Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 11207 wyświetleń

Sesja Rady Powiatu

26 września 2005 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie, ul. Strażacka 6B. Odbyły się obrady XXXIII Sesji Rady Powiatu Grajewskiego o charakterze zwyczajnym.


Posiedzenie otworzył przewodniczący Rady Powiatu St. Kossakowski witając zebranych gości i radnych.

Został zaprezentowany Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, który otrzymał Starosta Powiatu Grajewskiego, za VIII miejsce w klasyfikacji powiatów województwa podlaskiego w sporcie dzieci i młodzieży za rok szkolny 2004/2005.

Przewodniczący Koła Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników w Grajewie, K. Stankiewicz (foto2) wręczył "dyplomy – podziękowania" radnym, którzy objęli patronatem i udzielili pomocy w realizacji budowy Pomnika Pamięci Żołnierzy-Górników, ofiar katorżniczej pracy w kopalniach węgla, rud, uranu i kamieniołomach.


Po przystąpieniu do realizacji porządku obrad wszystkie jego punkty zostały zrealizowane, uchwały przyjęto jednogłośnie, m. in.:

- w sprawie zmiany Uchwały Nr XIII/73/04 Rady Powiatu Grajewskiego z dnia 12 lutego 2004 r. w sprawie ustalenia zasad przyznawania i przekazywania stypendiów starosty grajewskiego dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat grajewski,
- w sprawie zmiany Uchwały Nr XVII/108/04 Rady Powiatu Grajewskiego z dnia 8 lipca 2004 r. w sprawie przyjęcia Planu Rozwoju Lokalnego na lata 2004 -2006,
- w sprawie ugody restrukturyzacyjnej Szpitala Ogólnego w Grajewie

Przedstawiona została informacja o stanie oświaty w powiecie grajewskim i naborze uczniów do szkół.

Starosta Powiatu J. Augustowski przekazał też informacje na temat GRAJCIS-u. Taką nazwę przyjęło Grajewskie Centrum Integracji Społecznej z siedzibą w Wojewodzinie, którego zadaniem będzie powrót na rynek pracy grupy osób nieprzystosowanych społecznie np.: bezdomnych, alkoholików, chorych psychicznie. To pozarządowe stowarzyszenie ma działać głównie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz gminnych, a powiat będzie je wspierać w działalności m.in. gospodarczej.

Przy braku interpelacji i zapytań radnych zakończono obrady.


e-Grajewo.pl


Komentarze (19)

tylko zielinskiej nic nie dawac bo to pieniadze utopione w bloto

Co to jest GRAJCIS??????

No proszę, "życzliwi" już działają. Jak to w naszym kochanym miasteczku nic nie wolno zrobić... Zawsze znajdzie się jakiś złośliwiec z kręgu mocno wtajemniczonych (bo ile osób w G-wie wie,co to jest GRAJCIS??), który będzie "mieszał"...

Tylko nie to!!! STOP zatrzymajcie to towarzystwo

Czy nie było miejsca na GRAJCIS w Grajewie Jestem ciekawa za co do Wojewodzina dojadą bezdomni, alkoholicy czy osoby chore psychicznie, którzy zechcą skorzystać z usług GRAJCISu???

do wielbiciela ,udowodnij ile pieniędzy p. Zielińska utopiła w "błocie" ,bo to kwalifikuje się do sprawy o zniesławienie.Jeśli chcecie wiedzieć co to za"Grajcis" zasięgnijcie informacji u źródła ,czyli u p. Z. Za 10 -lat działań bezinteresownych tej pani, bez wynagrodzenia i prawa do urlopu płacici się paszkwilami na stronach publicznych takich mediów jak e-grajewo

znam te Dziewczyny ze zdjecie ze Starostwa są fajne miłe zawsze pomogą powiedzą co i jak jeśli coś chcecie to zapewniam one wam wszystko powiedza i poradzą aby takich ludzi było więcej pozdrawiam

ludzie zastanowcie sie co wy piszecie...skad macie informacje,na jakiej podstawie piszecie ze P.Z. wyrzuca pieniadze w bloto.ktorys z was interesowal sie tym na tyle by tak stwierdzic czy to tylko tak aby cos napisac.pomyslcie-czy gdyby byla mozliwosc utworzenia grajcisu w grajewie to nie zrobiono by tego??a ze nie ma takiej mozliwosci to jest gdzie jest...cieszcie ze chociaz tam jest..ze ktos zainteresowal sie problemami ludzi ktorym grozi wykluczenie ze spoleczenstwa,ze nie podszedl do tego problemu obojetnie jak wiekszosc z nas...pomyslcie zanim cos napiszecie.....

