Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 4429 wyświetleń

Wyprzedzał ciężarówką na skrzyżowaniu

Policjanci z podlaskiej grupy Speed codziennie patrolują niebezpieczne odcinki krajowych dróg i eliminują z nich kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników. Właśnie kamera ich nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała niebezpieczny manewr kierowcy ciężarówki. Na nagraniu widać jak wyprzedza on samochód osobowy na skrzyżowaniu dróg, lekceważąc przy tym znak ostrzegawczy. Do tego zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w rejonie miejscowości Dryga w gminie Suchowola. Okazało się, że za kierownicą ciężarówki siedział 50-letni obywatel Białorusi, którego policjanci ukarali mandatem karnym.


Każdy kierowca powinien pamiętać, że na drodze nie jest sam. Brawurową jazdą stwarza zagrożeni nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Minionej doby podlascy policjanci zatrzymali 31 sprawców przestępstw, w tym 14 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 10 osób poszukiwanych. Na drogach naszego województwa doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci interweniowali 551 razy. 

Podlaska Policja

 

Komentarze (11)

Takie coś to jest nagminne Każdy praktycznie to robi !

W Grajewie prawie co dzień widzę taki manewry a szczególnie rano gdy jadę do pracy

Karać piratów. Jak już nie możesz/nie potrafisz człowieku przestrzegać przepisów drogowych, to przynajmniej okaż trochę kultury osobistej ;)

Rozumiem że skrzyżowanie,zakaz wyprzedzania dla ciężarówek,ale podejrzewam że tą osobówką długo go prowadził i ten się wkurzył co nie tłumaczy go że popełnił wykroczenie. Sam jeżdżę dużym i wiem jak to jest. Kiedyś wziąłem syna na przejażdżkę(13 lat) i wyprzedzałem osobówkę ( w miejscu dozwolonym :-)) to pamiętam jego słowa do dziś,cytuję "tato co za wstyd tej osobówce żeby ciężarówką osobówkę wyprzedzać". I tak to jest w naszym kraju,jeżdżą po 75-80 km/h (niektóre osobówki) i potem się dziwią że duży ich wyprzedza. Proszę nie pisać ile ciężarówka może jechać bo z osobówek też jeździcie więcej jak 90 km/h. Gdyby jechał osobówką nawet te 90 to na pewno dużym by go nie wyprzedzał.

Najgorsi są tacy którzy przyśpieszają gdy są wyprzedzani !

Duzy w terenie zabudowanym zdaje sie jest ograniczenie do 50 ? Ogarnij sie.

Tarka gdzie masz znaki mówiące, że był to obszar zabudowany? I czy wiesz ile tzw. tir może jechać po drodze gdzie osobówka może 90km/h?

Widziałem kiedyś jak Litwin wyprzedzał autobusem dwa TIR-y. Szczególnie po zmierzchu Litwini nie mają żadnych zachamowań.

Do "Tarka" tak w terenie zabudowanym ograniczenie obowiązuje do 50km/h,ale jak "znawczyni" pisze,gdzie Ty widzisz tam teren zabudowany,tam nie ma terenu zabudowanego ,także się ogarnij.

Ja poza zabudowanym jade max 80. A temu, dla którego autorytetem jest 13 letnie dziecko tylko współczuć. Droga to nie tor wyścigowy.

a ja uwielbiam ścinąjących zakręty

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.