Sport

Warmia - Płomień (28 VIII)

Rozgrywki III ligi nabrały wysokiego tempa.

 W środę 28 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII rozegrają już piąte spotkanie w sezonie 2013/2014. Przeciwnikiem grajewian będzie jeden z faworytów naszej grupy III ligi - PŁOMIEŃ a właściwie… PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ jak od ubiegłego sezonu brzmi pełna nazwa ełckiego klubu. Trenerem PŁOMIENIA (żeby tekst był krótszy – pozostanę przy tej nazwie…) już od stycznia 2012 roku jest wychowanek naszego Klubu Przemysław Kołłątaj.

Choć nieco ponad trzy tygodnie temu (2 sierpnia - w przedsezonowym meczu kontrolnym) nasi piłkarze na własnym boisku pokonali PŁOMIEŃ aż 3:0, to jednak faworytem meczu pozostają ełczanie, którzy w minionym sezonie zakończyli rozgrywki na podium zajmując trzecie miejsce. Właściciel klubu z Ełku idzie za ciosem – do zespołu przed sezonem dołączyli tak uznani piłkarze jak Patryk Gondek z WIGIER Suwałki, Kamil Jackiewicz z PELIKANA Łowicz czy Paweł Łochnicki z TURA Bielsk Podlaski. W ostatnich dniach transferowany do PŁOMIENIA został bramkarz Adrian Bebłowski nie tak dawno broniący barw ELANY Toruń. Tak poważne transfery póki co jednak wcale nie dają pożądanego efektu. PŁOMIEŃ w 4 meczach zdobył zaledwie 5 punktów, co delikatnie mówiąc przy tak wysokim nakładzie finansowym chwały ełczanom nie przynosi. W sobotę podopieczni trenera Kołłątaja ulegli na własnym boisku SOKOŁOWI Ostróda 1:2. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie bramki w tym meczu padły po strzałach … byłych piłkarzy WARMII. Gola dla PŁOMIENIA zdobył Kamil Jackiewicz a dla SOKOŁA obie bramki zdobył Wojciech Figurski. Obok wymienionych wyżej niedawno pozyskanych zawodników w kadrze PŁOMIENIA są tacy zawodnicy jak Marcin Trzaskalski, Bartosz Szaraniec, Łukasz Kuśnierz czy doskonale znany w Grajewie Maksym Mirva i wracający po kontuzji niezwykle bramkostrzelny napastnik Michał Twardowski.

Goście w sezonie 2011/2012 wywalczyli awans do III ligi, po kilku latach starań i niepowodzeń. PŁOMIEŃ Ełk jest klubem z krótką historią, ponieważ powstał zaledwie w 1996 roku. Założycielem tego klubu jest ełcki przedsiębiorca budowlany pan Romuald Szuliński. Obecnie prezesem ełczan jest syn pana Szulińskiego – Rafał, ale pan Romuald wciąż ma w klubie wiele do powiedzenia. PŁOMIEŃ występował najpierw jako PŁOMIEŃ Woszczele, następnie “gościł” w Białej Piskiej jako PŁOMIEŃ/ZNICZ Biała Piska, by w końcu znaleźć swoje miejsce w Ełku i osiągnąć nazwę PAGED SKLEJKA DEWELOPER KĄT PŁOMIEŃ. Przez kilka poprzednich sezonów klub pana Szulińskiego pomimo posiadania silnej kadry, sprowadzania drogich w utrzymaniu zawodników z Olsztyna czy Białegostoku stale grał w IV lidze i dopiero w poprzednim sezonie udało mu się w końcu osiągnąć awans. Mając w kadrze zawodników, na których utrzymanie stać mało który klub w III lidze PŁOMIEŃ teoretycznie może wygrać  z każdym. Jednak w praktyce różnie to ełczanom wychodzi i notują wpadki – jak choćby w sparingowym meczu przeciwko WARMII. Warto pamiętać, że to był jednak tylko sparing i z całą pewnością goście inaczej podejdą do meczu ligowego. Po takiej porażce nikt WARMII nie zlekceważy. Nie zmienia to faktu, że naszych piłkarzy przy maksymalnym zaangażowaniu stać na dobry wynik.

Do składu WARMII wraca nieobecny w Morągu Tomasz Dzierzgowski. Dopiero na niedzielny mecz w Dąbrowie Białostockiej ma być gotowy do gry Michał Osypiuk. O tym, czy przeciwko PŁOMIENIOWI zagra już Łukasz Domurat zadecydują trenerzy w dniu meczu. Po czerwonej kartce w Morągu nie będzie mógł zagrać w naszej defensywie Adam Lekenta. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenerów.

Środowy mecz WARMII z PŁOMIENIEM będzie trzecim ligowym spotkaniem obu zespołów:

SEZON 2012/2013

15.09.2012 WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 1:1

Bramki: Marcin Arciszewski 45’ – Kamil Stankiewicz 87’

04.05.2013 PŁOMIEŃ Ełk – WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Grzegorz Komorowski 58’, Michał Twardowski 75’

Serdecznie zapraszamy Państwa na ten niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz i gorąco prosimy o wsparcie naszego zespołu.

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.