środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 13323 wyświetleń

Z bielizną wśród drzew

Linki, sznury między drzewami, a na nich mokre ubrania tuż po praniu - tak wyglądają niektóre osiedla w Grajewie. Największy problem z „zaradnymi mieszkańcami” jest na os. 1000 -lecia i Broniewskiego. Mimo zakazów Zakładu Administracji Domów Mieszkalnych naturalne suszarnie wciąż istnieją.  

O zakazie suszenia bielizny na balkonach powyżej balustrady i przy samej balustradzie oraz między drzewami czytamy w wewnętrznych regulaminach ZADM i SMLW. W stosunku do użytkowników lokali nie przestrzegających postanowień regulaminu, Zarząd Spółdzielni może stosować sankcje – upomnienia, bądź kierować wnioski o ukaranie do właściwych organów.

Jednak to co dla jednych jest łamaniem regulaminu, dla drugich jest zwykłą życiową zaradnością. Są w Grajewie osiedla, gdzie pranie suszy się na drzewach tuż pod blokiem. Większość mieszkańców akceptuje takie rozwiązania, inni natomiast nie zwracają uwagi na sąsiedzkie sposoby suszenia bielizny.  Największy problem z „zaradnymi mieszkańcami” jest na os 1000-lecia i Broniewskiego.

Dyrektor ZADM przyznaje, że mimo starań jest bezradny w walce z nielegalnymi suszarniami. Jego zdaniem na wieszaniu ubrań na drzewach najbardziej cierpi estetyka osiedla a przy tym miasta.

- Swego czasu kasowaliśmy nielegalne suszarnie na drzewach, jednak problem wciąż powraca. Zwłaszcza starsi mieszkańcy naszych zasobów mają takie przyzwyczajenie. Cały czas apelujemy, aby pranie i suszenie odbywało się w miejscach do tego przeznaczonych, czyli w blokowych suszarniach-pralniachpowiedział Edward Kupiec, dyrektor ZADM w Grajewie.

Nielegalne suszarnie na osiedlach to kłopot dobrze znany również Straży Miejskiej w Grajewie. Ze względu na niską szkodliwość społeczną, zwolenników wieszania bielizny na drzewach strażnicy wolą pouczać, niż karać. 

- Do tych spraw podchodzimy bardzo delikatnie, formułując do zwolenników takich rozwiązań apele i prośby o usunięcie prania  z drzew. Nie chcemy szukać przepisów, aby karać mieszkańców. Szkodliwość społeczna w związku z szuszeniem prania na drzewach jest naprawdę niewielka  – mówił komendant SM w Grajewie.  


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (20)

W tych klitkach w blokach nie zawsze jest miejsce. Komu wygodniej niech wiesz na drzewie. Co kto robi, jego rzecz. Żeby tylko nie przesadzić - nie wieszać na drzewach bielizny, tylko inne części garderoby. Osobiście mnie to nie przeszkadza a nawet się podoba - robi się swojsko jak na wsi :P Straż miejska to tylko chodzi i szuka, do czego by się przyczepić...

niech prezes spółdzielni prejdzie się po suszarniach i zobaczy ten syf iodór przez 20 lat nie wiem czy ze dwa razy wymalowano ściany okna nie można otworzyći wywietrzyć zimno i czwy chcielibyście tak suszyc jak się przyniesie pranie z pralni to smierdzi stechlizna

w końcu balon jest częścią mieszkania i ma służyć właścicielowi, a po drugie to nie w każdym bloku jest suszarnia, i administracja budynków nic w tym kierunku nie czyni. Oby tylko takie były problemy, życie w Grajewie byłoby piękne. Jak widać Straż Miejska rzeczywiście ma "poważne problemy"...

Zakaz wieszania dotyczy także wieszania ubran na balkonach powyzej barierki.To do czego ma słuzyć balkon?Moze prezesi zamurują nam balkony?Jeśli chodzi o estetykę to niech wezmą się sami za porządki na osiedlach,a odczepią sie od lokatorów.Balkon jest wliczony w metraż mieszkania.Płacę i wieszam.

a gdzie to taki piękny las

a co to wam k**** pszeszkadza jak nie maja ludzie gdzie suszyc to niech susza na drzewach

Nam mieszkańcom to nie przeszkadza, ale przeszkadza to, że na chodnikach nogi się łamie i skręca, a to one szpecą miasto, nie powieszona biała koszulka między drzewami. Przemyślcie tą sprawę, nie róbcie z byle czego problemu.

JAK ZWYKLE "JADą" NA STRAż MIEJSKą JEżELI KTOś TO IM ZGLASZA TO MUSZą WG INTELIGENTNEGO PANKOLA CYT. "CZEPIAć SIę"

Mam pytanie do Spółdzielni = GDZIE JEST KLUCZ DO SUSZARNI W BLOKU 20 na osiedlu CENTRUM!!!!!!!!!???????????????...

a ten syf w suszarniach to też prezes zrobil

ja też miszkam w bloku inie wieszam prania powyżej barierki, jestem za tym aby balkon też wyglądał ładnie, bo na niektóre balkony spojrzeć ,to aaaaaaaa.

Mieszkam na broniewskiego od roku i naprawde zawsze sie dziwilam tymi sznurkami zaraz przy parkingu... poprostu mowe odbiera bo to jest odpychajace, powinno byc to karane niech ludzie wkoncu zreozumieja ze nie zyjemy w 15 wieku.

A kto się przejmuje regulaminem spółdzielni ludzie?

lUDZIE KUPCIE SOBIE SUSZARKI NA BALKON ZA 20ZŁ I NIE BĘDZIECIE MIELI PROBLEMU.

aj tammm weście afere robicie!!!!

kurde nawet se gaci nie dadza juz czlowiekowi wysuszyc

z tego co sobie przypominam to nie we wszystkich mieszkaniach są balkony :/ moja babcia akuratt nie ma z tym problemu ale wiele osób nie ma warunków na wysuszenie prania. co mają robić innego z tym mokrym praniem? Może czas zająć się suszarniami a tych blokach malowanie itp? wtedy będzie mniej takich problemów z "naturalnymi suszarniami"

z grajewo wioche robia !! i same rolniki mieszkaja i wieszaja na drzewach !! nie długo swinie i krowy bedą chodowac przed blokim !!

ty rolniku swinie i krowy to ty mozesz pasc usiebie w domu i od sie od grajewa

zobzczcie co sie dzieje w prostkach np na kolejowejtam nie ma miejsca gdzie sznurek powiesic

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.