piątek, 23 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 8969 wyświetleń

Światowy Dzień Bluesa

Ełku, 17 września 2006 r.godz. 18.00, Sala ZEBRA

Bilet: 10 zł


Głównym założeniem inicjatywy Dzień Bluesa jest propagowanie muzyki bluesowej i muzyki w sposób czytelny czerpiącej z niej inspirację. Wyjątkowość Dnia Bluesa, swoistego święta bluesowego polegać będzie na zorganizowaniu w ciągu jednego dnia jak największej ilości mniejszych lub większych wydarzeń muzycznych lub dookoła muzycznych w każdym miejscu Polski, gdzie istnieje publiczność bluesowa. Mogą to być koncerty klubowe, festiwale, wystawy plastyczne, prezentacje wideo, wspólne spotkania miłośników muzyki.

Chęć współpracy, wzięcia udziału, zadeklarowała czołówka polskich zespołów bluesowych, wiele klubów muzycznych, prasa muzyczna i portale internetowe.

Wierzymy, iż Dzień Bluesa wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń muzycznych w Polsce i wniesie istotny wkład w promocję wyższej kultury muzycznej w naszym kraju.

ECK

Komentarze (3)

a jakie tam będą zespoły? Dżem będzie?

Tylko Ricardo Rydel umiał porwać bluesem, dziś w Polsce nie już takich artystów sceny. Co nie oznacza, ze do Ełku warto wpaść.

Fajnie napewno wpadnę - Grajewo...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.