UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Kraj

Wieści z KPP w Ełku

 Podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia

Od piątku ełccy policjanci prowadzili wzmożone działania "Bezpieczny Weekend- Grudzień 2011". 


Funkcjonariusze odnotowali  jeden wypadek drogowy oraz 9 niegroźnych kolizji. Zatrzymano także  2 nietrzeźwych kierowców.
Przez ten okres funkcjonariusze przeprowadzili aż 57 interwencji w miejscach publicznych oraz 36 razy wyjeżdżali do awantur domowych. Najczęstszą przyczyną interwencji był alkohol. W związku z tymi zdarzeniami aż 18 osób trafiło do policyjnej izby wytrzeźwień oraz 21 do policyjnego aresztu.

Od piątku ełccy policjanci prowadzili wzmożone działania "Bezpieczny Weekend -Grudzień 2011". Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach i trasach całego powiatu. Kontrolowali stan technicznych pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Policjanci skontrolowali łącznie 119 pojazdów, nałożyli 20 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Stróże prawa wyeliminowali z ruchu 2 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci odnotowali 9   kolizji drogowych oraz jeden wypadek drogowy, do którego doszło  24 grudnia 2011r.  na trasie Siedliska – Chrzanowo. Kierujący samochodem marki Ford Focus nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierowca samochodu z urazem nogi oraz dwoje pasażerów z ogólnymi potłuczeniami ciała trafili do szpitala. Niestety, po kilkudziesięciu godzinach 76-letni pasażer  zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora  wyjaśniają okoliczności wypadku.

Przez ten okres funkcjonariusze przeprowadzili aż 57 interwencji w miejscach publicznych oraz 36 razy wyjeżdżali do awantur domowych. Najczęstszą przyczyną interwencji był alkohol. W związku z tymi zdarzeniami aż 18 osób trafiło do policyjnej izby wytrzeźwień oraz 21 do policyjnego aresztuZdarzenie drogowe
21.12.2011r. ok. godziny 19:30 na trasie Prostki - Grajewo. Kierujący samochodem marki Fiat 126p, 26-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Kierujący jechał sam, nie doznał żadnych obrażeń.

KPP Ełk

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.