Kultura i rozrywka

Wystawa Jadwigi Solińskiej

Dnia 19 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu odbył się wernisaż wystawy Pani Jadwigi Solińskiej - SYBIRACZKI, MATKI, TWÓRCZYNI LUDOWEJ, GAWĘDZIARKI, HARCERKI, POETKI.


Na uroczystość przybyli: Pan Czesław Ołdakowski – wójt Gminy Wąsosz z małżonką, Pani Agnieszka Wróblewska - sekretarz Gminy Wąsosz, rodzina, lokalni twórcy, poeci piszący do szuflady, zespół Grabowianie, grupa filmowa Art. Radziłów Crew, instruktorzy z sąsiednich ośrodków kultury - Pani Maria Ostrowska, Pani Barbara Paszkowska, przyjaciele, znajomi, miłośnicy kultury.
Cuda Natury zaprezentowane na wystawie to kolejna odsłona twórczości Pani Jadwigi: kompozycje z suszonych kwiatów, słomy i liści. Jadwiga Solińska realizuje swoje pasje, wyznacza sobie cele, spełnia marzenia. Dowodem na to jest niedźwiedź z grochowin, na którego materiał zbierała 10 lat. Takich niedźwiedzi wykonanych przez nią jest kilka w Polsce m.in. w Warszawie, Białymstoku, Węgorzewie, Osowiczach.
Podczas wernisażu zaprezentowano film  Jadwiga Solińska - zesłanka Sybiru zrealizowany przez Kamila Cimochowskiego dla Instytutu Pamięci Narodowej, obejrzany podczas wystawy, wzruszył uczestników do łez.


W miłej atmosferze, wśród wspaniałych gości, pani Jadwiga wspominała, zarówno te radosne jak i smutne chwile swojego życia. Wspomnienia przeplatała poezją. 
Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół Grabowianie - iście ludowe klimaty znalazły uznanie wśród uczestników wernisażu. - opisuje Jolanta Koniecko

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.