wtorek, 28 maja 2024

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 1827 wyświetleń

Większe limity na mleko

Sukces ministra Rolnictwa Andzrzeja Leppera ! 416 mln kg mleka może w postaci limitów produkcyjnych dać rolnikom Agencja Rynku Rolnego. Komitet Zarządzający ds. Mleka w Brukseli wyraził zgodę na uruchomienie mlecznej rezerwy.


ARR czeka na opublikowanie decyzji przez Komisję Europejską. Dodatkowe limity są dla tych rolników, którzy dostarczają mleko do podmiotów skupujących. 416 mln kg to rezerwa mleczna, która została ustanowiona na mocy Traktatu Akcesyjnego i może być uruchomiona od 1 kwietnia 2006 r.

Podstawą podjęcia przez Komisję Europejską decyzji o uruchomieniu rezerwy restrukturyzacyjnej była pozytywna ocena raportu nt. restrukturyzacji polskiego sektora mleczarskiego w latach 2000 - 2005 przedłożonego Komisji Europejskiej.

Limity produkcji z rezerwy mlecznej uzyskają w pierwszej kolejności ci producenci, którzy w roku kwotowym 2005/06 zwiększyli sprzedaż, o co najmniej 5 tys. kg mleka w stosunku do posiadanych limitów na 31 marca 2005 r.; dysponują limitem produkcji mniejszym niż 800 tys. kg mleka oraz tych, którzy nie otrzymali dodatkowych limitów w roku kwotowym 2005/06.

Aby otrzymać zwiększony limit należy złoży specjalny wniosek w ARR. Wnioski przyjmowane są do końca maja br.e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

to zostalo zatwierdzone zanim lepper zostal ministrem.to nie sukces to porazka lepper ministrem bleeeeee.

ty sam jak ta porazka !!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.