środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 13046 wyświetleń

Wyniki nowej matury

Nową maturę w ZS w Szczuczynie zdawało 46 uczniów – wszyscy tegoroczni absolwenci. Egzamin dojrzałości zdało 91% (nie zdały 4 osoby).

- Uczniowie naszej szkoły bardzo mile mnie zaskoczyli, obawiałem się co do wyników, ale są dobre. Maturę w poziomie rozszerzonym pisało i poradziło sobie :
7 uczniów z języka polskiego
10 z języka angielskiego
2 z historii
2 z biologii
2 z geografii
1 z chemii
1 z matematyki.
dyr R. KlimczakWYNIKI NOWEJ MATURY w 2005 roku w ZS Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie może pochwalić się sukcesem w związku z wynikami Nowej Matury w 2005 roku.
Hasło: „Szkoła, która zdała egzamin” jest wizytówką Naszej Szkoły.
A oto niezaprzeczalne kryteria sukcesu:
1) 100% uczniów kończących szkołę przystąpiło do egzaminu maturalnego, bo nasza szkoła nie stosowała strategii nie dopuszczenia abiturientów do zdawania matury poprzez otrzymanie przez nich ocen niedostatecznych w klasie programowo najwyższej, aby „nie popsuć” sobie wyników pierwszego w Polsce zewnętrznego egzaminu maturalnego. Wszystkim uczniom dano szansę.
2) Nie boję się stwierdzić, że jesteśmy w czołówce w skali województwa, a nawet kraju w zdawalności egzaminu maturalnego przez uczniów Liceów Profilowanych w konfrontacji z innymi uczniami tego typu szkół (średnio w kraju nie zdało egzaminu 30% - 42%, w tym w województwie podlaskim: 31%). W tym roku nasi uczniowie zdawali tylko z Liceów Profilowanych i nie zdało ich tylko 8%.
3) Nasz wynik 92% zdania Nowej Matury jest porównywalny z wynikami Liceów Ogólnokształcących w całym kraju, który wynosi 89% - 95%.
4) Na uwagę zasługuje następny argument, że 94% uczniów przystępujących do egzaminu na poziomie rozszerzonym średnio zaliczyło go na 50%, choć w Liceach Profilowanych w podstawie programowej nie przewidziano żadnego rozszerzenia (jest to również nasz sukces, bo 98% uczniów stwierdziło w ankietach, że nie korzysta z korepetycji – dlatego nasze drugie hasło, którego używaliśmy w promocji to: „Szkoła wolna od korepetycji”).
W/w wyniki są potwierdzeniem, że nasza szkoła to DOBRA SZKOŁA, między innymi dzięki kadrze pedagogicznej, która swój wolny czas poświęca społecznie na różnego rodzaju bezpłatne zajęcia pozalekcyjne (w tym również przygotowujące do egzaminu maturalnego).
Na zakończenie chciałabym dodać, że w naszej szkole nigdy nie było (niestety) 100% zdawalności, ale ten wynik zdawalności – 92% Nowej Matury i 95% razem z egzaminami dojrzałości jest od wielu lat najwyższy.
dyr M. J. Sulkowska
Sprawdź wyniki w LO Grajewo ( kliknij tu)
Wyniki uzyskane przez uczniów naszych szkół nie są zaskoczeniem – oscylują około średniej wojewódzkiej, ta zaś jest jedną z wyższych w kraju.
Od kilku lat nasze LO jest szkoła masową – przyjmujemy ok. 240 uczniów rocznie. W tym roku do matury przystąpiło 244, nie zdały wyjątki. Wyniki potwierdziły w większości potrzebę utrzymania funkcjonującego od 3 lat systemu oceniania – niespodzianek na maturze nie było: ocena dopuszczająca przełożyła się na maturze na ok.50% punktów z poziomu podstawowego, absolwent z oceną bardzo dobrą mógł liczyć na wynik w granicach 80% i więcej.
W LP bywało różnie – część starała się, część liczyła, że się uda. I różnie wyszło. Choć generalnie eksperyment z usadowieniem się w naszej szkole liceum profilowanego raczej nie udał się – i był to zresztą chyba ostatni rocznik szkoły tego typu (potwierdza to tegoroczny nabór – a raczej jego brak).
Na poważniejsze wnioski przyjdzie jeszcze czas – przed ustaleniem przez OKE skali staninowej (określenie co to znaczy wynik wybitny, wysoki, wyższy od średniego – i tak dalej, razem 9 przedziałów) – wszelkie, nawet publicystyczne próby porównań czy wnioskowania są zbytnio obciążone ryzykiem błędu.
Mnie osobiście najbardziej cieszy to, że pomogliśmy sporej grupie przeciętnie zdolnych młodych ludzi uzyskać pełne średnie wykształcenie, nie tracąc jednocześnie i tej grupki diamentów, która do nas trafiła a teraz, w maju 2005r uzyskała doskonałe wyniki.
dyr A. Jasiński

