piątek, 22 października 2021

Szczuczyn

Spotkanie integracyjne - Dzieci pijara Falkowskiego

Spotkanie integracyjne - Dzieci pijara Falkowskiego

W 21 września w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie została zainagurowana realizacja programu „Dzieci pijara Falkowskiego”.

 

W spotkaniach uczestniczyły dwie grupy: uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej z Panią Jolantą Nerkowską oraz uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej w Szczuczynie pod opieką Pań – Beaty Kuczyńskiej, Katarzyny Kleszczewskiej i Sylwii Sulewskiej.  O temacie i założeniach projektu wygłosił prelekcję koordynator projektu starszy instruktor BCK Andrzej Szabelski. Omówiono pokrótce biografię Jakuba Falkowskiego, historię Instytutu Głuchoniemych w Warszawie, język migowy oraz poruszono temat życia ludzi głuchych. Inaugurację zakończyło integracyjne ognisko z pieczonymi kiełbaskami, łakociami i napojami na placu przed siedzibą BCK. 


Przy organizacji spotkania i ogniska pomagały Panie Anna Chmielewska współtwórczyni projektu oraz Nina Klimaszewska i Marzenna Bijowska. 
Następne spotkanie przewidziano w dniu 28 września w siedzibie Centrum Muzealno-Warsztatowym. Gościem będzie pijar Wojciech Wojda, który zapozna z historią i działalnością zakonu pijarów w Polsce a w szczególności w Szczuczynie.

 

Andrzej Szabelski – BCK – koordynator projektu 
zdjęcia: Anna Chmielewska - BCK   

Projekt dofinansowany przez fundację BKG w programie „Dzieci kapitana Nemo” - 2021     

czwartek, 21 października 2021

Warsztaty języka migowego

sobota, 16 października 2021

Szczuczyn w obiektywie - Stanisław Orłowski

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.