wtorek, 28 czerwca 2022

Kraj

  • 1 komentarzy
  • 536 wyświetleń

Uwaga na łosia !

W dniach od 20.10.2008r do 27.10.2008r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 10 zdarzeń. Miejscowe zagrożenia – 2, pożar sadzy – 1, pożar mały – 3 ( w tym 1 pożar śmietnika), alarm fałszywy - 4.


W dniu 20.10.2008r ok godz. 23.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego  łosiem na trasie Ełk – Nowa Wieś Ełcka. Zadysponowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce, zabezpieczono teren. W rozpoznaniu ustalono, iż doszło do zderzenia pojazdu osobowego ze zwierzęciem. W wyniku tego zdarzenia, kierujący samochodem osobowym został poszkodowany i odwieziony do szpitala. Zwierzę nie przeżyło zderzenia. Działania zastępu polegały na odłączeniu zasilania, zakręceniu zaworu butli LPG w pojeździe oraz oświetleniu terenu podczas prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy KPP.


Dnia 26.10.2008r ok godz. 12.20 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w stacji transformatorowej w Ełku przy ul. Kilińskiego. Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia, zabezpieczono teren działań. Przybyły na miejsce pracownik rejonu energetycznego odłączył zasilanie do stacji trafo. Po otwarciu drzwi, i wejściu do stacji okazało się że pali się izolacja na przewodach elektrycznych. Pożar ugaszono przy użyciu gaśnicy proszkowej.

 


Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.