Wiadomości

  • 68 komentarzy
  • 10103 wyświetleń

Rolnicy i myśliwi ponownie zablokowali drogi

Rolnicy oczekują od rządu wycofania się z Zielonego Ładu oraz wstrzymania niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy. Trzecim postulatem podnoszonym przez protestujących jest utrzymanie w Polsce hodowli zwierząt futerkowych.

Oddolne inicjatywy myśliwych dołączają do protestu rolników. Sprzeciwiają się zapowiedziom ministerstwa środowiska dotyczącym zmian w polowaniach. Jak podkreślają, nie zgadzają się na zniszczenie polskiego rolnictwa poprzez delegalizację łowiectwa.

 

Protesty rolników trwają od kilku tygodniu w wielu krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Grecji, Czechach i na Węgrzech. Rolnicy protestują przeciwko niskim cenom produktów rolnych, Europejskiemu Zielonemu Ładowi i taniemu importowi produktów rolniczych spoza Unii Europejskiej.

 

Podlascy policjanci zabezpieczali blokady, odbywające się w kilku miejscach naszego województwa. Dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zgromadzeń jak i osób postronnych. Funkcjonariusze kierowali ruchem tam, gdzie wymagała tego sytuacja i w miejscach blokad organizując objazdy. (fot. KWP w Białymstoku)

 

Skandal na proteście rolników.
Na jednym z ciągników zawieszono flagę ZSRR z sierpem i młotem oraz baner ze słowami skierowanymi do Putina.

 

 

 

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (68)

Mam pytanie do rolnikow. Kto rzadzil 8 lat sami wybierali PiS Kaczynskiego ktory Oglosil Plan Odnowy Odbudowy majac komisarza Wojciechowskiego. To dlaczego nie protestowali tylko ich wybierali. Dlaczego nie blokuja NOWGROCKIEJ tylko cala Polske kto jest winny sami sobie stworzyli a teraz szukaja winnych tam gdzie nie ma. Gdzie byli rolnicy jak byly demonstracje kobiet, praworzadnosci i inne dlaczego nie bylo was razem. Za to byli na pielgrzymkach Parti Zjednoczonej Prawicy RadioMaryjnej i zbierajac wozy strazackie w nagrode. To teraz dziekujecie nam Polakom blokujac drogi. Kiedy sie obudzicie z NETARGU.

Dlaczego policja na to pozwala? Jeżeli ja w piątek zablokuje drogę , bo mi się nie podoba..... To też mi nic nie zrobią?

Strajkować. To co się dzieje to masakra. Teraz, nie wiadomo co jeść? Nawet olej kujawski sprowadzał chyba produkty z Ukrainy.

Popieram rolników, tylko szkoda że te utrudnienia dotykają zwykłych ludzi. Szkoda, że nie dotykają bezpośrednio polityków to może zauważyli by to niezadowolenie.

Spryskać te wszystkie oszukańcze firmy gnojowicą, co sprowadzają z Ukrainy

Pisiorstwo narobiło bagna i wszyscy cierpią..

Sugeruję wylewanie gnojowicy pod domy ministrów rolnictwa. Szybko zajmą się problemem. Tak było, jak rolnikom nie podobały się decyzję rządu PiS.

Do grajewiak.
Wszysko wina PiSu jak zykle. Kto teraz rządzi? Już za tajkich rządów Vat wyłudzali na paliwie włąśnie w podobny sposób jak teraz sprowadzają produkty z Ukrainy. Z nielegalnych robią legalne a my te świńtwo rakotwórczę będziemy jeść a nikt tego nie kontroluję nawet wiceministra i posła mają gdzieś co również świadczy o nieudolności i niekompetencji naszych rządzących.

