poniedziałek, 4 grudnia 2023

Sport

Tenis stołowy w 2006r.

SPRAWOZDANIE Z PRACY SEKCJI TENISA STOŁOWEGO MOSIR GRAJEWO W ROKU 2006.Zajęcia treningowe odbywały się trzy razy w tygodniu i obejmowały szkoleniem grupy młodzieżowe w.p. kategoriach

skrzaci i żacy - 10 zawodników i zawodniczek
młodzik - 10 zawodników i zawodniczek
kadet - 4 zawodników i zawodniczek
junior - 2 zawodniczki
młodzieżowiec - 2 zawodniczkiW zajęciach oprócz zawodników wpisanych do dziennika pracy trenera uczestniczyło wiele więcej osób - uczniów z innych szkół miasta Grajewa m. in. ze SP 4 w Grajewie , PG l i SPl Grajewo oraz ZS l i ZS 2 Grajewo.
Z uwagi na wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu większą uwagę skupiałem na pracę z dziećmi klasy IV i młodsi, czyli kategorię żaków i skrzatów - kl. II i młodsi. Trudnością w prowadzeniu tych zajęć treningowych i która wiąże się z dużym wysiłkiem prowadzącego w zakresie organizacji nauczania było to, że zajęcia prowadziłem dla wszystkich kategorii wiekowych po ok. 30 do 40 osób.
Ważnym elementem szkolenia był udział zawodników i zawodniczek we wszystkich turniejach klasyfikacyjnych prowadzonych przez Polski i Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. Zawodniczki najstarsze:
Katarzyna Skibnieska - Kapitan drużyny, Małgorzata Kropiewnicka, Magdalena Jakubowska, Alicja Łepkowska i Monika Strzałkowska -/młodziczka/ uczestniczyły w rozgrywkach II Ligi Kobiet w tenisie stołowym obejmującym 4 województwa: podlaskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i lubelskie. Na 12 zespołów walczących o awans do I Ligi Zespół UKS MOSiR
DWÓJKA GRAJEWO uplasował się na 9 miejscu odnosząc zwycięstwa min. z T.S. Konopki 9: l, KTS BROŃ RADOM 6:4, GLKS NADARZYN IV 8:2.
Z uwagi na rozwój tenisa stołowego oraz przychylność władz samorządowych i kierownictwa MOSiR w Grajewie, sekcja nasza, na wniosek Prezesa w Białymstoku Pana Mariusza Barucha otrzymała dwa stoły do tenisa stołowego BATERFL Y - wyczynowe z atestem ITTF. MOSiR i UKS Dwójka w Grajewie byli organizatorami wielu wojewódzkich turniejów tenisa stołowego -klasyfikacyjnych i rangi mistrzostw WOJEWÓDZTWA. Według zarządu Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, Grajewo jest jednym z ważniejszych ośrodków w tej dyscyplinie po Białymstoku i Łomży.
 
Ważniejsze wyniki uzyskane w tym okresie to:

- MISTRZOSTWO LICEALIADY WOJ. PODLASKIEGO ( SKIBNIEWSKA, KROPIEWNICKA, ŁEPKOWSKA )
- DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO WOJ. PODLASKIEGO DR. JUNIOREK (JAKUBOWSKA, ŁEPKOWSKA) i V miejsce w półfinale mistrzostw POLSKI
- BRĄZOWE MEDALE W GRZE DEBLOWEJ w Mistrzostwach WOJ. w kat. SENIOREK (SKIBNIEWSKA, KROPIEWNICKA)
- 5-6 MIEJSCE w GRZE POJEDYNCZEJ w Mistrzostwach WOJ. w kat. SENIOREK (SKIBNIEWSKA, KROPIEWNICKA)
- 4 MIEJSCE w GRZE MIESZANEJ w MISTRZOSTWACH WOJ. w kat. SENIORÓW (SKIBNIEWSKA, ŻOŁĄDKOWSKI)
- 4 MIEJSCE w GRZE POJEDYNCZEJ w MISTRZOSTWACH WOJ. w kat. JUNIOREK (ŁEPKOWSKA ALICJA)
- I MIEJSCE w WOJ. ELIMINACJACH i IV MIEJSCE w PÓŁFINALE OGÓLNOPOLSKIM w KOCUDZY WOJ. LUBELSKIE UKS DWÓJKA GRAJEWO (MARCZYKOWSKI, WŁÓCZKO) UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH O PUCHAR POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO
- IV MIEJSCE w FINALE IGRZYSK WOJ. PODLASKIEGO SP 2 GRAJEWO DR. CHŁOPCÓW (MARCZYKOWSKI, KLIMASZEWSKI, WŁÓCZKO, WRÓBLEWSKI)
- IV MIEJSCE - RAF AL MARCZYKOWSKI i V MIEJSCE KRZYSZTOF WŁÓCZKO w INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA w kat. ŻAKÓW.


Sporządził - TRENER SEKCJI TENISA STOŁOWEGO MOSiR GRAJEWO
Udostępniła – radna Rady Miasta Joanna Kosielska

czwartek, 30 listopada 2023

Grajwo. Klub Sportowy Ookami

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.