niedziela, 14 sierpnia 2022

Kraj

  • 7 komentarzy
  • 8595 wyświetleń

W święta zginęły 44 osoby!

Za nami nieco tylko dłuższy świąteczny weekend. Jak zwykle w tych dniach na drogach panował wzmożony ruch, więcej też niż zwykle pojawiło się patroli drogowych. Niestety, nie obeszło się bez wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi.

Już w piątek w całej Polsce ruszyła akcja pod kryptonimem "Bezpieczny weekend". Wtedy właśnie przypadał czas największego natężenia ruchu, szczególnie przy trasach wylotowych z większych miast. Tysiące policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

W ciągu przedłużonego weekendu doszło w sumie do 301 wypadków, w których śmierć poniosły 44 osoby, a 408 zostało rannych. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszymi przyczynami wypadków od lat są nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych przez kierujących i nieostrożne wchodzenie na jezdnię przed jadący pojazd przez pieszych. To co również jest bardzo niepokojące to fakt, że z 44 osób, które zginęły w wypadkach - 19 to piesi. Najprawdopodobniej, gdyby te osoby miały na sobie elementy odblaskowe, choć części z tych tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć.

Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali w bożonarodzeniowy weekend 990 nietrzeźwych kierujących.

Komentarze (7)

Idioci żyją najkrócej są to: pijacy, aroganci, przekochani, itd

GŁUPOTA , GŁUPOTA I JESZCZE RAZ GŁUPOTA.

Głupota ludzka nie zna granic

czyżby to była prawda,że czym więcej alkoholu we krwi to kara mniejsza?chyba piszący też był pod wpływem..

Do abc - słabo u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem :D - chyba 3 lata bez prawka to mniejsza kara niż 2 lata więzienia co? D

Żeby ostrożnie jeżdzili i bez alkoholu we krwi to by tylu wypadków nie było.Czyż nie mam racji?

I nie ma żałoby narodowej?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.