Wszyscy wiedzą, jakie firmy, jakie hurtownie,magazyny,mlyny, oni skupowali z Ukrainy

Grajewiak masz zerowa wiedze a wiec w unii rzadzi partia ludowa do ktorej nalerzy po psl sld polska 2050 a wiec Wojciechowski wykonywal tyle na ile mu pozwalali Popieram rolnikow bo jestem POLAKIEM Rolnicy nie mozecie pozwolic a zeby zniszczyli nasze rolnictwo tak jak stocznie likwidowano awe francji rozbudowali Grajewiak mysle ze popierasz jedna ztych parti ktorym przeszkadzaja symbole NARODOWE I POLACY

Popieram rolników walczcie o swoje tak trzymać

Jak się ma dopłaty do paliwa to można sobie pojeździć elegancko po mieście, zatruwając powietrze , co ma wpływ na pogodę , czytaj susza , i znowu alarm, trzeba robić dopłaty bo rolnikówi bieda

"Grajewiak", dobrze powiedziałeś. Nie dziw im się, że blokują drogi,bo co mogą mieć w głowie po 8 latach prania mózgu. Analfabetów politycznych i społecznych w Polsce pod dostatkiem. Może się kiedyś opamiętają, ale może być za późno.

Strajkować powinien cały kraj na taką politykę a uściślając brak kompletnie jakiejkolwiek polityki. W kraju panuje chaos w sejmowych korytarzach ćwiczą zumbę na czele z Hołownią. Takiego cyrku to w dziejach Polski nie było.

Unia nie dobra, ale dotacje z unii to dobre. Co za perfidne chłopstwo

grajewiak, ogarnij się nieco, albo obudź się. Decyzje o Zielonym ładzie zapadają w twojej ukochanej Brukseli. Podejmowane są przez całą Komisję Europejską, a nie jednego Komisarza ds. rolnictwa, żeby było jasne. Zielony Ład uderza w rolnictwo, leśnictwo, przemysł drzewny itd. Poprzedni rząd próbował to blokować, a jak jest teraz?

Unia w pierwszym rzucie zlikwidowała w Polsce małe gospodarstwa oferując rożne zachęty, poszło stosunkowo łatwo. Argument główny to opłacalność i duże gospodarstwa będą produkować taniej. Teraz wzięła się za te duże argument ekologia i różne łady. Co będzie następne?

Macie swoją Unię która to daje Rolnikom której tak pragnęliście jeszcze euro niech wejdzie to zobaczycie wtedy nie tylko rolnik zaprotestuje jak ceny wywalą kosmicznie w górę aha no i to co Unia dała trzeba będzie oddać

Dlaczego rolnicy nie strajkowali jak rządził pis . Mają swego komisarza w unii europejskiej. Przecież te strajki są na polecenie pisowców. Nie mogą się pogodzić z utratą władzy.

Grajewiaku, a co do obecnej sytuacji ma 8 lat rządów PISU, jak problem żywności sprowadzanej z Ukrainy dotyczy ostatnich kilkunastu miesięcy. PO i ta cała koalicja przebierali nogami do rządzenia, obiecując że jak tylko dojdą do władzy to natychmiast załatwią sprawy rolników. I co? Rządza już ponad dwa miesiące i jest coraz gorzej. Dlaczego Tusk nie pojedzie do Brukseli i nie załatwi sprawy zasypywania Polski ukraińską tanią i trującą żywnością. Wiesz dlaczego? bo jest cienkim bolkiem i nic od niego nie zależy i nikt go w UE nie słucha. A gdzie ta kasa z KPO, miała być następnego dnia od chwili nowych rządów. A rolnicy niech strajkują do skutku, bo będą musieli bankrutować, niestety a trującą niebadaną żywność zapewni nam wszystkim Ukraina.

Jeszcze się legalni kłusownicy przykleili, konia kują a żaba nogę podstawia.

Do Grajewiak cierpliwie czekali na wprowadzenie kaucji które obiecała 3 noga i spełnili te obietnice jak dobrowolny ZUS hehehe.

Dziwię się że taki zwykły Kowalski nie dostrzega jak politycy rozgrywają wszystkie grupy społeczne i śmieją się nam wszystkim w oczy. Rolnicy strajkują na drogach bo jak nie to co mają zrobić, obraża się i nie nakarmią zwierząt - to im je zabiorą. Czytałem trochę o tych wymogach zielonego ładu i tych wszystkich zakazach to faktycznie jest jakieś przegięcie. A okazuje się że ta żywność która płynie z Ukrainy ma całą tablicę Mendelejewa i najważniejsze że nikt tego nie bada na granicy nie ma żadnej służby żeby to badać, żadnych inspekcji, a to trafia na nasz stół (np.Kamis, Kujawski, Mlekowita). Trochę to pachnie hipokryzja i nie wiem dlaczego dziwić się rolnikom?