do: zorientowany. Pewnie jesteś pracownikiem WTZ, co? Jak słyszę, że ktoś coś darmo robi... To już wiem, że to przekręt. Oczywiście żyje energią książycową. Daj spokój!. Ale błyskotliwość też masz niemałą: "...kwalifikuje się do sprawy..." Daj spokój Ty pewnie też społecznik jesteś?

zastanówcie się co piszecie...gdyby była możliwość utworzenia tego centrum w grajewie to byłoby ale skoro...to jest tam gdzie jest.dobrze,że i tak ktoś zainteresował się losem ludzi, którym grozi wykluczenie ze społeczeństwa.przynajmniej nie podszedł w taki sposób jak większość, czyli obojętnie...ktoś coś chce zrobić a wy potrficie tylko napisać o kimś żle.ciekawe czy ty "wilebicielu" podjąłbyś się takiego wyzwania...czy wogóle zrobiłbyś coś dla ludzi jak bezdomni czy alkoholicy?!przeszedłbyś jak większość.masz dowody na trwonienie pieniędzy przez p.Z..nie ważne gdzie powstanie cenrum.ważne, że będzie i osoby z problemami z naszego regionu na tym skorzystają...acha..nie trzeba być pracownikiem wtz, żeby bronić i pisać pozytywnie na temat osoby p..Z!!jeżeli uważasz, że nie da się pracować za darmo to masz ograniczony sposób myślenia i wiedzę w tym zakresie.

do wielbiciela - można żyć za głodową rentę i mieć poczucie dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku i nikogo nie oczerniać . "kto daje znaki ten sam taki", widocznie sam nie jesteś w porządkiu dlatego oczerniasz innych. Pracownikiem wtz nie jestem, tylko świadomym mieszkańcem Grajewa i orientuję się co się dzieje w naszym mieście. Mogę cię tylko poinformować , że na wniosek niezależnego prawnika i w porozumieniu z P. Z. będzie wniesiona sprawa do sądu o zniesławienie , może to w końcu ostudzi zapał wszelkiego rodzaju oszczerców .

Pani Aniu. Róbmy swoje - jak śpiewa Młynarski. Gdyby tak słuchać tych wszystkich pseudo życzliwych to w tym mieście nic by nie było. A ja wierzę w ten pomysł - i wiem wystarczająco dużo na ten temat aby zabierać głos. Za kilka lat , jeśli jeszcze będzie istniał ten portal będą płynęły same podziękowania za tę inicjatywę. Dlatego proszę się nie zrażać i pokazać tym niedowiarkom, iż społeczne działania - takie jakie PANI przeprowadza to prawdziwe POWOŁANIE. To coś trzeba mieć we krwi. Życzę powodzenia i wytrwałości. Gratuluję odwagi i umiejętności przekonywania do swojego pomysłu.

No to się teraz popisałeś. Czy Ty wiesz jak buduje się pozew cywilny i jakie są jego formalne wymogi. Jaki rozsądny prawnik przyjmie taką zabawę: ...zielińskiej..., której, tej z Krakowa. Oj lubisz się pobudować blefem. Oj lubisz, czyżby obniżony poziom samooceny. Oj!!??

No to się teraz popisałeś. Czy Ty wiesz jak buduje się pozew cywilny i jakie są jego formalne wymogi. Jaki rozsądny prawnik przyjmie taką zabawę: ...zielińskiej..., której, tej z Krakowa. Oj lubisz się pobudować blefem. Oj lubisz, czyżby obniżony poziom samooceny. Oj!!??

do wielbiciela napewno wiem jak się pisze pozew sądowy, do zobaczenia w sądzie
,gdzie będę wcharakterze świadka.Haha ala jesteś zorientoawny Zielińska nie pochodzi wcale z Krakowa .Naszą dyskusję uważam za przedmiotową nie ma sensu dyskutować z kimś nadęym niczym balon i to wdodatku nie powietrzem a żółcią i jadem żmiji .

A ja już się cieszę! I nie mogę wyjść z podziwu. Który to "wyedukowany"lokalny prawnik zajmie się tym pozwem. Będę obserwował rozwój sytuacji. Służę pomocą i poradą prawną, by zdusić takich "terenowych" straszaków. Odsyłam do ustawodawstwa regulującego swobodę mediów w Polsce i Ustawy o działalności GIODO /dla mniej poinformowanych: Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych/, których literalnie można zawrzeć skrótem: danych IP nie udostępnia się bez wyraźnych powodów procesowych. Z praktyki zawodowej i wiedzy prawniczej wiem, że bufoniada się kończy śmiechem na sali.

ale co błędów żeś napakował - "świadku" jeden

"grajewska jazda" he he

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.