środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 17640 wyświetleń

Wasilewski buduje w G-wie

FBH M. Wasilewski to inwestor, który zainwestuje w budowę mieszkań na sprzedaż w Grajewie. Zaproponował on najwyższą cenę i wygrał ogłoszony przez miasto przetarg. Tym samym zakupił za 700 tys. zł działkę o powierzchni 3 tys. m2 przy ul. Konstytucji 3 Maja (obok budynku TBS po “zakaźnym”).

Przedsiębiorstwo od 1997 roku zajmuje się kompleksową realizacją przedsięwzięć budowlanych na zlecenie, takich jak: szkoły, pawilony handlowe, budynki wielorodzinne itp. Początek działalności deweloperskiej to rok 2000. Ta budowlano-handlowa firma na przestrzeni ostatnich lat przekształciła się w jedno z prężniej działających przedsiębiorstw w rejonie.

Deweloper  z przyczyn ekonomicznych oczekuje, że otrzyma pozwolenie na budowę bloków wyższych niż te, które dotychczas powstawały w Grajewie. 4 lub 5 kondygnacyjne budynki z poddaszem użytkowym wymagają jednak zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

- Dla mnie wynikło tu nieporozumienie, jako deweloper stawałem do przetargu na działkę pod budownictwo wysokie. Uważam, że budownictwo wysokie to budynki przynajmniej 5 kondygnacyjne. Moja firma zajmuje się budownictwem wielorodzinnym, 3 kondygnacje nie zapewniają korzystnego dla nas rozwiązania. Gotów byłem zrezygnować, ale władzom zależy na zwiększaniu liczby mieszkań w Grajewie. Zapewniono mnie, że zostaną podjęte kroki co do zmian w zagospodarowaniu przestrzennym, co zostanie sprecyzowane gdzieś w lutym nowego roku. Budynek, który powstanie ma mieć właśnie 5 kondygnacji, być może przygotowany pod działalność na parterze, ale tego jeszcze nie mogę powiedzieć, zobaczymy. Być może będziemy budować w Grajewie więcej, jeśli się uda, jestem dobrej myśli – dla e-Grajewo.pl Mieczysław Wasilewski, deweloper z Ełku


e-Grajewo.pl

Czy pojawienie się nowego gracza na rynku obniży ceny nowych mieszkań w Grajewie?

Komentarze (16)

brawo!! tego nam trzeba, w grajewie nie wybudowano żadnego bloku chyba od 10 lat! a spojrzcie na ełk... Tymczasem zapotrzebowanie na mieszkania ciagle jest i rosnie

czy obniży to ceny to niewiadomo, lecz w naszym mieście m2 mieszkania jest zdecydowanie za wysoki na możliwości finansowe grajewian

hehe obniży ..napewno podwyższy troche ekonomii:)

BRAWO_NARESZCIE może cos sie ruszy w 25.000 mieście. A bloki mogłybybyć i 10 kondygnacyjne. Mieszkańcy czekają i dziekują.

W Grajewie nie budowano bloku wielorodzinnego od ponad 10 lat. Spóldzdzielnia Mieszkaniowa Lok,-Własnościowa coś zamierza, TBS coś zamierza i Pan Wasilewski. zacznie. Mieszkańcy mają nadzieję że inwestorzy nie napotkają żadnych trudności w Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym Liczymy na pomoc Burmistrza Grajewa i Starosty Grajewskiego.

do bezdomni...25.000 mieszkancow?kiedy to bylo... teraz jak jest 21.000 to dobrze:)

Bardzo dobry pomysl narescie ktos ruszyl glowa,jestem za blokiem i to nie jednym niech powstanie cale nowe osiedle a nawet kilka osiedli moze w koncu spadna ceny mieszkan,bo zamiast kupic mieszkanie na osiedlu centrum lub poludnie i mam za 1 metr zaplacic 2000 tysiace i mieszkac w starym budownictwie to wole to sume przeznaczyc na nowe.Bylbym nawet gotow pracowac w grajewie i dojezdzac do pracy z elku.Wiec ja widze same dobre strony tej inwestycji.Dziekuje

super może przestaniemy uciekać do ełku bo tam niedrogo i czynsze tanie

Witam.
Ceny mieszkań w naszym mieście są wysokie bo i samo miasto jest atrakcyjne. Niestety większość z was lubi tylko mówić i pisać o tym jak jest źle.

do Karol..grajewo atrakcyjne?? podaj chodz 2 przyklady co tu jest atrakcyjne?????????????????

do waa-masz jakies kiepskie wiadomosci -gosciu. Jak coś nie wiesz to nie zabieraj głosu.

do baa...w grajewie caly czas maleje liczba mieszkancow gdy kazdy wyjezdza.z wielkim bolem to stwierdzam ale jeszcze troszke i nikogo tu nie bedzie!!!!.jeszcze tego nie zauwazyles???

Proponuje wybudowac 7-8 pietrowy bedzie bardziej atrakcyjny

atrakcyjne jest kino ktore zamkniete od niepamietnych czasow;) oraz nasza piekna Dolna wszedzie zielono i bagienka och .....

O ludzie nie liczcie na obniżkę cen, nie o to tu chodzi. Przez tyle lat nie zrobino nic z przestrzennym zagospodrowaniem miasta i tak ma zostać.

W naszym Grajwie jest około 22 tys mieszkańców i cały czas spada + tego będą taniejące mieszkania i to jest pewne.Pewne jest to że stracili ci którzy kupili mieszkania od SM za min. 1800 PLN za m3.
- takiej sytuacji jest to że duże korporacje nie będą interesować sie naszym miastem (banki) lub zamykać swoje Firmowe filie np. Telepunkty i zastempować je franczyzną.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.