Strajkujący; jestem całym sercem z wami, bo to co się dzieje w naszym państwie woła o pomstę do nieba.
Ale dopóki nie wywiozą całego tego nie rządu na taczkach z gnojem, Wasze strajki nic nie dadzą.

Tak jak ze wszystkim , rząd coś spieszy a naród pozbierać się nie może.

Platformersi narobili bagna i wszyscy cierpią...........

Nie mogę zrozumieć tylko jednego. Dlaczego rolnicy pozwolili dołączyć się do swojego protestu tym psychopatom zabijającym zwierzęta dla przyjemności? Proszę Was, pogońcie ich od swoich słusznych żądań!

Rolnicy wyszli na ulice bo miedzy innymi problem z spłatą kredytu , pobrali do bólu kredyty i jest problem , a co mają zrobić młodzi ludzie z kredytem mieszkaniowym im skoczył o 100 %, dlaczego Glapiński nie obniża oprocentowania jeżeli spada i inflacja .Spadło poniżej 10 % obniżka przed wyborami , a teraz jak jest 3,6 to zero.
Może trzeba jechać pod NBP i Żoliborz i śiknąc gnojowką , a nie po małych miasteczkach się bujacie farmerzy

Czy Wy wszyscy tak myślicie?

Zdjęcie do komentarza użytkownika: Antoni

Pisiory nakradli, nachapali, do stołków się poprzyzwyczajali i rolników wykiwali. Niestety, ale polskie drzewo wywieźli i sprzedali tak samo ze zbożem, zwozili z Ukrainy i pozwalali na to, nielegalne wizy. Teraz trzeba porządek zrobić, bo Kaczyński pozostawił syf

Pisiory zamknęli granice z Ukrainą i nikogo nie pytali o zgodę, a POpaprancy nic nie mogą bo Unia się obrazi, i nie będzie popierać ich rządu

Prawie wszyscy tutaj widzą tylko czubek swojego nosa- jak górale. Aby moje dudki się zgadzały. Z Waszych wypowiedzi przebija nie troska o Polskę, ale TYLKO o siebie. Dla kamuflażu wystarczy dodać- bo jestem Polak! i wszystko gra. Podziały i jad zaaplikowany przez PiS aż się wylewa. Nie są winni Ci którzy psioczą, bo są tylko narzędziem. Otwórzcie szerzej oczy- PiS narobił gnoju w rolnictwie (jak w wielu innych działach) bo nie było tam fachowców tylko dorobkiewicze. Pozwolili na niekorzystne rozporządzenia przez obrażanie innych Państw i samowykluczenie z decydowania o UE. Teraz przed nowym Rządem obowiązek posprzątania tego gnoju i tego trzeba oczekiwać. Nie dajmy się jednak manipulować i napuszczać na siebie nawzajem. Jeżeli mamy jakąkolwiek świadomość polityczną i leży nam na sercu dobro Polski to nie będziemy krzyczeć: tylko PiS!, albo Tylko KO!. Ludzie nie dajcie się rozgrywać jak obywatele Rosji. Pozdrawiam z Grajewa

Agentj to może napisz coś mądrego dla ogłupionej ciemnoty. Wymień jakieś sukcesy nowego rządu. Może przyjęcie paktu migracyjnego, kiedy paliwo po 5 zł będzie ? Gdzie kasa z KPO ? Gdzie 100 konkretów na 100 dni ? System kaucyjny ? Dobrowolny ZUS ???

Drodzy rolnicy, ale pojazdy to macie luks! Jak dzisiaj jechaliście to mało szyby w oknach nie popękały. Te mercedesy i bmw terenowe też całkiem niezle. No ale przecież to wszystko z biedy...

Niech mi ktoś mądry odpowie jak to jest, że dzięki unijnym przepisom sanitarnym udało się wyeliminować polskiego wędliniarza z targów żywnościowych w Niemczech, choć wcześniej nie było do niego zastrzeżeń, a jednocześnie dzięki tym samym przepisom można sprowadzać z ukr żywność odbiegającą od tychże przepisów. Czy np. Niemcy mogą kontrolować naszą żywność i się p...ć do byle czego, a my nie możemy lub mama zakaz robienia czegokolwiek względem żywności ze wschodu.

