niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 13010 wyświetleń

Ranking Szkół 2014

Reprezentacje kilkudziesięciu najlepszych liceów i techników z całej Polski wzięły udział w uroczystym finale XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zwycięzcom gratulowała Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

W Rankingu województwa podlaskiego na wysokich miejscach znalazły się Technikum w ZS im. J.K. Kluka w Wojewodzinie oraz Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Grajewie.Gratulujemy!


Zadaniem Kapituły Rankingu – powoływanej przez działającą na zasadzie non-profit Fundację Edukacyjną „Perspektywy” – jest ustalenie metodologii rankingu (w tym przyjęcie kryteriów i nadanie im procentowej wagi), nadzór nad prawidłowością gromadzenia i weryfikacji danych oraz zatwierdzenie i ogłoszenie ostatecznych wyników rankingu.

W skład Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech ważnych środowisk edukacyjnych:

    - przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych,
    - dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE), oraz
    - członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).


Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Licea ogólnokształcące oceniono za pomocą trzech kryteriów - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej.
 
www.perspektywy.plniedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (14)

Brawo Wojewodzin! Moja szkoła, jestem z niej dumna!

Brawo Wojewodzin ;-)

Na prawie dwa tysiące techników w Polsce jak się zorientowałem, to dobre 280 miejsce Wojewodzinka. A w naszym województwie 12 pozycja - to bardzo super. Gratulacje dla pani dyrektor oraz całej kadry n- li. Pozdro dla wszystkich ludków z WOjewodzina.

Gratulacje dla LO Grajewo im. M. Kopernika za wysokie miejsce w rankingu!

Gratulacje dla Szkoły w Wojewodzinie!

BRAWO, BRAWO, WOJEWODZIN...podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej widać było, że prezentujecie klasę. SUPER...tak trzymać !!!!!!

Gratulację dla nauczycieli obu szkół, w dzisiejszych czasach mobilizować młodzież do nauki to prawdziwe wyzwanie.

Gratulacje dla obu szkół! Radni powiatu powinni własnie ta szkoły pozostawić i byłby rozwiązany nadmiaru szkół w powiecie.

Brawo Grajewo na 2291 liceów ogólnokształcących w Polsce 342 miejsce, to bardzo dobry wynik. Gratulacje dla kadry. Pozdrawiam.

Brawo Wojewodzin :)

Nareszcie coś obiektywnego. Takie rankingi pokazują rzeczywistość a nie propagandę!!! Gdzie jest tutaj szkoła, która tylko krzyczy, że u nas jest "naj. naj. naj" a w rzeczywistości tak nie jest. Brawo LO Kopernika, brawo Wojewodzin
gratulacje dla kadr nauczycielskich, bo to one wraz ze swoimi uczniami to wypracowały. BRAWO

Wyniki matur i egzaminów zawodowych pokazują, że nawet najsłabsi uczniowie odpowiednio pokierowani mają zapewniony start w przyszłość. Szkoda tych uczniów, którzy nabijają nabór szkołom, a z góry wiadomo, że mają małe szanse na zdanie egzaminów i tak naprawdę nie mają nic. Skończenie szkoły bez matury, czy bez egzaminu zawodowego nie daje dzisiaj nic. Lepiej jest skończyć zawodówkę i uzyskać zawód.

Wyniki matur i egzaminów zawodowych pokazują, że nawet najsłabsi uczniowie odpowiednio pokierowani mają zapewniony start w przyszłość. Szkoda tych uczniów, którzy nabijają nabór szkołom, a z góry wiadomo, że mają małe szanse na zdanie egzaminów i tak naprawdę nie mają nic. Skończenie szkoły bez matury, czy bez egzaminu zawodowego nie daje dzisiaj nic. Lepiej jest skończyć zawodówkę i uzyskać zawód.

Ewo masz 100% racji. Gratulacje dla absolwentów i nauczycieli z obu szkół.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.