środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 19 komentarzy
  • 10262 wyświetleń

Ukraińcy w Niećkowie

06-14 LISTOPAD 2005R. WYMIANA MŁODZIEŻY POLSKA – UKRAINA


Na początku to był tylko pomysł: „… zrobić coś ciekawego, rozwinąć krąg zainteresowań naszej młodzieży, nawiązać nowe znajomości, poznać ciekawych ludzi…”. Wielokrotnie słyszeliśmy o tym, że są szkoły, które nawiązały współpracę z placówkami oświatowymi z zagranicy. Byliśmy ciekawi czy nam uda się zrealizować takie zadanie?
Wyszukaliśmy szkołę, napisaliśmy list i oto 6 listopada pojawiła się
w naszej szkole grupa ukraińskiej młodzieży. Na początek skromnie, żeby nie zapeszyć, 12 osób. W rozkładzie wizyty zaplanowaliśmy szereg spotkań warsztatów i wyjazdów, wszystko po to, by nasi goście mogli poznać Polskę a szczególnie nasz region podlaski. Oto wybrane punkty z planu:

 wizyta w pobliskich kościołach, spotkanie z księżmi, miejscowymi legendami, opowieściami (Wąsosz, Szczuczyn)
 forum językowe „Polish – Ukrainian Integration”
 warsztaty:
- język polski „ … to, co łączy nasze języki …”
- historia „ … jak to dawniej z nami bywało …”
- kuchnia polska – potrawy kuchni staropolskiej i ukraińskiej
 forum językowe „Two worlds – two lifestyles”
 DYSKOTEKA
 Św. Lipka, Mikołajki,
 Białystok (Uniwersytet w Białymstoku, zabytki miasta)
 Łomża (Galeria Sztuki, Wyższa Szkoła Agrobiznesu)
 Nowogród – Skansen
 pływalnia w Ełku

W realizację wszystkich punktów aktywnie uczestniczyli nauczyciele
i co najważniejsze uczniowie naszej szkoły. Zachęcam do oglądania zdjęć
z „wymiany”. Bez trudu rozpoznacie miejsca, a może i osoby. Było świetnie! Tydzień to sporo czasu, jeśli nie ma się nic ciekawego do zrobienia, jeśli spędza się go w miłym gronie, to bardzo krótko. Na koniec były łzy wzruszenia
i drobne upominki. Teraz czekamy z niecierpliwością na nasz wyjazd
na Ukrainę…

A w przyszłym roku …

Zrobimy wspólny tygodniowy obóz pod mazurskim, bezchmurnym niebem.


Miło było patrzeć jak wzajemne pokonywanie bariery językowej sprawia moim uczniom radość, a wspólne występy i wspaniała spontaniczność upewniły mnie w przekonaniu, że warto pracować dla młodych ludzi i robić w życiu coś więcej niż tylko wypełniać obowiązki. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, bez których pomocy całe spotkanie nie mogłoby się odbyć. Stokrotne dzięki i pozdrowienia.

Wicedyrektor Szkoły
Artur Kuczyński

Galeria zdjęć ( I ) 

Galeria zdjęć ( II )

  
ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie
Liceum Ogólnokształcące w Równym


wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (19)

Do szkoły w Niećkowie zobaczyliście ze w Wojewodzinie zaprosili Ukrainców to i wy zaprosilisci ich aby nie być gorszymi??

do grajewa to nie przyjechali!

a co w Grajewie mozna zobaczyć-wstyd-nic ulice bez chodników

W Niećkowie fajnie jest ..... młodzi nauczyciele potrafia błysnąć, więc dużo się dzieje. A z Ukraińcami było wspaniale .... Teraz my tam pojedziemy, już pakujemy walizki :):):)

Od szkoły w Niećkowie: Nie chodzi o to kto jest gorszy czy lepszy, bo wszystkie szkoły mają jeden cel, powinny umożliwić swoim uczniom jak najlepszy rozwój! Więc staramy się to robić w Niećkowie. Mamy setki pomysłów, młodych i ambitnych nauczycieli, dlatego będzie u nas coraz ciekawiej! Co ważne nasza młodzież chce uczestniczyć w tym, co robią nauczyciele, więc sprawa jest otwarta, będzie się działo duzo i ciekawie. Zapraszamy do nas, zobaczycie... Pozdrawiam Wszystkich, szczególnie mocno uczniów z Zespołu Szkół w Niećkowie

było super!!! oby więcej takich pomysłów! i jak najwięcej nauczycieli tak aktywnych i z wyobrażnią jak u nas w szkole.pozdrawiam