Proszę Pana, delikatnie rzecz biorąc ma Pan częściowo rację:
- po pierwsze, sami rolnicy nie głosowali na PiS (sami nie dali by radę). Domniemam, że w mniemaniu Pana tak to wygląda, bo całą winę niektórzy i Pan chyba, próbują zrzucić na rolników - a tak nie jest
- po drugie, może i komisarzem jest Pan Wojciechowski ale to totalnie nie ma żadnego znaczenia.
- po trzecie, można powiedzieć, że prawie wszystkie partie głosowały za przyjęciem tych bardzo złych przepisów - bez konfederacji
- po czwarte, myślę, że Pan wie iż nasi politycy to poprostu marionetki, które klaszczą jak im każą - wystarczy zobaczyć jak głosują PE lub Sejmie
- można tak jeszcze długo wymieniać ale to nic nie da. Dla mnie, My jako Polacy nie dorośliśmy i nie potrafimy korzystać z demokracji w sposób właściwy. Wybory pokazały ilość osób i zaangażowanie ale poza tym nic więcej. Dlaczego tak piszę:
- nie zagłosowaliśmy w referendu, które oczywiście było ustawione - tylko co to znaczy - w ostatnim czasie w PE został przyjęty obowiązkowy pakiet relokacji - wiadomo kto jak głosował - a jak referendum byłoby ważne to My jak Naród moglibyśmy mieć jakikolwiek nacisk na polityków. Ładnie Nas w konia zrobili.
- kolejny sukces - CPK ? przecież się nie opłaca - mistrzostwo. Takich inwestycji w 100 dniach jest oczywiście dużo więcej
- brak zaangażowania w sprawy gospodarcze, cały czas rozmowa jest o "bardzo istotnych" kwestiach światopoglądowych a gospodarka - równa pochyła do dołu

Można tak pisać, pisać i pisać ale po co, jak większość Nas Polaków i tak nic nie zrozumie. Prawie wszystkie partie miały swoje pięć minut i co..... z każdą, kolejną kradną coraz więcej i dzielą Nas. Bynajmniej nie mnie.

Zapraszam do lektury (szukajmy różnych informacji nie tylko te główne media, które kłamią na potęgę i dobrze sterują umysłami) chwili zastanowienia się, pooglądania na Youtube programu np. " Musisz to wiedzieć".

Wierzę, że my jako Polacy staniemy ponad podziałami i będziemy wspólnie pracować, budować itd dobro Naszego Kraju. Poczytajcie proszę o Ruchu Dobrobytu i Pokoju. Pozdrawiam

A dlaczego dalsza część na temat mlekpolu i agrocentrum nie została dodana? Kolejni przekupieni przez państwo?

Za ten baner na ciągniku powinno się pociągnąć do odpowiedzialności

Dlatego nie protestują w lato, czyżby wtedy problemu nie było ?

Chcialbym przypomniec ze wojna na Ukrainie trwa juz 2 lata. A obecny rzad tylko 2 miesiace. To kto odpowiada za sprowadzane zboze i inne produkty rolne z Ukrainy. PiSowski rzad i jego firmy. Nachapali sie a teraz szukaja winnych gdzie indziej. Kto sprzedal terminale na zboze Rzad PiSu. Tak jak w pierwszym rzadzeniu sprzedali stocznie Ukraincom i trzeba bylo odkupic. Tak jest i teraz. Ludziom z Ukrainy trzeba pomagac ale nie Handlarzom zeby na wojnie zerowali na polskich rolnikach. A z kond maja rolnicy takie ciagniki z dotacji Uni a nie od biznesmenow Ukrainskich. Jak jest wojna to jak mozna produkowac tyle zywnosci. To powinno brakowac na Ukrainie. A nie niszczyc naszych rolnikow. To nasi rolnicy powinni im sprzedawac zywnosc.

Umowa na wjazd towarów żywnościowych została podpisana dwa lata temu , to co to wina Tuska ? A jak w dobie covidu upadały firmy to jakoś nikt nie protestował i było dobrze

Wina PISu? Czyzby przez PIS rolnicy wyjechali na strajki w calej Europie? Geopolityka wlasnie sie zmienia na swiecie i licza sie panstwa silne. Byla szansa zrealizowac projekty kolejowe, cpk, elektrownie, drogi. a wam zamarzył sie troglodyta Kołodziej i lewaki od aborcji, a dostaliscie rudego z 3 wadami wymowy i imigrantow. Wynocha do warszawy tymi traktorkami i odkrecac to teraz

Do tych wszystkich POwców teraz jest inny rząd i dalej to się dzieje zboże z Ukrainy dalej płynie

Żaden racjonalnie myśląc rolnik nie afiszowałby się z takimi bzdurami.

