Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10475 wyświetleń

Straż Miejska informuje

Komenda Straży Miejskiej w Grajewie informuje, że w dniach 08.12.2006 r. - 13.12.2006 r. Odnotowano 24 zdarzenia w tym przyjęto 9 zgłoszeń od mieszkańców.

W dniu 08.12.2006 r. otrzymano zgłoszenie od jednego z mieszkańców ul. Koszarowej, że w jednym z domów prawdopodobnie spalane są odpady komunalne. Po przeprowadzonych czynnościach nie potwierdzono tego faktu.

W dniu 11.12.2006 r. otrzymano sygnał, że znany mieszkaniec naszego miasta przebywa i śpi w ruinach budynku przy ulicy Kopernika, po przeprowadzeniu czynności okazało się, że jest to znany naszej służbie człowiek, który w marcu br. umieszczony został w noclegowni w Ełku ale z powodu wymagań, które tam są zrezygnował z pobytu.

W dniu 12.12.2006 r. podczas patrolowania Os. 1000.lecia strażnik zauważył  dzieci ślizgające się na boisku osiedlowym, po rozmowie okazało się, że dzieci nie przebywają w szkole gdyż ich opiekunowie z powodu dolegliwości uznali, że nie powinny pójść do szkoły. Dzieci odprowadzono do domów.

W dniu 13.12.2006 r. podczas patrolowania pl. Niepodległości do patrolu strażników przyprowadzono starszą kobietę, która błąkała się po tym rejonie miasta. Po dłuższej rozmowie okazało się, że kobieta posiada przy sobie kartkę z napisanym kontaktem do rodziny. Skontaktowano się z rodziną i przekazano osobę wnuczce.

Chciałbym zaapelować do wszystkich mieszkańców naszego miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze osoby oraz samotne dzieci, mając na uwadze  panujące warunki o tej porze roku - temperatura, opady i szybko zapadający zmierzch, proszę o przekazywanie informacji w takich przypadkach do służb.

Na bieżąco  przekazywano odpowiedzialnemu wydziałowi sygnały o miejscach przebywania bezpańskich psów. W trakcie czynności w rejonach szkół ujęto  i doprowadzono do szkoły 4 osoby. Ponadto strażnicy poza prowadzeniem czynności w zgłaszanych sprawach na bieżąco patrolowali teren miasta mając na uwadze okolice szkół, a w piątek szczególną uwagę zwrócono na tereny targowe. 
                                                                                                            
      
Komendant Straży Miejskiej
    Wojciech Formejster

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (1)

no proszę to w Grajewie działa Straż Miejska ? Wreszcie jakieś informacje, bo już myślałem Policja i Straż coś robią...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.