środa, 8 lutego 2023

Kultura i rozrywka

Spotkanie podróżnicze w GIH

Spotkanie podróżnicze "Traktoriada..." - 25 I 2016 r.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podróżnicze "Traktoriada – Ursusem przez Amerykę Południową”, które odbędzie się 25 stycznia o godz. 17:00 w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej Oddział Grajewskiego Centrum Kultury. Gościem spotkania będzie Pan Marcin Obałek, zaś tematem nietypowa, ekstrawagancka opowieść o podróży - czyli traktorem przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej; Podróż, która doprowadziła między innymi do rozpoczęcia prac archeologicznych w Amazonii boliwijskiej i odkrycia ciekawych miejsc i obiektów do tej pory nikomu nieznanych! 
Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja doczekała się kolejnych etapów, podczas których Ursus pokonał ponad 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru. Podróżnicy przejechali przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę...

MARCIN „KAKTUS” OBAŁEK
Poznaniak, mieszkaniec Grunwaldu. Podróżnik, organizator wypraw, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia „Czysty Świat” oraz członek zarządu Fundacion Munde Puro w Boliwii. Piewca polskiej myśli technicznej – Pomysłodawca i kierownik Traktoriady – Wyprawy Ursusem do Ameryki Południowej oraz wyprawy „Konno Dookoła świata”. Z wielu interesujących podróży, jakie odbył w ostatnich latach, na uwagę zasługują „Jedwabnym szlakiem do Indii” i wyprawa transsaharyjska starym landcruiserem do Senegalu i Mali.
Inicjator, współorganizator i kierownik polskich badań archeologicznych w Boliwii pod banderą Ekspedycji Amazońskiej. Skazany wyrokiem sądu RP za przywiezienie do Polski kilku kaktusów z Argentyny na karę ograniczenia wolności w postaci półrocznych robót publicznych. Nominowany do nagrody Travelery magazynu National Geographic, laureat Festiwalu Filmów Podróżniczych w Sopocie, sternik dłubanki na Rio Beni i właściciel małego poletka z kilkoma bananowcami na Pogórzu Yungas, organizator Podlaskiego Festiwalu Kultur i Podróży ToTuToTam. Na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną i ….planowaniem kolejnych szalonych wypraw. Języki: biegle hiszpański, angielski, po polsku sobie radzi.

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.