Od jakiegos czasu w naszej szkole robi sie z miesiąca na miesiąc ciekawiej, uwazam ze pomysł z wymianą miedzyszkolną był super i nie rozumiem co to za dygresje powyżej o jakims sciaganiu pomysłów!!!!a co to Wojewodzin wykupił prawa autorkie?i skad wogole pomysł ze to szkola w Wojewodzinie wpadła na ten pomysł jako pierwsza!praktyka wymiany miedzyszkolnej od dawna funkcjonuje tylko w naszym rejonie jakos nie jest to szczegolnie rozpowszechnione,fajnie ze zjawił się w naszej szkole nauczyciel z pomysłami i wyobraznia który chce cos zrobic dla szkoły i uczniów.Serdecznie pozdrawiam i dziekuje w imieniu wielu uczniów którzy długo beda wspominac tą wizytę

dziwne aby na ulicach były chodniki to jest paradoks

Fajnie ze oni byli u nas, nie ściągnęli od Wojewodzina, bo juz u nas raz byli Białorusini wiec teraz ich kolej

Przesyłam pozdrowienia dla Pani prof Cieplińskiej

moze w grajewskim LO zrobimy wymiane ? fajnie by bylo ;]

dla mnie to nie gra roli kto pierwszy pomyslał o zaproszeniu ukrainców,ważne że byli u mnie w szkole (w Niećkowie ) i było spoko!! bynajmniej są miłe wspomnienia i nikt nie żałuje zapoznania z nimi!! teraz bedziemy motać żeby sie wkręcić do nich na Ukraine... hehe POZDRO :p

ta wymiana do był super pomysł bardzo ciekawe doświadczenie i miłe wrazenie dobrze ze cos takiego miało miejsce i dziekuje dla naszych nauczycieli za zrealizowanie pomysłu.

pozdrowienia dla dyrektora z ZS Niećkowo!! jedyny człowiek który wie czego brakuje młodzieży i stara sie nam to zapewniać,naprawde równy człowiek...RESPECT dla sora :-)

Świetny pomysł z tą wymianą!! było super!! coraz ciekawiej w tej naszej szkole:)) oby tak dalej:) a tak przy okazji serdeczne pozdrowienia dla pana dyrektora Artura Kuczyńskiego :)) dziękujemy ze wszystko co pan dla nas robi :))

nie no ta szkoła jest THE BEST !!! mimo iż chodzą opinie że jest .....i tak dalej W żadnej innej szkole się tyle nie dzieje.A to wszystko dzięku super dyrektorowi :)) mamy naprawde fajnie...a ta wymiana brak słów..suuuperrrrr::D:D:D więcej zdjęć grupowych by się przydało..

Mało kto wie jak naprawdę jest w Niećkowie, od lat pokutują utarte plotki że Niećkowo to wieś, że to .... , że tamto... A w tym czase, po cichu dzieją się tam super sprawy, jest młoda kadra i extra kolesie i kumpelki. To właściwie nowa szkoła, zupełnie inna od tego Niećkowa z przed kilku lat. Wystarczy tylko porozmawiać z tymi co skończyli te szkołę. Kazdy ma szacuneczek i chwali sobie lata tam spędzone. A co dają inni? No jest liceum w Grajewie ale przecież nie każdy musi iśc na studia, jak ktoś chce to wszędzie będzie się uczył. A na mechanika do Szczuczyna nie poszedłem i mój brat też tam nie pójdzie ...!!!! Jesli już wybierze LO to tylko w Grajewie. No ale był ostatnio w Niećkowie i mu się spodobało (szczególnie DYSKOTEKA)! MAM PYTANIE CZY JESZCZE GDZIEŚ W INNYCH SZKOŁACH NAUCZYCIELOM CHCE SIĘ PILNOWAĆ DZIECIAKÓW NA DYSKOTECE W SZKOLE, CZY NAUCZYCIELE WOLĄ SIEDZIEC W DOMKU?

Z Ukraińcami było spoko, extra dziewczyny, fajne znajomości i super przygoda, dyrektoruniu więcej prosimy.
Serdeczne pozdro dla caaaałego ZS w Niećkowie

A CZY GRAJEWO TO JEST NAJLEPSZE???????????????????MOZE LEPIEJ WY TEZ POMYSLCIE NAD LEPSZA ORGANIZACJA W WASZEJ SZKOLE!!!TAK SAMO MOZECIE ZAPROSIC INNY KRAJ DO SIBIE.NIECKOWO JEST SUPER SZKOLA I UWIEZCIE ZE TEN KTO TAM POJDZIE NAPEWNO NIE BEDZIE ZALOWAL.POZDROWIENIA DLA NAUCZYCIELI:)

powiem jedno ukrainki byly feee...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.