Kultura i rozrywka

"Rozwój przez kompetencje"

            "Rozwój przez kompetencje" w ZSM nr 1 to projekt współfinansowany przez UE w ramach EFS – u, którego realizatorem w województwie podlaskim jest Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie z COMBIDATA Poland sp. z o.o. w okresie od października 2009 do sierpnia 2012 roku.


            Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów gimnazjum w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych oraz przedsiębiorczości.
Oferta konkursowa została skierowana do gimnazjów z 4 województw: podlaskiego, warmińsko – mazurskiego, pomorskiego oraz kujawsko – pomorskiego. W wyniku rekrutacji Publiczne Gimnazjum nr 1 zostało zakwalifikowane do 3 letniego projektu, prowadzonego w ramach zajęć pozalekcyjnych pod okiem nauczycieli oraz uniwersyteckiej kadry dydaktycznej.  Utworzone zostały 10- cio osobowe Szkolne Zespoły Kompetencyjne, które będą realizowały zadania edukacyjne w oparciu o metodę projektową prowadzenia zajęć z wykorzystaniem e- learningowych materiałów edukacyjnych zamieszczonych na portalu (http://www.rozwojprzezkompetencje.eduportal.pl/) oraz  korzystając z zakupionego w ramach projektu nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Ponadto uczniowie: Wojsław Przemysław, Hodun Damian oraz Maciorowski Radosław pomyślnie przeszli rozmowę kwalifikacyjną, w wyniku której, zostali członkami Uczelnianego Zespołu Badawczego. Zespół w trakcie 3 kolejnych lat szkolnych będzie uczestniczył w zajęciach organizowanych na uczelniach wyższych.
           Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie nabędą umiejętności pracy w zespole, stosowania wiedzy w praktyce, logicznego i twórczego myślenia, natomiast szkoła zostanie wyposażona w sprzęt dydaktyczny (tablicę interaktywną, rzutnik, laptop), który po projekcie zostanie przekazany na własność szkoły.
Opiekunowie projektu: Jasińska M., Pijanowska M., Burzyński J.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.