Opinie bardzo ciekawe, obok sedna. RZĄD. R. P., dał na to przyzwolenie, celowo zawieszając kontrole graniczne,zgodnie z dewizą "im gorzej tym lepiej" dotyczy to wszystkich dziedin. CPK, Inw. Intela. Kultura. Oświata itd. Obudzimy się w Wenezueli nad Wisłą z którejpod rządami komunistów wyjechało połowe obywateli

Kto biegał do Brukseli na skargi i kto działał na szkodę rolników macie krótko pamięć więc teraz nie udawajcie obrońców

Nie wiem czy z Ukrainy wjeżdza zatruta żywność, ale wiem , że w ostatnich dniach 3 osoby zatruły się żywnoscią zakupioną na rynku -jedna osoba zmarła. Nie demonizujmy też markietów. Myslę ,że łatwiej je skontrolować niż rynek. I w ogóle, skoro te markiety są takie brzydkie to czemu jest w nich tyle ludzi , ze wsi również. Odnośnie głosowania to sprawdżcie jak głosowały gminy wiejskie: np. Radziłów, Wąsosz , Grajewo. Od 50 do 66% w Radziłowie na PiS. Nie przesadzajcie z tym zadłuzeniem rolników. Chyba nie macie wśród nich kolegów, nie bywacie w ich domach. Największa część z nich wyjeżdża w ramach solidarności zawodowej ,a nie że są strasznie zadłużeni. Znam osobiście niektórych co strajkowali i wiem jaka jest ich sytuacja. I najważniejsze ,Unia zapewniła Europie prawie 80 lat pokoju, a jeśli kogoś to nudzi i potrzebuje silnych wrażeń to może, jako woluntariusz, pojechać na Ukrainę lub do Afryki . Tam je otrzyma.

Piszesz głupoty !!!! Nie chcę nawet komentować. Odpowiedz na pytanie dlaczego nowy rząd nie wprowadził kaucji ????? Jak nie rządzili mówili że można i że to zrobią, dlaczego jednostronnie ( jak PiS ) nie zamknie granicy z Ukrainą ??? Dlaczego zgodził się na przedłużenie bezcłowego handlu z Ukrainą do czerwca 2025r.

Robert, gdybyś wywiózł poprzedni rząd to dzisiaj tego bajzlu by nie było

Przy okazji ujawnili się potomkowie tych co 39 roku sowietów kwiatami witali.

Nie widziałem na protestach rolników ani jednego ciągnika c 330, C 4011, C 360, ani jednego T 25A czy Białorusia. Same wypasione czołgi - po kilkaset tysięcy! Niejednokrotnie obrabiające zaledwie skrawek ziemi. Może trzeba przypomnieć rolnikom czym pracowali i jeździli przed wstąpieniem Polski do tej niedobrej Unii Europejskiej?

A po co na strajku rolników myśliwi, czyżby wyczuli możliwość podłączenie się pod coś? Przecież jak chodzi o odszkodowanie dla rolnika za szkody dzikiej zwierzyny to mają ich w d..e. Połowa z nich "nie rozpoznaje celu" na polowaniu i zamiast do zwierza strzela do s...go człowieka w krzakach. Może byłoby lepiej aby zamiast łowczych do protestu przyłączyli by się duchowni, swego czasu za ery Solidarności bardzo im zależało na poprawieniu sytuacji i doli robotników, a teraz co.

