Kraj

Szepietowska Agroarena 17-18 X

 Szepietowska Agroarena zaprasza 17-18 października 2009 r. na XVI Jesienne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.


 Jesień w ogrodzie to znakomity czas na dokonanie nasadzeń. Wystawcy i producenci przywiozą do Szepietowa bogactwo różnorodności ogrodniczych. Jesienne upiększanie ogrodu i tym samym właściwe zasadzenie decyduje o dobrym wzroście a także owocowaniu. Na targach będzie można kupić rośliny wartościowe, odporne na choroby i uszkodzenia. Jesienią sadzimy róże i nasadzenia szczególnie liściaste z odkrytym systemem korzeniowym.
Będzie można kupić nasadzenia na obecnie modne żywopłoty np: liguster, graby, wyższe tawuły, tuje: Szmaragd, Columna, Barbant, Sunkist. Na żywopłoty niskie-tuje: Hoseri, Danica i bukszpan. Oprócz tradycyjnych odmian zapewne spotkają Państwo nowości, takie jak tulipanowiec, robinię akacjową Umbraculifera i klinę koralową i jabłoń purpurowa Ola, ak również rośliny szczepione, pienne i formowane.
 Miłośnicy przydomowych sadów i ogródków będą mogli wybierać wśród kilkuset odmian jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, brzoskwiń, moreli, porzeczek czarnych, czerwonych, agrestu, leszczyny, orzecha włoskiego, aroni, borówki wysokiej, maliny, jeżyny i truskawek..
 Targi to nie tylko rośliny ale również wszystko co wspomaga dobrą pielęgnacje i uprawę czyli środki do produkcji sadowniczej i ogrodniczej. Zaprezentuje się również wielu rękodzielników ze swoimi wyrobami. Jak na targi pszczelarskie przystało na wielu stoiskach spotkać będzie można miody i asortyment pszczelarski.
 W sobotę targom towarzyszyć będzie konferencja „Zarządzanie gospodarstwem ekologicznym w zgodzie z prawem i naturą”, a także podsumowanie etapu regionalnego „Konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne”. Natomiast w niedzielę odbędzie się VI Forum Rolnicze Województwa Podlaskiego na którym rolnicy i przedstawiciele instytucji obsługujących rolnictwo porozmawiają o bieżącej sytuacji w rolnictwie.
W targi odbywać się będzie również pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju na biopaliwa. Będzie można uzyskać informacje jak założyć „małą wytwórnie biopaliw”, gdzie zaopatrzyć się w maszyny i jak wykorzystywać ekologiczne paliwo.


Podczas dwóch dni specjaliści PODR będą udzielać wszelkich informacji dotyczących estetyki ogrodów, doboru nasadzeń i ich pielęgnacji ale również zasad wzajemnej zgodności (cross-compliance) w produkcji roślinnej i zwierzęcej, programów i projektów, działań PROW, kalkulacji kosztów produkcji rolniczej.

Serdecznie zapraszamy na Targi do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie,17-18 października 2009 r.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.