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (24)

jako rodzic chciałabym jeszcze wiedzieć, na jakim poziomie zdali uczniowie poszczególne przedmioty - to bardzo ważne, gdyż siatka godzin w tej szkole nie sprzyja przygotowaniu uczniów do w/w egzaminu, a wiem, że wyniki były dosyć wysokie
np. koleżanki syn uzyskał z geografii wynik 83 pkt. z podstawowego, chyba 44 pkt. wynik na poziomie rozszerzonym z tego przedmiotu, a z innych?Ile osób nie zdało z poszzególnych przedmiotów?

ZS nr 2 nie powinien szczycić się swoimi wynikami. Rozsądny rodzic i uczeń w Grajewie doskonale wie, że klasy, które przystąpiły do matury były "wyczesane" przez 2 lata. Rozumiem, że jeśli z 34 uczniów w klasie pozostaje ok. 20, to już samo mówi za siebie. Takim sukcesem bym się nie szczycił. Powodzenia i sukcesów w przyszłych latach, a te będą ciekawe....

no prosze tylko pochwalic ZS 2 "stała kadra pedagogiczna" nie sprawdzała ocen i prosze jakie zadawalajce wyniki czyli wniosek z tego taki ze to nie z uczniami cos nie tak.....

No, no , no ta szkoła w jednostce to chyba cud natury. Szkoda, że w rzeczywistości wygląda to całkiem inaczej.

Jak zwykle jacyś przewrażliwieni rodzice, których dzieci dostały się do szkoły,ale ledwo sobie radziły.Nie wiem dlaczego państwo jesteście tacy krótkowzroczni. Niektórzy po prostu nie są w stanie przeskoczyć samych siebie i zostają w tej samej klasie. Jednak proszę zwrócić uwagę, ze w ostatnim roku nauki większość osiąga wysokie wyniki i dobrze zdaje egzamin maturalny co potwierdziła tegoroczna "Nowa Matura". To świadczy o tym, że kadra pedagogiczna wykonuje dobrą robotę a i uczniowe przykładają się, aby wypaść jak najlepiej.Nic wam nigdy ludzie nie pasuje!!!jakby w jednostce dużo nie zdało to byście zroblili jazdę, ze tyle nie zdało, a jak okazało się , ze poszło nieżle to też niedobrze. Czego Wy chcecie? Tylko jęzorami chlapać umiecie. Chętnie wysłałabym niejednego mądrego choć na tydzień do pracy w szkole. Sprawdziłaby się zapewne stara klątwa : Obyś cudze dzieci uczył!"...

No i szydło z worka wyszło. Przez całe lata tyklo LO i LO. Teraz jest zewnętrzny pomiar, egzaminy sprawdzają nauczyciele z innych szkół, a nawet miast i wasze ideologie są zupełnie mało wartościowe. Liczby nie kłamią, a jakie są nich inni też pokarzą. Brawo, wiedziałam że tej szkole warto kibicować. Jestem matką ucznia z tej szkoły i jestem z syna i szkoły dumna. GRATULACJE!!!

A gdzie cudowny Wojewodzin????

wojewodzin nie pisał nowej matury -
pozdrowienia dla kadry tej szkoły i p dyr chojnowskiego

a gdzie jest zsz w szczuczynie gdzie wyniki maturalne z tej szkoły, tam podobno poszło najlepiej w powiecie!!! z geografii średnia punktów z podst. ponad 70%, z historii 60%

Tak, niwątpliwie "nowa matura" ma oprócz minusów i plusy. Np. poloniści nie mają żadnego wpływu na ocenę prac podopiecznych, tendencyjnych ocen czy w górę czy w dół, a efekty są imponujące.
pozdrawiam wszystkich maturzystów i życzę szczęścia niestety już w bardziej dorosłym życiu.

Dlaczego Pan dyr. z ZS nr 1 podzielił wyniki na liceum -LO i liceum profilowanego- LP, czyżby różnicował uczniów w swojej szkole. Nie jest sztuką nauczyć zdolnych i pojętych - przychodzących z czerwonym paskiem, ale tych słabych z siatką bez dodatkowych godzin na poszczególne przedmioty.
Jak to się dzieje? Przecież w obu typach szkół uczą Ci sami nauczyciele?

