Wiadomości

Udało się uniknąć tragedii

Trwają działania „Nie bądźmy obojętni”. Grajewscy mundurowi w ciągu czterech ostatnich, mroźnych dni, nawet kilkanaście razy na dobę sprawdzali miejsca, gdzie mogą przybywać osoby narażone są na wychłodzenie. Dzięki właściwej reakcji policjantów, uratowano przed wychłodzeniem cztery osoby, z których trzy zostały przekazane do swoich miejsc zamieszkania. Jeden z mężczyzn, z uwagi na zły stan zdrowia, wymagał wezwania karetki pogotowia, którą został przewiedziony do szpitala.


Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, przez ostatnie cztery dni prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Nie bądźmy obojętni”. Policjanci sprawdzili 86 miejsc na terenie powiatu grajewskiego, gdzie mogły przebywać osoby potrzebujące pomocy w te mroźne dni. Właśnie w trakcie jednej z takich kontroli, w nocy z 7 na 8 stycznia, grajewscy mundurowi ujawnili leżącego na podłodze jednego z pustostanów na terenie Grajewa mężczyznę. 38-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, miał drgawki, a ponadto nie było z nim żadnego kontaktu. Policjanci udzielili pierwszej pomocy i natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, którą mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dzięki sprawnej i natychmiastowej reakcji policjantów udało się uniknąć tragedii.
Ponadto od ubiegłego czwartku (05. 01.) mundurowi interweniowali wobec trzech osób z terenu powiatu grajewskiego, które znajdowały się w okolicznościch zagrażających ich życiu i zdrowiu z uwagi na panujące niskie temperatury. Wszyscy trzej mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu i zostali przekazani do miejsc zamieszkania.

 

 


Policja apeluje:
Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Stan wychłodzonej osoby może być na tyle poważny, że tylko pomoc świadomego człowieka może uratować mu życie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.