sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12773 wyświetleń

Straż Miejska informuje

WSKAŻ MIEJSCE PRACY FOTORADARU

 Straż Miejska w Grajewie jako jedna z niewielu w kraju ma możliwość przeprowadzenia szkolenia z obsługi tego urządzenia u nas na ulicach naszego miasta, a co za tym idzie zwiększy to bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących zgodnie z przepisami. Po przeprowadzonych rozmowach z producentem, udało się pozyskać urządzenie celem sprawdzenia i jednocześnie zmierzenia skali problemu przekraczania prędkości na terenie naszego miasta.

 Zgodnie z wynegocjowanymi warunkami producent dostarczył urządzenie na swój koszt, przeszkolił wstępnie strażników do obsługi oraz powierzył w użytkowanie na okres około m-ca, a co najważniejsze w tym to wszystko bezpłatnie. Aby powstrzymać i zminimalizować  zjawisko przekraczania dozwolonej prędkości bądź innych niebezpiecznych zachowań w trakcie jazdy zapraszam mieszkańców do zgłaszania faktów niebezpiecznej jazdy na terenie naszego miasta, przyjedziemy i sprawdzimy skalę zjawiska używając takiego urządzenia.
Komendant Straży Miejskiej
Wojciech Formejster
     

Komentarze (13)

I bardzo dobrze

Jako pierwszy odcinek do kontroli proponuję: odcinek od Lidla do "alternatyw", jako drugi od byłej Biedronki do przychodni na Krasickiego. Tam jest ograniczenie do 40km/h a ci fantaści w 15latnich BMW jadą tam 60km/h.

Propozycja: całe osiedle Południe, zwłaszcza drogi gdzie prędkość ustalona jest na 20 do 40km/h. Spróbuj "mistrzu kierownicy" wyhamować przed dzieckiem, które wybiega przed samochód za piłką jadąc np. 50km/h

zacznijcie poprawiać stan dróg a póniej bierzcie się za piratów drogowych

postawcie na Strażackiej ;->

tylko po co jezeli straz i tak nie moze pociagac ludzi do odpowiedzialnosci na podstawie zapisu fotoradaru? od tego jest policja

do pustaka, oj abys nie zdziwil się ustawa z 11 maja 2007r. poczytaj, a dowiesz się, że mogą

ZAPRASZAM NA UL.PIŁSUDSKIEGO I KOPERNIKA ZABRAKNIE WAM PAMIĘCI W APARACIE NA ZDJĘCIA .TIRY TAM JADĄ 80KM NA GODZ.I NIE BĘDZIECIE SIĘ CHOWAĆ W KRZAKACH ALBO ZA DRZEWAMI .A Z TEGO CO WIEM NIE PŁACĄ ZA ZDJĘCIA A SZKOLENIE ZAGWARANTOWANE ....A POZA TYM STRAŻ MIEJSKA -TO NIE DROGÓKA POWINNA ZABRAĆ SIĘ ZA SWOJA PRACĘ....

Dlaczego karze się kierowców za bezpieczeństwo na drodze, a nie wyciąga się konsekwencji w stosunku do osób, które są odpowiedzialne za stan techniczny drogi? Nie chodzi mi tu o budowę nowej nawierzchni i poszerzenie poboczy. Gdzie są panowie policjanci i strażnicy miejscy gdy trzeba zainterweniować czy też zareagować w sprawie wyrw w asfalcie na drodze dojazdowej do mleczarni (między dwoma przejazdami kolejowymi) oraz do zakładu Pfleiderer. I nie chcę słyszeć, że zakłady same powinny sobie drogi naprawić. Pracownicy tych zakładów Płacą podatki i nie chcą jeździć po dziurach. Strażnicy miejscy lub polcja drogowa powinna sporządzić odpowiedni raport i wystosować do administratora drogi z terminem jej naprawy - w przeciwnym razie narażają się na zarzut NIEDOPEŁNIENIA OBOWIĄZKÓW!

Na ulicy Konopskiej jeżdżą ponad sto na godzinę.

To ma być fotoradar dyscyplinujący kierowców miasta Grajewa czy trzepiący kasę w weekendy Warszawiaczków i Białostockich piratów?? Proponuje Strażacką i 9-go Pułku Strzelców Konnych.

Nie zawsze da się jechać z przepisową prędkością , ale fotoradary popieram , bo sam jezdziłem szybko do czasu kiedy dostałem mandat za szybką jazdę fakt 700 zł i 10 pkt. karnych ,ale to jest potrzebne do zachowania bezpieczeństwa i to nie tylko nas ale i ludzi znajdujących się w pobliskich miejcach dróg.
Pozdrawiam jadących z rozwagą.

Do PUSTAK

niestety jesteś w błędzie od dnia dzisiejszego tj. 14.07.07 straż miejska może robić zdjęcia i wlepiać mandaty
Z dniem dzisiejszym weszła w życie znowelizowana ustawa gdzie jest już zapis że mogą to robić i już tego nic nie zmieni

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.