sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 11536 wyświetleń

Sypie się budynek po straży!

Grajewo, ul. Ełcka

Minęły już 4 lata jak Straż Pożarna zmieniła swoją siedzibę.  Od tego czasu nic konkretnego nie działo się z budynkiem przy ul. Ełckiej. Może już za rok zmieni się aktualny stan rzeczy?  Miasto złożyło  wniosek o dofinansowanie przebudowy budynku po Państwowej Straży Pożarnej  do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego oraz  Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego z prośba o dotację.
Koszt przebudowy szacowany jest na  ponad 800 tys. zł.

Po modernizacji:
Na parterze, w pełni dostępnym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ma znajdować się siedziba Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej i sala ekspozycyjna o powierzchni  ok. 130 m2, biblioteka, magazyn oraz pomieszczenie udostępniane organizacjom kombatanckim, Sybirakom. Tam też ma mieć swoją siedzibę Ochotnicza Straż Pożarna wraz z orkiestrą i garaż dla wozu bojowego. Sala konferencyjna na górze - w części ok. 80 m  dostępna będzia dla wszystkich organizacji. Natomiast pomieszczenia biurowe zajmą Hufiec Pracy oraz grajewskie Młodzieżowe Centrum Kariery - prekursor w woj. podlaskim - które mogłoby wtedy bardziej rozwinąć swoją działalność.

Stowarzyszenie Kombatantów zrzesza 44 członków oraz 78 podopiecznych. Aktualnie w jednym pokoju razem z 5 innymi organizacjami ma swoją siedzibę w budynku MDK przy ul. Wojska Polskiego.

e-Grajewo.pl

Komentarze (19)

no i dobrze nie będzie stał bezczynnie

moze na mieszkania przerobic komunalne co wy nato

Zburzyć i rozbudować Boiska szkolne przy Szkole i Gimnazjum nr,2 Co to za zabytek szkoda kasy i słów.

płatnik najlepiej, to w ogóle Grajewo zrównać z ziemią, zasadzić las i wpuścić zwierzaki - to dopiero byłaby oszczędność.

kur... zrubcie basen a nie jakies pierdol...... jush i tak majo duzo budynków te izby a basenu niema dalej!!!!.... chociasz by bylo gdzie mozna pochodzic sport uprawiac a tak to lazenie bez celu!!!...

beznadziejny pomysł, TO CENTRUM MIASTA powinno być lepiej zagospodarowane

Może przerobić na kościółek. Ludzie z PIASKÓW i MIERUĆ mieli by bliżej do księdza

a kto ten basen utrzyma ? jeżeli już w Elku mają niewykorzystany- bo barierą są m.in. ceny biletów, elita grajewska jeździ na basen do ełku, a gdy wybudują basen to dla kogo? dla elity, aby nie płaciła za paliwo, czy ........ ciekawska

to kosztuje 800 tys., a basen jak myslicie ile by kosztował?? A jak myslicie ile by kosztowało utrzymania go w czystkosci?? A jak myslicie ile by kosztowała wymiana wody codziennie?? Na samą wymianę wody bysmy nie zarobili, a co tu mówić o wybudowaniu go i utrzymanie w czystosci.

Rany! Ja się od dłuższego czasu zastanawiam skąd się wzięli przeciwnicy budowy basenu w Grajewie. Czy jesteście dziećmi władz miasta, które nie potrafią zadbać prawidłowo o rozrywkę i zdrowie mieszkańców naszego miasta? Argument o nieopłacalności basenu już dawno powinien zniknąć z powierzchni ziemi. Basen nie jest instytucją, która ma przynosić zyski. Czy skoro szkoły nie przynoszą zysków, nie powinno ich być? Jeśli Urząd Miasta nie spełnia swojej funkcji i nie przynosi zysków to powinien zostać zlikwidowany? Być może wielu powiedziałoby, że tak, ale z nimi nie ma poważnej rozmowy. Podobnie jest z planowanym Muzeum w budynku po straży. Takie muzeum to oddanie czci naszym przodkom, którzy żyli na tej ziemi i miejsce, w którym uczylibyśmy się historii tej ziemi. Jak wynika z tekstu pana Adama Stodolnego historia ziemi grajewskiej jest dla wielu czymś abstrakcyjnym.

a moze dyskotekę z fajnym barem

Grajewo to jedyne miasto nie mające BASENU. Pozdrowienia dla władz miasta

płatnik - wiadomo ze samych strat to ten basen nie moze przynosic, a Ty mowisz ze powinien. Mozna to porównac z kinem np. jezeli nie uzbiera się dostateczna liczba osób na film aby zarobić na opłacenie różnych pierdół filmy przecież zostają odwołane i sam uczestniczyłem w takiej sytuacji. Z basenu nie moze byc braków dochodów. Żeby ten basen zarobil sam na swoje utrzymanie juz bez jakichs nadwyrzek to by było dobrze ale nawet w ełku ledwie sobie dają rade. Pierdyknij sobie basen w domu i pobieraj opłaty za to ze kumple będą się pluskac. Jak myslisz po jakim czasie im zbrzydnie?? a wodę trzeba zmieniąć ciągle i basen wyczyscic.

Do ... A co ty jasnowidzem jesteś, że przewidujesz brak zainteresowania basenem? A co z tymi, którzy chcą chodzić na basen. Jak widać to nie władze są główną przeszkodą w budowie basenu, a sami niektórzy mieszkańcy. Trudno - jacy mieszkańcy, takie miasto.

Każda instytucja, czy to basen czy muzeum, finansowana z budżetu miasta (plus inni) i utrzymywana przez miasto będzie obciażeniem dla tego budżetu. Chyba, że zmienimy proporcje kosztów np. przez zmniejszenie zatrudnienia w urzedzie (zmniejszenie wynagrodzeń nie jest możliwe). Do tych wszystkich pomysłów dodam własny: utworzyć siedzibę sztabu kryzysowego na wypadek trzęsienia ziemi lub spadnięcia komety - zatrudnić w nim 30 osób (poprawiając przy tym statystyki bezrobocia).

A gdzie jest siedziba nowej strazy?

@krzyho nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia basen w grajewie sie nei urzyma ledwo w elku daje rade a elk jak waidomo ma wieksza liczbe mieszkancow ja wole nowy chodnik do szkoly (wlasnie robia) niz tan basen basen to zmarnowanie pieniedzy lepiej parking zrobic blisko centrum i zainwestowac w lawki w caly miescie!

BASEN Z TEGO CO WIEM TO 3 LATA BUDUJA A NIC NIEMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.