Kultura i rozrywka

"Stanęli o Polskę się bić …"

 Grajewska Izba Historyczna

serdecznie zaprasza na

spotkanie okolicznościowe z okazji

"Święta Niepodległości"

połączone z podsumowaniem drugiego roku swej działalności

i promocją publikacji "Stanęli o Polskę się bić …"

które rozpocznie się w siedzibie GIH (ul. Ełcka 30)

dnia 12 listopada 2011 r. o godz. 11:00

 

W programie spotkania:

- sprawozdanie z działalności GIH w okresie XI 2010 - XI 2011

- referat Janusza Sobolewskiego pt: “Polska Organizacja Wojskowa na terenie obwodu szczuczyńskiego”

- promocja publikacji “Stanęli o Polskę się bić...” i spotkanie z jej autorami Tomaszem Dudzińskim i Januszem Sobolewskim

 

"Stanęli o Polskę się bić …”

W 2008 roku w związku z obchodami 90 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę narodził się pomysł realizacji projektu pod nazwą „Członkowie POW regionu grajewskiego”. Głównymi koordynatorami realizacji projektu stały się Grajewska Izba Historyczna, Towarzystwo Miłośników Rajgrodu i portal „www.grajewiak.pl”.

Po trzech latach z satysfakcją przekazujemy do rąk wszystkich czytelników, a szczególnie mieszkańców naszego powiatu, pierwszy tom publikacji, będącej częściowym efekt realizacji projektu.

Niniejsza publikacja składa się z trzech zasadniczych części. Pierwsza, to opracowanie poświęcone Polskiej Organizacji Wojskowej na terenie powiatu szczuczyńskiego. Część druga ma formę słownika biograficznego i zawiera 80 biogramów członków szczuczyńskiego obwodu POW. Prezentowane biogramy mają różny stopień opracowania, staraliśmy się jednak, by jak najbardziej dokładne i kompletne, co jednak nie zawsze było możliwe. Część trzecia publikacji, to wykaz znanych autorom członków POW z terenu ówczesnego powiatu szczuczyńskiego, z podaniem podstawowych danych osobowych, których biogramy są w dalszym ciągu opracowywane.

Ponieważ naszym celem jest pozyskanie wszelkich możliwych informacji, zdjęć i dokumentów odnośnie członków POW i ich życia, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek dodatkowe informacje, mogące pomóc nam w realizacji projektu o kontakt. Nasza prośba dotyczy zarówno informacji nt. osób, których biogramy publikujemy w niniejszym tomie, jak i wszystkich pozostałych wymienionych w trzeciej części lub których tam brakuje, a byli członkami POW.

Mamy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem już wkrótce ukażą się kolejne tomy naszego opracowania.

Autorzy

 

wtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

wtorek, 9 sierpnia 2022

Warsztaty "Wakacyjna biżuteria"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.