Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 4074 wyświetleń

Powstają nowe bezpieczne przejścia dla pieszych

Miasto Grajewo realizuje program: "Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie ulic: Mickiewicza i Koszarowej w Grajewie" w ramach działania 3.1. : Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.


W ramach inwestycji Miasta Grajewo powstaje:
  *wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Mickiewicza – naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2
  *wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Mickiewicza – naprzeciwko Zespołu Szkół nr 1
  *wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Koszarowej – naprzeciwko przychodni lekarskiej
  *wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Koszarowej - przeniesione zgodnie z wytycznymi.


Całkowity koszt inwestycji: 248 900,00 zł brutto.

 

 

fot. UM GRAJEWO

Komentarze (20)

Super, tylko teraz na Koszarowej mamy dwa garby, można było ten stary usunąć

A ten stary próg na Koszarowej naprzeciw przychodni to tak ma pozostać ?

Na koszarowej trzeba było stary próg zwalniający rozebrać, zdjęcie nr2. Obecnie mamy hula hop. W zimę będzie wesoło. Pewnie nie było wytycznych a z myśleniem jesteśmy na bakier. Kolejne dofinansowanie proponuję przeznaczyć na naukę logicznego myślenia.

Przejęcie spoko, ale ten próg zwalniający przed samym przejściem to jakiś koszmar. Kto się przejedzie przez to będzie wiedział o czym mówię.

Skoro już jest wyniesione przejście to po co kilka centymetrów przed przejściem progi zwalniające

A kiedy światła na skrzyżowaniu Dworna Koszarowa Kopernika.?

No cóż są pieniądze to trzeba je wydać, a czy z sensem to już sprawa problematyczna. Skoro już są pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pieszych to czy nie lepiej byłoby zorganizować jakieś kursy udoskonalające dla pieszych w zakresie nauki właściwego sposobu przekraczanie tegoż przejścia. Skoro kierowca dostaje mandaty i punkty, to i pieszych karać identycznie. Jeśli delikwent przekroczy oczko to kierować go na naukę doszkalająca w zakresie poruszania się w obrębie jezdni i przejść.

Serio ?! Próg zwalniający przed podniesionym przejściem ? Kto to akceptuje podpisuję ?! Może postawcie jeszcze rogatki jak na przejeździe kolejowym ! I świecące znaki , w końcu jak szaleć z dofinansowań to szaleć !

A co z ulicą Konstytucji 3 maja, raz zacząłem liczyć dziury i łaty na jezdni to szybko się poddałem. Tam żadne garby i wyniesione przejścia niepotrzebne, jedzie się jak po przedwojennym bruku. Główna miejska ulica aż wstyd, dojazd do szpitala itp.

Ty Mieszkaniec nie podpowiadają tym oszołomom bo jeszcze któryś z nich to przeczyta i porobi te garby żeby nam życie utrudnić.

A gdzie mój komentarz hahahaha

Zdjęcie nr.3 a te przejście dla pieszych ( pasy) prowadzą prosto na słup, kto to taki mądry?! Mam nadzieję ze zostanie przesunięte !

/lepiej było zadbać o widoczność wokół przejścia albo w żywe znaki "stop" dzieci bez patrzenia i zatrzymywania wchodzą na przejścia jak święte krowy często w takich odstępach że skrzyżowanie Ełcka/ Mickiewicza w godz porannych jest zakorkowane bo dzieci idą do szkoły i mało ich obchodzi ze blokują ruch ostatnio z ul. Mickiewicza na światła jechałem 15/20

Wielka super inwestycja napewno grajewo pójdzie do przodu /

Niedługo same progi w Grajewie będą /

Teraz zostało tylko poprawić oświetlenie na wszystkich przejściach, w okresie jesienno - zimowym jest słabo widoczność, często jest pochmurno , piesi przeważnie ubrani w czarne okrycia , o tragedię nie trudno .
Nie słychać wśród kandydatów na posłów inf.w tym temacie , tylko czeki na remizy , koła gospodyń I laptopy dla uczniów, a kto będzie płacił za prąd pobrany przez setki laptopów. My podatnicy za wszystko płacimy, rząd nie ma swoich pieniędzy, a tam gdzie jest widoczna potrzeba, to bariera nie do pokonania, bo to drogą krajową, tam powiatowa, osiedlowa lub gminna.
/

Chyba ktoś się pomylił, kostka stoi przy przejściu do SP 2, ale rozebrane pod LO.

Grajewo miasto wysepek i progów , progi już są montowane dosłownie wszędzie ( patrz początkowe założenie tej instalacji ) niebawem będą i pod każdym sklepem

To teraz progowego mozna wypic

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.