pracy dlatego trzeba powiedzieć dasć płać i wtedy wymagaj ale więcej nie może bo i tak pracujemy za 3 pozostało im tylko NORMALNIE płacić ale to góno da trzeba wrócić do strajków ogólno polskich i nie wymyślonych przez ub i podsawionego bolka ,propozycja wybić co do jednego wszystkich polityków a w tydy będą zmiany na lepsze

Nie macie się czym zająć. Wasza swieczka gaśnie. Ludzie mają czas na zakupy właśnie w niedzielę.
W dalszej kolejnosci nie beda w niedzielę paracowały szpitale, słuzby mundurowie i inni.

to może zakazać również pracy w systemie 4 brygadowym, pracy policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, energetycznego, gazowego, wodociągów, ciepłowni, mleczarni, ferm zwierząt, transportu drogowego, kolejowego i lotniczego, gastronomii, hoteli, weterynarzy, kin, teatrów, restauracji - dlaczego tylko handlu? Przede wszystkim powinno się zabronić pracy w nocy i po godzinach - polityków pisu bo uchwalają co raz bardziej idiotyczne ustawy.

W takim razie stacje benzynowe szpitale i zakłady pracy powinny być również pozamykane :) takie równouprawnienie

Nie ma kasy nie bedzie 500 plus.Wreszcie będzie sprawiedliwosc.

Tak przywódcy związkowi znów chcą przypomnieć o swojej obecności i niezbędności dla robotnika. Przy okazji znów coś załatwią dla siebie. Dlaczego w innych sprawach znacznie ważniejszych dla nas wszystkich, a tym bardziej dla robotnika dziwnie milczą, czyżby jakaś amnezja czy pomroczność?
Jeżeli zaś chodzi o pracę w niedzielę, to jeżeli zakaz to zakaz wszystkiego, jak szabas to szabas, jeżeli mają być nie czynne sklepy to również stacje benzynowe, kwiaciarnie, bary, wypożyczalnie, wszelkie służby itd.

a jak ludzie pracują w zakładach Pfleiderer , Mlekpol w niedziele i święta

Już na serio nie mają czym się zajmować tylko jakimiś pierdołami.

Jak zakaz handlu to i zróbcie zakaz pracy w niedziele na cała Polskę a co nie mozna mozna jak wszyscy mamy odpoczywać to wszyscy a nie wyjątki

precz z ta ustawą

Ciekawe ile osób straci pracę na te okoliczność?! Nie będzie potrzebnych tyle pracowników ile jest obecnie przy niedzieli handlowej. Takie są realia.

mi to jest obojetne czy w niedziele sklepy sa otwarte.W czasach gdy nie bylo duzych marketow a byly sklepy PSS i GS w niedziele byly otwarte tylko dyzurne spozywcze sklepy.Sklepow nie mozna porownywc do szpitali,stacji benzynowych,policji itp.W Europie w niedziele duze sklepy tez sa zamkniete i tez tam ludzie duzo pracuja i jest to tam normalne. Jesli to wprowadza u nas to z czasem tez bedzie to normalka.

Ja też bym podpisała ale gdzie

wszyscy niech się zwolnią z pracy którzy robią za grosze

koscioly tez pozamykac,bo to tez praca z taca chodza,niech tez odpoczna w niedziele

Jestem za wolnymi niedzielami.

do Marek otwórz sklep i se pracuj nawet i w święta

Ci co sprzeciwiają się tej ustawie i wyliczają, że w niedzielę pracują lekarze czy policjanci, może w końcu zauważą, że sprzedawcy nie ratują życia, nie pilnują zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, więc NIE MUSZĄ pracować wdzień, który inni spokojnie mogą spędzać z rodziną. I przestańcie chrzanić, ze niektórzy mają na zakupy czas tylko w niedzielę, bo jeśli handlu tego dnia nie będzie to szybko znajdą czas w inne dni. Jakoś sprawy urzędowe mogą załatwiać w dni robocze więc i na zakupy tego czasu wystarczy! Będzie tak jak z płatnymi reklamówkami, na początku każdy psioczył a później się przyzwyczaił. Amen.

Niedziela, lepiej nie komentuj, nie masz zielonego pojęcia co mówisz. Zrób kolejne dziecko ciesz się z 500 minus. Pro tip: ty tez zapłacisz za tą "reformę" i za podwyższenie płacy minimalnej m. in.
Cóż, chciałem urodzić ie ignorantem, nie było mi to dane teraz cierpię za innych.

brak handlu w niedziele to kolejne zwolnienia w sklepach, bo przecież 40-godzinny tydzień dla pracownika rozłoży się na 6 dni , a nie na 7, więc ci, którzy są zatrudnienie w niedziele nie będą potrzebni. czy tego chcą? nie wiem

Jakie za?Człowieku teraz zakupy się robi o każdej porze mamy wygodę a ludzie którzy pracują w sobotę lub niedziele to maja etaty i co chcesz połowę pozwalniać?

Czy nie warto by w niedziele zatrzymać kolej,taxi autobusy,szalety,koscioly,prywatne szpitale i wyslac tych glupkow co to zarzadizili na wczasy do Kamczatki to może otrzezwieja.

jak zakaz to dla wszystkich a co by było jakby szpitale,policja też miały wolne chcielibyście ciekawa jestem tam też pracują ludzie np. pogotowie ratunkowe nie macie czym się zając

Warunki pracy zmienic,a nie zakazywac handlu w niedziele.Kto ma Polakom mowic kiedy maja chodzic do sklepu

jak zakaz to zakaz, kościoły też pozamykać w niedzielę, kler też powinien mieć wolne po ciężkim tygodniu,,,,,,,

Zamiast na zakupy daj dla ksiedz na tace pis pochwali a ksiadz po glowie poglaska

wszystko idzie z namowy koscoła.byłam w Grajewie w kosciele,sami emeryci.młodych nie za wiele ,bo pracują i tu nie ma tacy, Starsi rzucają dwójkami.to za mało. Od pracujących myślą sciągnąc wiecej.

A co będzie jak dla dziecka potrzebne bd tabletki przeciwbólowe ? Czekaj do poniedziałku tak? Nic mu się nie stanie jak popłcze tak? A jeśli dziecko dostanie silnej gorączki i zemdleje a niedaj Boże w następstwie umrze. Rozumiem że ludzie zakupy i różne inne rzeczy ale nie trzeba myśleć o sobie jedynie

Ja też jestem za wolnymi niedzielami.

A mnie ciekawi, jaki interes ma w tym wszystkim Solidarność. Przecież ustawa taka spowoduje więcej szkody niż pożytku. Nie ma zysku - nie ma płacy i pracownik nie potrzebny...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.