Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12843 wyświetleń

Szkoła Marzeń w Gminie

Prezentacją rady pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej w Białaszewie projektu "Szkoła Marzeń" oraz występem szkolnego teatrzyku "Koszałek"- "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" rozpoczęła się 31 maja br.  sesja Rady Gminy Grajewo.

- To wspaniały sukces szkoły. Sukces, który powinien być przykładem dla innych wiejskich szkół - takimi słowami przywitał zebranych gości, Stanisław Szleter, wójt Gminy Grajewo.

W listopadzie 2005 r. SP w Białaszewie została nagrodzona w ogólnopolskim projekcie "Szkoła Marzeń". O ogromnym sukcesie szkoły niech świadczy fakt, że o dotację ubiegało się 1500 projektów ze szkół z całej Polski. Placówka na realizację programu edukacyjnego otrzymała 84 tys. zł, z czego 25 proc sumy pochodziło z budżetu państwa, a 75 proc. z Europejskiego Funduszu Społecznego.  

-  Projekt Szkoła Marzeń to pomysł na zwiększenie szans edukacyjnych i życiowych uczniów ze szkół wiejskich dzięki wspólnej pracy nauczycieli, zaangażowaniu lokalnej społeczności i stworzeniu lokalnych programów rozwoju oświaty - mówiła Halina Szklarzewska, dyrektorka SP w Białaszewie.

Z pozyskanych środków szkoła zakupiła m.in. projektor multimedialny, komputerowe programy edukacyjne oraz inne pomoce dydaktyczne. Dodatkowo dzięki pozyskanym funduszom  dzieci ze szkoły w Białaszewie regularnie odwiedzają Biebrzański Park Narodowy, teatr Lalki i Aktora w Łomży czy jeżdżą na basen do Ełku.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, z faktu, że wielu rodziców nie stać na wycieczki dla dzieci. Ten program poprzez organizowanie zajęć pozalekcyjnych doskonale zaspokaja potrzeby młodzieży - mówił Stanisław Szleter.

Głównymi organizatorami projektu "Szkoły Marzeń" są Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej.
e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

Gratulujemy szkole !!!

Super! Moze wreszcie grajewskie szkoły wezmą z Was przykład.
- Moje gratulacje!

A może by tak ktora miejska szkoła cos takiego zrobiła, myślę, że nauczyciele z Bialaszewa zechcą podpowiedzieć jak to sie robi.

G R A T U L A C J E W SZ Y S T K I M :*Z A U DZ A Ł :)

Podejrzewam, że pewnie by zrobiła. rzecz w tym, ze wiekszość znanych mi projektow finansowanych zewnętrznie skierowana jest do mieszkańców wsi i miast do 20 tys. mieszkańców lub warunkiem uczestniczenia szkoły w nich jest posiadanie odpowiedniego odsetka (10-20%) uczniów pochodzących z takich ośrodków.aj.

Wspaniałe przedsięwziecie no i dużo pracy trzeba bylo wlożyć, myślę, że to nadal będzie kontynuowane, a nie tylko na pokaz i an jeden raz!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.