sobota, 18 września 2021

Sport

  • 6 komentarzy
  • 2611 wyświetleń

Wygrana grajewskiej Warmii 4:2

Wygrana grajewskiej Warmii 4:2

Deszczowa wygrana grajewskiej Warmii.

W ostatnim IV-ligowym spotkaniu rundy wiosennej w Grajewie w padającym deszczu gospodarze pokonali augustowską Spartę 4 : 2.  Niespodziewanie mecz trzymał kibiców w napięciu niemal do końca, bo mimo wielu znakomitych okazji do zdobycia bramki w pewnym momencie był remis i sporo niepewności o trzy punkty. Na szczęście skończyło się wygraną gospodarzy.

Od pierwszej minuty miejscowi ruszyli do zdecydowanego ataku i co chwilkę pod bramką gości było gorąco. Już w 3 minucie Łukasz Domurat posyła piłkę tuż obok słupka.  Za chwilę strzał Jana Bińczaka trafia w poprzeczkę. Klika minut później piękny strzał Marcina Mikuckiego i jeszcze piękniejsza obrona Damiana Wróblewskiego. W 11 minucie Paweł Sakowicz omal nie strzela samobója. I od tego momentu takich akcji było coraz więcej, a kibice nawet przestali łapać się za głowę po kolejnej zmarnowanej okazji. W 29 minucie Bińczak z rzutu rożnego, a Domurat głową nad poprzeczką. Za kilka chwil Edison z daleka tuż nad bramką. W 41 minucie ponownie bramkarz popisał się pieką obroną po strzale Tomasza Dzierzgowskiego. I wreszcie w 42 minucie wielka radość na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Ładnym i skutecznym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Aleksander Popławski i wyprowadza Warmię na prowadzenie. W odpowiedzi jedna z nielicznych kontr gości kończy się strzałem obok bramki.

Po przerwie nadal więcej z gry mają gospodarze. I niejako powtarza się pierwsza połowa. Sporo okazji, a bramek brak. W 64 minucie Dzierzgowski mija kilka zawodników Sparty, strzela z pola karnego, a piłkę wprost pod nogi Mikuckiego wybija bramkarz i piłka wpada do siatki. I kiedy wydawało się, że jest już po meczu kilka akcji gości skończyło się dwoma golami. W 73 minucie daleki strzał Pawła Krupińskiego wpada do bramki mimo rozpaczliwej obrony Filipa Święcińskiego. Dwie minuty później szybki atak prawą stroną gości, wrzutka piłki w pole karne, a tam do bramki trafia Rafał Szybajło. I w obozie Warmii konsternacja. Na szczęście  pięć minut później  zagranie Piotra Chylińskiego do Popławskiego. Ten wrzuca piłkę w pole karne, a pięknym uderzeniem głową popisuje się Dzierzgowski i prowadzenie miejscowych. Spartę dobił w  86 minucie Arkadiusz Bogdaniuk, który wykorzystał dobre podanie Dzierzgowskiego i ustalił wynik spotkania.

To był kolejny dobry mecz w wykonaniu Warmii. Teraz warto to podtrzymać w derby powiatu w ostatniej kolejce. Mecz Warmii z Wissą Szczuczyn odbędzie się 19 czerwca w ….Ełku. I to będzie koniec sezonu.  

                                                                                                                                                   WJ

WARMIA GRAJEWO – SPARTA AUGUSTÓW 4 : 2 (1:0)

Bramki: Aleksander Popławski 42, Marcin Mikucki 64, Tomasz Dzierzgowski 80, Arkadiusz Bogdaniuk 86 (Warmia) – Paweł Krupiński 73, Rafał Szybajło 75 (Sparta).

WARMIA: Święciński – Randzio, Krupa,Domurat, Mikucki (72 Wójcicki), Dzierzgowski,Bińczak, Popławski, Tuzinowski (64 Chyliński), Arciszewski (64 Bogdaniuk), Edison. Trener: Leszek Zawadzki.

SPARTA: Wróblewski – Zaniewski, Sakowicz, Niedźwiecki, Parafinowicz, Szybajło, Salik, Krupiński, Sałata, Bil (70 Klekotko), Dzienis. Trener: Rafał Harasim.

Żółte kartki: Dzienis (Sparta).
Sędziowali: Karol Sokół jako główny oraz Krzysztof Jabłonowski i Arkadiusz Brysiewicz (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).
Widzów: 100.

 

czwartek, 16 września 2021

WARMIA - KRYPNIANKA (sobota,16:00)

wtorek, 14 września 2021

Ernesto Gym - wjeżdżaj do nas!

Komentarze (6)

W najblizszy weekend zespół grajewskiej Warmi będzie mógł świętować awans Wissy Szczuczyn, gdyż swój ostatni mecz będą właśnie grac w Szczuczynie z tamtejsza Wissa 😁 Cieszmy sie wspólnie z awansu zespolu ze Szczuczyna, gdyż pokazali charakter, wole walki o najwyzsze cele mimoo ze maja mniejszy budżet niz Warmia, i o wiele gorsze warunki treningowe i wogole zawszs wysmiewani przez grajewskich pilkarzy, tak sie smieli to wlasnie chcialbym żebyście wy wy wlasnie wy piłkarzyki nasze gwiazdorki, trenerzy alaaaa akademi pilkarskiej grajewa, chcem żebyście wy wlasnie nie mieli powodow do śmiechu w ostatniej kollejce, a zeby to powod do radosci mieli pilkarze ze Szczuczyna i wszyscy sympatycy z tej wioski 😁

Do Lucyfer Niech Bóg Cię błogosławi,dobrze piszesz!!!!

Do Lucyfer Głowa do góry ,wy ludzie z miasta tez zaznaczę smaku zwycięstwa oczywiście w następnej rundzie😉

/ na stadionie jest baner mirpolu który już dawno został zlicytowany o jakich sponsorach my mówimy jakie zarządzanie taka gra

Riki, zanim napiszesz bzdurę w internecie lepiej po prostu zadzwoń do Klubu i zapytaj. Reklama nieistniejącej firmy Mirpol należy do firmy Radbet i ta firma jest sponsorem Klubu. Podobna sytuacja dotyczy firmy Euroservice obecnie Euro-Bud. Obie firmy pracują nad zmianą reklam, ale ich sprawą jest to, kiedy to zrobią.

Do pana Janusza S. Czy zlozyliscie gratulacje dla zespolu Wissy Szczuczyn za awans do trzeciej ligi a przede wszystkim pokazanie ducha walki i udowodnienia ze nie graja pieniądze a ludzie, tylko odpowiedni ludzie którzy chca cos osiagnacy, a nie kopać 10 lat badz więcej w Warmii i ani razu nie awansowac na wyższy szczebel.... Gratulacje dla calej gminy Szczuczyn i Wissy Szczuczyn. P. S. Dlaczego nie ma jeszcze z relacji meczu Warmia-Wissa? Wstydzicie aie opisać, pogratulować.... Nie wiem hehhe

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.