piątek, 28 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 22 komentarzy
  • 11292 wyświetleń

Rajd nocny Grzędy 2008

Z 8 na 9 września 2008 r. odbył się kolejny nocny Rajd Grajewo-Grzędy

8 września 1944 r. w rejonie Osowe Grzędy miała miejsce bitwa 9 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej z Niemcami, rajd ma na celu uczczenie tego historycznego wydarzenia.

Pomysł zorganizowania przedsięwzięcia zrodził się kilka lat temu w Jednostce Strzeleckiej 10111 Grajewo. Pierwszy raz odbył się w 2002r., przez kolejne lata we wrześniu, zmieniając swoją formułę, przyciągał coraz liczniejsze grono młodych ludzi.

W manewrach biorą udział kilku lub kilkunastoosobowe grupy z opiekunem. Uczestnicy muszą wykazać się sprawnością podczas pokonywania w marszu kilkudziesięciu kilometrów, orientacją i wiedzą na kolejnych punktach kontrolnych. Starają się zdobyć jak największą ilość punktów, by ukończyć rywalizację na najlepszym miejscu. Wygranym należą się słowa uznania, lecz osiągnięciem jest też sam udział i ukończenie rajdu. Niełatwe, nocne zmagania z aurą i swoim organizmem przynoszą aktywnej młodzieży sporo satysfakcji, zostawiają wspomnienia z ciekawej przygody.

e-Grajewo.pl

 

Rajd "Grzędy 2006"

Rajd "Grzędy 2007"

Komunikat końcowy

W nocy 8/9 IX br. w ramach obchodów 64-rocznicy bitwy partyzanckiej 9 psk KA z Niemcami na Osowych Grzędach został zorganizowany już po raz 7 "Nocny Rajd Partyzancki - Grzędy 2008". W tym roku wzięło w nim udział wraz z opiekunami 386 osób, reprezentujących szkoły gimnazjalne i średnie z terenu powiatu oraz druyny harcerskie Hufca "Biebrzańskiego". Uczestnicy rywalizowali ze sobą na 38-km trasie pomiędzy Grajewem a leśniczówką Grzędy. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dotarli do celu., gdzie nastąpiło podsumowanie wyników i wręczenie nagród zwycięskim patrolom. Były nimi:
miejsce 1:
Patrol "Bataliony Chłopskie" z LO w Grajewie
Patrol "Czarne Kruki" z PG nr 3 w Grajewie
miejsce 2:
Patrol "Biebrznięci" z ZSM nr 1 w Grajewie
miejsce 3:
Patrol klas IIIe i IIIb z ZS nr 2 w Grajewie.
Najwytrwalsi wzięli nastepnie udział w obchodach rocznicowych bitwy przy pomniku k/leśniczówki Grzędy. W imieniu organizatorów gratulujemy zwycięzcom oraz składamy serdeczne podziękowanie za udziałw  rajdzie  wszystkim uczestnikom. Składamy również podziękowania wszystkim, którzy pomogloi w organizacji Rajdu.
Rajd został dofinanoswany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Grajewie i Urzędu Miasta Grajewo.
 
Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK

 

Komentarze (22)

Fajnie było pozdro dla kolegów z klasy 2F ze szkoły im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie
;P spisaliście się na medal!!!!!!!!!!!!

było super! i wcale nie było tak trudno dojść :P

Pozdrowienia i gratulacje za wytrwałość klasie 3e

Pozdrawiam Calą I f xd

warto bylo isc ;]

nie mam nóg xD

nie podobało mi się... :/
poprzednie rajdy były 'fajniejsze', więcej przygód - większa zabawa :P

Więcej ciekawszych zadań !!! co to za zadanie układać "buzle" [pocięta karta] nie wiem zróbcie jakiś tor przeszkód , żeby się więcej ubrudzić ;p

brawo dla 3f ktora tak wytrwale walczyła hehe pozdro :)

"Najwytrwalsi wzięli nastepnie udział w obchodach rocznicowych bitwy przy pomniku k/leśniczówki Grzędy."
kto brał ten brał

Zero przystanków.. zabójcze tempo.. zadania.. i mamy pierwsze miejsce :D

bylo mega, ale nie mam teraz kolan : (

Super Rajd idę za rok na pewno - to Rajd dla TWARDZIELI - taka nasza SELEKCJA!!! Damuśki i leszczyki siedzą w domciu.

no no rajd to całkiem ciekawa sprawa ale dla twardzieli:):):):) a pozatym nie takie tempo i nie tyle km na pierwszy raz........przeciez to mozna nogi stracic:(:(:( ledwo żyje i niewiem kiedy do siebie dojde....:/:/

haaa pg3 1 miejsce fest i tak dalej, juz komplet ..

Pzdr dla wszystkich uczestnikow z LO :)) :*

dla wszystkich cierpiacych z powodu rajdu! Byliscie przeciez swiadomi ile to trzeba przejsc km zeby dojsc do celu ;p wiec nikt wam nie kazal isc ^^ teraz bedziecie wiedzieli ze nie jest to latwa trasa :p ciekawe czy za rok bedzie tylk samo ludzi ;d albo wszyscy szli dlatego bo wtorek byl wolny ^^

a właśnie, że 1 klasy musiały iść :/

W Jednostce Strzeleckiej 1011 a nie 10111.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.