wtorek, 28 maja 2024

Sport

  • 7 komentarzy
  • 8611 wyświetleń

Wieści z maty zapaśniczej

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo  wzięli udział w turniejach, w których  odnieśli znaczące sukcesy.

W dniach 27- 28.09.2013 w Żarach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Żarskich Olimpijczyków, gdzie oprócz klubów z Polski startowały kluby z Danii, Norwegii i Szwecji. Kolejny sukces na żarskiej macie odniósł zawodnik MOSiR Grajewo – Oskar Czyżewski , który w kategorii wagowej 85 kg zdobył złoty medal. Nasz zapaśnik w całym turnieju nie stracił żadnego punktu technicznego wygrywając wszystkie swoje walki na punkty. Drugim zawodnikiem był Alan Czyżewski, który w kategorii wagowej 63kg zajął piąte miejsce. Alan po wygraniu rundy eliminacyjnej w półfinale uległ zawodnikowi z Mysłowic, a w walce o brązowy medal po zaciętym pojedynku przegrał jednym punktem z zawodnikiem z Norwegii.

 

Młodzi zawodnicy i zawodniczki naszego klubu w dniach 27-28.09.2013 uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików styl wolny i Zapasach Kobiet regionu D w Siedlcach. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najlepiej na tych  zawodach wypadli:
Zapasy Kobiet:
40kg  Efir Martyna III m.
48kg  Wojciechowska Julia I m.
Młodzicy:
35kg Szreder Dominik V m
38kg Płochocki Przemysław I m
53kg Wierzbicki Karol II m
W dniu 05.10.2013 w Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  regionu D. Tym razem chłopcy startowali w stylu klasycznym. Najlepiej z naszej drużyny wypadł Szreder Dominik, który zajął V miejsce.

MOSiR Grajewo

 

Komentarze (7)

Gratulacje Czyżyki ! Wielki szacunek za sukcesy które osiągacie na zawodach w całej Polsce.

Gratulacje.Dlaczego Trenerzy nie podali wynikow z Druzynowych Mistrzostw Polski Juniorow w klasyku z Piotrkowa Trybunalskiego

do zainteresowany: drużyna sekcji zapaśniczej z Grajewa nie brała udziału w tym turnieju. Z naszego województwa startowało Podlasie Białystok. Pozdrawiam.

Czyżyki duma Grajewa naszego małego miasta

Do zainteresowanego nie podali wyników bo nie było to w ich interesie. wyniki na PZZ

GRATULACJE ALANIE I OSKARZE!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.