Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10855 wyświetleń

Wybielone paliwo

Wspólna akcja Podlaskiej Policji i Izby Celnej. Wczoraj po południu niedaleko Wasilkowa policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Kierowca busa przewoził 2000 litrów paliwa niewiadomego pochodzenia. O tym fakcie została poinformowana Izba Celna w Białymstoku. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z celnikami ustalili, że paliwo najprawdopodobniej pochodziło z jednej z posesji w Zabłudowie. Funkcjonariusze właśnie tam skierowali swoje kroki. W zabudowaniach mundurowi znaleźli między innymi 60 pojemników o pojemności 1000 litrów każdy, wypełnionych setkami litrów substancji, która najprawdopodobniej może być produktem ubocznym wytrąconym w czasie odbarwiania oleju opałowego. W innych pomieszczeniach policjanci i celnicy znaleźli setki litrów płynu oraz dziesiątki tysięcy przygotowanych plastikowych butelek. Oddzielnie zmagazynowane były przeznaczone do butelek nakrętki oraz nalepki określające przeznaczenie środka. Wszystko to do złudzenia przypominało chroniony zastrzeżonym znakiem towarowym odplamiacz produkowany przez jedną ze znanych, markowych firm. Przedstawiciel producenta oryginalnego towaru jednoznacznie określił, że butelki oraz etykiety są produktem podrobionym. Podejrzewamy, że wyprodukowany w ten sposób środek czyszczący mógłby nielegalnie trafić na rynek krajowy i zagraniczny. Wspólna grupa policyjno-celna aktualnie ustala jak długo trwała produkcja, skąd pochodziły komponenty oraz kto był ich odbiorcą. Z pewnością funkcjonariusze ustalą również, na jakie straty w związku z tą działalnością narażony został producent oryginału oraz skarb państwa z tytułu nie uiszczonych należności podatkowych.

Maciej Fiłończuk rzecznik prasowy Izby Celnej
 w Białymstoku

Komentarze (3)

Dajcie ludziom legalną pracę za godziwą zapłatę, to nie będą ZMUSZENI kombinować

jeszcze kilka takich akcji Policji, CBŚ, CBA w naszym województwie i gospodarka stanie. Być może przediębiorca kradł przysłowiowy pierwszy milion po to by później rozpocząć legalną działalność na większą skalę, płacić podatki, zatrudniać ludzi. Wielki Bil Geats też zaczynał w garażu i pewnie z początku coś zakręcił i dalej kręci.

miodek strzez sie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.