sobota, 2 lipca 2022

Kraj

  • 11 komentarzy
  • 1443 wyświetleń

Rozstrzelał psy

Wczoraj przed południem policjanci z Siemiatycz zostali powiadomieni o rzezi owiec do jakiej doszło na jednej z posesji. Ze zgłoszenia właściciela stada wynikało, że kilka rozwścieczonych psów zaatakowało jego stado. Przerażony hodowca, a zarazem myśliwy i strażnik łowiecki, chwycił karabin i pobiegł ratować swoją trzodę. Gdy zobaczył rozszarpane owieczki i biegające między nimi trzy duże psy otworzył do nich ogień. Trafił dwa, a trzeci uciekł w popłochu. Już na pierwszy rzut oka było widać, że straty są ogromne. Po dokładnych oględzinach okazało się, że 13 owiec będącej pod ochroną rasy „Wrzosówka” zostało zagryzionych, a kolejne 10 dotkliwie poranionych. Dla okaleczonych była jeszcze szansa na ratunek. Zaopiekował się nimi wezwany na miejsce weterynarz. Hodowca oszacował swoje straty na 5 tys. zł.

Policjanci z Siemiatycz prowadzący w tej sprawie postępowanie, szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i poszukują właściciela psów.

Strzałami z karabinu hodowca z Siemiatycz przerwał rzeź owiec. Widząc jak psy rozszarpują jego stado otworzył do nich ogień. Dwa zabił, trzeci uciekł. Na pastwisku pozostało 13 rozszarpanych i 10 okaleczonych owieczek. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują właściciela psów.

KWP w Białymstoku

Komentarze (11)

cos strasznego !!!

ja bym zrobił tak jak myśliwy wkońcu straty sa ogromne

rozstrzelal ? raczej zastrzelil

Postąpił właściwie. Ok. Powinien dostać jakąś nagrodę od koła łowieckiego i burmistrza (wyręczył łapacza), bo w tym przypadku raczej trudno liczyć na nagrodę od Policji ...
Duża strata. To jest dowód, na to że:
a) Straże Miejskie nie działają właściwie (zbyt dużo uwagi przykładają do przepisów drogowych, radarów, a to rola Policji),
b) Koła Łowieckie nie kładą właściwego nacisku na odstrzał psów bez opieki, wałęsających się (lub nieżyciowe przepisy nie pozwalają im).

jak widać były to psy zdziczałe i słusznie ten Pan postąpił.

i pewnie zaraz beda jego sądzic

do Jacka, uważam że nie mają podstaw aby sądzić tego człowieka gdyż postąpił on zgodnie z przepisami.

ja tkaze bym tak zrobil-pozabijal psy!Najprawdopodobniej tez rolnik utrzymywa sie z howu tych owiec

a nie wiem jak wam bo mi bardziej szkoda owiec, a nie psów i dobrze myślliwy zrobił ja tez bym tak zrobił.

dobrze postąpił ,przecież ratował swój dobytek

moim zdaniem powinien obronić swoje owce własnym ciałem ;))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.