Za pisu nie strajkowali bo mieli dotacje i dopłaty od rzadu. A teraz kukurydze ziarno maja sprzedawać po 450zl za tonę gdzie było około 1000 to chyba jest różnica. I dlatego miedzy innymi strajkują. Dla większości tu komentujących tego co nie widać to znaczy ze tego nie ma. Jak żresz mąkę ze zoboza ukraińskiego spleśniałego to nie wiesz tego ale żresz. A tak chociaż zobaczysz na ulicy ze strajkują. To może ruszysz głowa ze coś się dzieje. Jakby poszli pod sejm czy gdzies to tv i tak tego nie pokaże i dalej durni ludzie siedzą i mysla ze w tym kraju jest wszytsko dobrze. Bo maka jest w sklepie i to na promocji. A jak umierają na raka to płacz i lament

Kończy się chłopom unijne eldorado a w kieszeniu widać pustkę

Większość z rolników ma po 10-30 ha pola, a sprzęt kupiony na kredyt, wart setki tysięcy, a nawet miliony, oby tylko był lepszy, niż u sąsiada na podwórku. Panowie rolnicy, gospodarzyć, to trzeba umieć. Biznes, jak każdy inny. Aby się opłacał, trzeba liczyć, a nie tylko małpować zachowania innych i brać, bo dają. Kubeł zimnej wody na przysłowiowy łeb się przyda. Do roboty, a nie utrudniać życie innym. Kredyty same się nie spłacą.

Ukraina wejdzie w końcu do uni, co wtedy ? zaleją nasz rynek wszystkimi produktami rolnymi,i nasi rolnicy nic nie będą mogli na to poradzić,ceny spadną duuuużo niżej niż dziś.

Ludzie obudzcie się! Te całe protesty to inspiracja Putina i jego popleczników, której celem jest zniszczyć Unie (patrz transparent) i oddać Polskę w łapy Rosji, w której nie ma dopłat do rolnictwa!!! Chłop w Polsce miał zawsze mentalność pańszczyżnianą i tak zostało! Jestem przekonany, że te wypasione traktory są kupowane z dopłatami z UE! Zlikwidować Unie i skończą się wszelkie dopłaty. W końcu będzie wolny rynek jak w Ukrainie i ceny będą ukraińskie - niższe.

A pamiętacie te animacje w tv przed wstąpieniem do uniji, jak to ładnie szlabany się podnosiły, jak przejeżdżały samochodziki, to co dobre wjeżdżało bezproblemowo, a przed wszystkimi towarami nie spełniającymi norm szlabananek opadał i nie było mowy aby taki towar w jakikolwiek sposób dostał się na unijny rynek. Jak to wszystko miało działać w interesie naszego zdrowia, spadku cen w sklepach itd.

Szczerze to Ci ludzie nie zasługują na nic, jeden popiera Putina i jeździ z flagą ZSRR, a reszta nawet nie reaguje. To są Polacy? W Rosji taki protest by się szybciej skończył niż zaczął.

A Putin zaciera ręce i twierdzi że my się pozabijamy sami on nie musi tu wchodzić

Grecja, Hiszpania, Francja, Niemcy, Belgia strajkują z winy PiS??. Społeczeństwo upada intelektualnie. To co usłyszą z tvn tak dalej przekazują głupoty

Gdzie byli rolnicy w latach 80 tych jak robotnicy walczyli z komuna. Jak demonstrowali Kobiety, Nauczyciele, O prawoezadnosc w polsce, 8 lat rzadow PiSu. Dzieki Uni maja porzadne ciagniki. Tylko jak rzad jest 2 miesiace. To kogo oni bronia z trasparentami zeby Putin Pomogl chca powrotu dyktatury. Jakiej oni chca Solidarnosci. Bug Honor Ojczyzna gdzie sa ZAPOMNIELI. Jak szukaja na Wschodzie.

Kaśka nie podszywaj się pode mnie, bo znajdę Cię. Twoje wypowiedzi psują moją reputację. Zmień ksywę i podnieś społeczeństwo intelektualnie.

Nieładnie podkradać cudzy kryptonim. Coś mi nie zgadzało się ,myslałem że prawdziwa Kaska zmienila poglądy.

"Bug Honor Ojczyzna" te hasła już dawno wygasły i straciły moc. ..

Obywatel L - dziękuję za spostrzegawczość.

"W 2022 roku wartość handlu pomiędzy Polską a Ukrainą sięgnęła rekordowych 73,5 mld złotych z czego wyeksportowaliśmy nad Dniepr towary o wartości 45,5 mld złotych, a sprowadziliśmy ich za kwotę 28 mld złotych. Dodatni bilans handlu wyniósł 17,5 mld złotych".
W 2023 eksport wzrósł, a import z Ukrainy zmniejszył się.
Ciekawe dane dostępne w necie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.