czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 7587 wyświetleń

"Trzeźwy poranek"

W ramach działań „Trzeźwy poranek” policjanci z grajewskiej drogówki prowadzili dzisiaj badania stanu trzeźwości kierujących. Żaden z ponad 155 przebadanych kierowców nie wsiadł „za kółko” pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzili na drogach powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Mundurowi przez ponad dwie godziny skontrolowali trzeźwość ponad 155 kierowców. Okazało się, że żaden kierowca spośród tego grona nie prowadził swojego pojazdu na „podwójnym gazie”. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi mierzyli prędkość z jaką poruszały się samochody, sprawdzali, stan techniczny pojazdów oraz zwracali uwagę na popełniane wykroczenia przez pieszych uczestników ruchu. Działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy! Kierowcy oraz wszyscy użytkownicy ruchu drogowego muszą pamiętać o fundamentalnej zasadzie trzeźwości. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości „dzień po” nigdy nie wsiadajmy do samochodu. W każdej komendzie policji możemy zbadać swój stan trzeźwości. Jest to zupełnie bezpłatne.

Przypominamy!
Polskie prawodawstwo określa dwie progowe ilości alkoholu w organizmie:

  • stan po użyciu alkoholu (zawartość alkoholu w organizmie wynosi bądź prowadzi do stężenia we krwi od 0,2do 0,5‰ lub od 0,1 do 0,25 mg na 1 dm³ w wydychanym powietrzu)
  • stan nietrzeźwości (pow. 0,5‰ lub powyżej 0,25 mg na 1 dm³ w wydychanym powietrzu)


Stan po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, natomiast stan nietrzeźwości to przestępstwo!!!

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (10)

Jak to jest z nietykalnością osobistą? Te tzw "kontrole trzeźwości" już kwestionował Rzecznik Praw Obywatelskich i zdaje się otrzymał potwierdzenie w postaci wyroku sądu. To jest naruszenie nietykalności i ograniczenie wolności. Jeżeli nie ma przesłanek do kontroli trzeźwości funkcjonariusz nie powinien takiej czynności przeprowadzać. To jest szukanie "czegoś" za co można poprawić statystykę służby i wykazać, że coś robimy. Tym czasem, dziury w jezdni jak były tak są, nie wspomnę o braku oznakowań poziomych na niektórych skrzyżowaniach, których policja nie zauważa i nie występuje do właściwych organów.

Głupiś ty!!!!

@Ciok - przeczytaj ze zrozumieniem :
Mundurowi przez ponad dwie godziny skontrolowali trzeźwość ponad 155 kierowców. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi mierzyli prędkość z jaką poruszały się samochody, sprawdzali, stan techniczny pojazdów oraz zwracali uwagę na popełniane wykroczenia przez pieszych uczestników ruchu.

--- Krotko mówiąc - szukali "dziury w całym", zbliżają się święta i na premie trzeba jakoś zarobić ....
teraz rozumiesz ?

do "moja". być może i masz rację. ja też tak uważałem, do tej pory. ale teraz tak pomyśleć, że dzięki takim kontrolom można uratować życie komuś. nie tylko kierowcy, ale i pieszym czy innym uczestnikom dróg. Taki nietrzeźwy może i jechać spokojnie, powoli, bez żadnych gwałtownych ruchów... ale do czasu. a co jak przejedzie 20km spokojnie a na ostatnim kilometrze z powodu nietrzeźwości przymkną mu sie oczy i nie zauważy (nie daj Boże) kogoś z Twoich bliskich na przejściu dla pieszych... i co wtedy? wtedy sa pretensje do policji dlaczego oni nie kontroluja kierowców... tylko, że wtedy to już jest zwykle za późno... wiec ja potępiam teraz tych wszystkich kozaków co się madrzą przed kamerkami jak oni znaja prawo i się kłócą przed policją. a przecież jak ktoś jest trzeźwy... to coś zbawi się zatrzymać i dmuchnąć...

Moja nie przesadzaj Głupoty piszesz!!!

DO moja!!!
Szok co za głupoty wypisujesz !!! Jak kiedyś stanie się tragedia w twojej rodzinie lub otoczeniu, spowodowana przez pijanego kierowcę to wtedy będziesz pisać że policja nic nie robi z pijanym kierowcami. Trzeba sprawdzać stan trzeźwości kierowców i już!!! To jest życie a nie pajacowania o prawach obywatela. wolności i inne banały i pierdoły. Wszystkich myślących jak Ty pozdrawiam i życzę więcej rozumu!!!!!!!!!

Masakra co tu wypisujesz "moja".Policja ma moze jeszcze dziury łatać w drogach. Inne organy powinny się tym zająć. Ciekawe co byś pisał/pisała gdyby pijany kierowca skrzywdził kogoś ci bliskiego. Naruszanie wolności - śmiechu warte.

Nie musimy poddawać się kontroli trzezwości jeżli policjant nie ma uzasadnionych podejrzeń aby taką kontrolę dokonać.Polecam: https://www.facebook.com/NajzerPiotr/videos/1108042215916782/?pnref=story

moja wracaj do stanow

do Przemo: to zbawi zatrzymac i dmuchnac ze policja naduzywa w kazdym aspekcie zycia swoich praw. wszedzie doslownie wszedzie. nie tylko do patologii sa agresywni ale zwykli ludzie zaczynaja sie na nich skarzyc ze sa aroganccy, agresywni i nie zachowuja sie jak na funkcjonariusza przystało. oni sa dla Ciebie a nie Ty dla nich. beda zachowywac sie normalnie to ludzie nie beda utrudniac im pracy wlasnie taka znajomoscia prawa ze nie mamy obowiazku dmuchac w alkomat.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.