wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7530 wyświetleń

Wniosek o poszerzenia SSSE

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planuje złożenie wniosku do ministerstwa gospodarki o poszerzenie strefy w połowie roku.

 

Do SSSE zamierzają przystąpić: Hajnówka, Narewka, Siemiatycze, Michałowo i Szczuczyn. Jak powiedział Robert Żyliński, prezes SSSE te gminy są najbardziej zaawansowane w przygotowaniach do stworzenia podstref.

- Planujemy w połowie roku złożyć jeden, wspólny wniosek dla samorządów, które będą w pełni przygotowane. Tworzenie podstref to korzyść dla społeczności lokalnych, bo jest tam szansa na nowe miejsca pracy - powiedział Robert Żyliński.

 

Wniosek będzie dotyczył także poszerzenia podstrefy w Suwałkach i Grajewie. W sumie SSSE zostałaby wzbogacona o kolejne 150 ha, dziś obejmuje 375,6 ha.

O utworzeniu podstrefy myślą też: Nowogród, gmina Ełk, Bielsk Podlaski i Sejny położone tuż przy granicy polsko-litewskiej. Suwalska SSE ma obecnie siedem podstref w trzech województwach: podlaskim(Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna). Obecnie działalność w SSSE prowadzą w sumie 74 firmy, które zatrudniają ponad 6 tys. osób. Wartość inwestycji przekroczyła 1,9 mld zł. W ostatnich latach strefa przyciąga wielu inwestorów, m.in. dzięki jej poszerzaniu. W 2012 wydała 11 pozwoleń, a w 2013 r. 10 zezwoleń.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (1)

Każda długoterminowa ulga podatkowa dla nowych firm, to cios w firmy działające normalnie , bez ulg - których jest większość. Żaden powód do chwały i zadowolenia - krótkowzroczne patrzenia na gospodarkę.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.