A inne szkoły w naszym powiecie - Szczuczyn, Niećkowo - jak wypadły?

zgadzam się co do ocen z języka polskiego, oprócz ilości osób, któe zdawały poziom rozszerzony, egzamin z tego przedmiotu był wyjątkowo łatwy; miałam polonistkę w LO, któa przez 3 lata nie wysilała się w sprawdzaniu naszej wiedzy, lekturę z "Potopu" "omawiała" z nami, jak klasa była na wycieczce, a matura wyszła OK, co nie jest jej zasługą. Pozdrowienia

W Wojewodzinie ze względu, że są Technika o dłuższym cyklu nauczania niż Licea , odbyła się tylko stara matura.

Rzeczywiście wychodzi na to, że lepiej pozdawały licea profilowane w powiecie niż liceum profilowane przy LO, dlaczego?

Czy wyznacznikiem zdawalności jest ilość uczniów przystępujących do matury? Czy może ważniejsze jest ile punktów uzyskali, a to pewnie wygląda mizernie?

Najlepiej wyniki zestawił dyr. Jasiński, bez obłudy i ukrywania czegokolwiek, a co to za zestawienie dyr.Klimczaka -ilość uczniów przystępujących? HA, HA, HA, HA

a o co wam kurde chodzi?
nauczyciel uczy, ale to uczeń się uczy, a jak sie nie nauczy, to żeby nie wiem jak cisnęli to nic nie zrobią!
a wyniki - co tu porównywać - raz lepiej raz gorzej - przeciez to nie o szkole tylko o roczniku można mówić!!!!

Nie ja podzieliłem na LO i LP - dla OKE to 2 różne szkoły. Gdybym zresztą podał je w jednym zestawieniu to w masie 240 zdających z LO słaby wynik w LP by "utonął" nie obiżając zanadto wyniku LO. Zaręczam - niczego nie kombinuję - po prostu w LO było średnio, w LP - kiepsko.
Nie wiem dlaczego, w porównaniu z innymi profilowanymi w powiecie tak słabo w naszym zdawalność wypadła wypadła - żeby jednak nie było za pesymistycznie - w naszym LP maturę zdało aż 16 osób. A jeśli chodzi o poszczególne egzaminy pisemne to polski 28, j.obcy 29, historię wszyscy, geografię 13, matematykę - 3 osoby.W liczbach bezwzględnych jest to więc wynik porównywalny z podobnymi szkołami.
Prawda, że statystyką można ładnie zamieszać? :-) pozdrawiam.aj.

do ucznia. Zdolnych i pojętych nie trzeba uczyć, że mają się uczyć.Innym to nawet łopatą nie dołożysz. Uczeń z czerwonym paskiem wie po co chodzi do szkoły, to potencjał, ale niestety trzeba uczyć wszystkich nawet tych bez czerwonego,którzy czasami naukę mają w ...

no własnie .. wątpię aby w jego szkole były takie wyniki jak w zs.1 w Grajewie np. w ZS1 w Grajewie z historii-88p i 74r z geografii-80p i 74r z biologi-88p i 63r. ..

Witam wszystkich tegorocznych maturzystów i ciało pedagogiczne :) Fajnie poczytać co działo się w innych województwach. Ja mieszkam w Tarnowskich Górach - woj. śląskie. Mniej więcej wszyscy wiemy jakie były wyniki tegorocznej "nowej matury". Moje całkiem całkiem pozytywne :) Choć zdawałam matmę, która niestety była chyba jednym z najtrudniejszych tegorocznych egzaminów maturalnych. W mojej szkole (LO) maturę zdawało ok. 70 uczniów z czego również 4 osoby nie zdały :( A tak na marginesie to nowa maturka = ogromny bałagan, a my.. to biedna króliki doświadczalne :P Nieprawdaż?:> No ale nasz Szanowny Koffany Pan Minister Edukacji oceniła maturę na 5 (!!!), więc.. no koment:] Życzę powodzenia podczas rekrutacji na studia !! I pozdrawiam wszystkich z Grajewa, bo lubię to miasteczko :) Zapraszam na Śląsk :) :P

Chciał bym zauważyc że matura była sprawdzana nie w szkole. anauczycieła są według mnie pk. poniewasz mimi tego ze jest mało godzin s takich przedmiotuw jak geografia czy biologia potrafią nas przygotować.
Ja sam jestem ucznien ZSnr2 i jestem zadowolony ze szkoły i z jej poziomu mauczania, bo trzeba przyznać ze trzeba tam sie uczyc , a jesli sie nie chce samemu uczyc to zawsze jest takie wyjście zeby zbesztać nauczyciela że wymaga za dużo czy nie umie nauczyć nas czegoś i ciągle wymaga albo że sie uwzioł na mnie i mnie nie lubi.:D

napiszcie cośo Niećkowie jak tam poszła matura

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.