czwartek, 11 sierpnia 2022

Szczuczyn

  • 2 komentarzy
  • 2026 wyświetleń

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Szczuczynie

W dniu 03.06.2022 r. radni, mieszkańcy oraz zaproszeni goście uczestniczyli w  uroczystej sesji Rady Miejskiej w Szczuczynie z okazji 330-lecia nadania praw miejskich.

Uroczystość odbyła się na Placu Tysiąclecia, przy pomniku założyciela miasta Stanisława Antoniego Szczuki. 

 

Uroczysta sesja Rady Miasta to początek obchodów rocznicy nadania praw miejskich. W piątek (03.06) rozpoczął się także zlot przyjaciół Szczuczyna, a w sobotę i niedzielę (4-5.06) odbędą się m.in. Bal Szczuczyniaka i Festyn Rodzinny.

 

Jubileusz to także okazja do spotkań i wspomnień – ponad sto osób bierze udział w Zlocie Przyjaciół Szczuczyna.

 

W szczuczyńskiej bibliotece można też oglądać archiwalne zdjęcia i dokumenty, związane z historią miasta, do zwiedzania udostępnione też niedawno odsłonięte ruiny dawnego pałacu Stanisława Szczuki.

 

 

III Zlot Przyjaciół Szczuczyna 

 

 

330 lat temu król Jan III Sobieski nadał Szczuczynowi prawa miejskie. Właścicielem ziem szczuczyńskich był Stanisław Szczuka, sekretarz i doradca polskiego władcy, a także marszałek Sejmu, któremu miasto zawdzięcza rozwój.

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Aleja Pamięci w Szczuczynie

Komentarze (2)

Można??? Szczuczyn udowadnia, że można zrobić coś sensownego z nudnej zazwyczaj sesji samorządu. Serdeczne gratulacje za pomysł i wykonanie. I zazdrość.

Corleone, jeśli ty to Corleone, można stosować propagandę jednostki kosztem budżetu. Można? Można! Dokładnie widziałam i słuchałam siedząc w drugim rzędzie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.