sobota, 13 sierpnia 2022

Kraj

Woził kolegę cudzym autem

 Pijany 16-latek woził swojego rówieśnika cudzym autem


16-latek postanowił przewieźć swojego kolegę vw golfem po osiedlowym parkingu. Nie dość, że nie miał do tego uprawnień, to zrobił to bez zgody właściciela auta i na dodatek będąc pijanym. Badanie alkomatem wykazało półtora promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że pasażer był również w podobnym stanie. Teraz 16-letni kierowca odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym i krótkotrwałe użycie auta. Ponadto policjanci sprawdzają kto udostępnił chłopcom alkohol. Kodeks Karny za rozpijanie małoletniego przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


W sobotę w nocy o godzinie 1.30 dyżurny policji otrzymał informację od mieszkańców jednego z ełckich osiedli o tym, że od dłuższego czasu po parkingu jeździ vw golf. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że za kierownicą auta siedział 16-latek, a obok jego rówieśnik. Zachowanie nieletnich wzbudzało podejrzenie policjantów, że mogą być oni pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało półtora promila alkoholu w organizmie 16-letniego kierowcy i niewiele mniej w organizmie jego kolegi. Ponadto z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że auto zostało wykorzystane bez zgody właściciela, który był przekonany, iż jego koledzy po prostu w nim śpią. Obaj nieletni spędzili noc w policyjnej izbie wytrzeźwień.
Teraz 16-letni kierowca odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym i krótkotrwałe użycie auta. Ponadto policjanci sprawdzają kto udostępnił chłopcom alkohol. Kodeks Karny za rozpijanie małoletniego przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. - KPP Ełk

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.