środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9547 wyświetleń

Rozbiorą "urzędowy" płot

Podstawowym obowiązkiem każdego właściciela i zarządcy jest utrzymanie budynku we właściwym stanie technicznym oraz dbałość o otoczenie, porządek na działce i wokół niej. Wiele posesji pięknieje, indywidualne posiadłości prezentują się coraz lepiej, prawie każdy gospodarz dba o własne podwórko i zwraca uwagę na estetykę otoczenia. 

Śmiało można stwierdzić, że ważnym elementem architektonicznym każdej posesji jest ogrodzenie. To jej wizytówka, zapewnia też prywatność i bezpieczeństwo, nierzadko jest elementem nadającym całości posesji odpowiedni charakter. Świadczy o zasobności gospodarza, wyznacza granice, stanowi ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Kiepskie pierwsze wrażenie wywołuje dziurawy płot, czy zardzewiała siatka. Dlatego warto raz na jakiś czas zainteresować się stanem swojego parkanu. 

Niewątpliwie czas odcisną swoje piętno na ogrodzeniu pomiędzy budynkami – Starostwa Powiatowego a Urzędem Miasta przy ul. Strażackiej w Grajewie. Przęsła z metalowej siatki zaatakowane przez korozję wyglądają źle. Brakuje im walorów estetycznych, nie spełniają swojej funkcji, nie są też elementem dekoracyjnym. Zapadła decyzja o demontażu ogrodzenia, już wkrótce zniknie ono z przestrzeni miejskiej.

Możemy zauważyć, że czasem pójście za trendem gordzenia się jest nieadekwatne do potrzeb, wręcz przeszkadza w funkcjonowaniu okolicznym mieszkańcom. Jako przykład można podać “wciskanie” płotów między blokami na terenach otwartych dotychczas osiedli budynków wielorodzinnych. Zlikwidowanie nieestetycznych elementów w okolicy tutejszych urzędów na pewno przyczyni się do poprawy wyglądu, jak też odbioru instytucji publicznych jako tych otwartych i bardziej dostępnych dla interesantów.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (8)

Co tam plot ? Wpadnijcie na ul. Pezy tam jest piekne podworeczko zadbane az zygac sie chce ..i nic juz tyle lat z tym gownem nie mozna zrobic wspolczuje sasiadom

Panowie weżcie się za prawdziwą robotę, a nie kosmetykę, ktorą nazywacie pracą. Grajewo może i pięknieje, ale się wyludnia, a kiedy nie będzie tu ludzi - waszą kosmetykę o kant ... można

Ogrodzenie nie jest dziurawe,nieproszeni goście i zwierzęta się nie prześlizną to po co wymieniać na nowe. Można zatrudnić ludzi którzy to ogrodzenie wyczyszczą i pomalują i będzie jak nowe,wywalanie kasy w błoto.Zgadzam się z "grajewianką".

A płot przy ul. Konstytucji 3-go Maja, to jak getto, czarny i paskudny, jakoś nikt nie nakazuje ogarnąć, a latem smród z za niego się, aż mdli. Czy mamy w grajewskim urzędzie odpowiednich pracowników od wizerunku miasta.

a komu to przeszkadza, wystarczy odnowić

Haha, wielka inwestycja, że trzeba było o tym artykuł napisać. Drogie e grajewo, a napiszecie o tym, że dziś nie da się bezpiecznie jeździć po grajewie? Lodowisko! Gdzie są piaskarki na ulicach miejskich?!!!

A ogrodzenie od kolei na ul Kolejowej i Szkolnej..to dopiero widok...

To będzie koniec z zielenią-petenci i mieszkańcy pobliskich ulic zaraz wydepczą ßcieźki aby skrócić sobie drogę.Taniej będzie odmalować.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.