sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13794 wyświetleń

Potrącenie pieszego

77- latek został potrącony na przejściu dla pieszych. Mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala. Grajewscy funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj przed godziną 9.00 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał informację o potrąceniu pieszego na ul. Kilińskiego w Szczuczynie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący tirem 40 –letni obywatel Litwy potrącił 77-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych. Mężczyzna ze złamana nogą trafił do szpitala.

Grajewscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Komentarze (8)

Jak to jest że czesciej potroceni są w starszym wieku moze to cos śwadczy. A moze dlatego że Litwini powoduja najwiecej wypadkow.

co za kaleki jezdzo po tym szczuczynie tylko wypadki i wypadki czyzby prawka mieli za lapowki szczcuczyn( UWAGA PIRAT)

ja się wypowiem tak jestem pieszym i kierowcą , i uważam ze nie tylko kierowca powinien uważać ale i pieszy , niestety cała wina spada na kierowce , a chce poinformować ze starsi ludzie nie patrzą nigdy na drogą i ile razy samochód jest już na przejściu a oni wchodzą pod koła sama miałam taki przypadek, i jechałam wolno zwolniłam przed przejściem ale wielmożny pan nie chciał iść gdy dodałam gazu bo nie będę czekała aż się zastanowi czy przejść czy nie on wlazł mi pod koła oczywiście otworzyłam okno i powiedziałam co myślę o takim zachowaniu ale on miał to w nosie , a żeby jechało coś większego i nie dało rady zahamować tir przy 50 km/h może nie zahamować ale zawsze wina kierowcy :(

Ci właśnie litwini, to jeżdżą lepiej od wiekszości polaków. Pojeżdzijcie troche po Polsce to sie przekonacie. Po oprostu lepsza kultura jazdy od polaka w TIRZE, który Cie napewno nie przepusci. A dziadki powinni lepiej uważac na jezdni.

Jak piesi mają bezpiecznie przechodzić , jeżeli jedzie sznur samochodów ,i nawet na przejściu trzeba na siłę wymuszać , aby kierowca się zatrzymał i dał pierszeństwo pieszemu. Przy tej przepustowości dróg nasilenie ruchu jest zaduże. Apel jest jeden , zacznijmy więcej korzystać z rowerów, czy chodzić pieszo , a wyjdzie to nam na zdrowie i dobrze na kieszeń , bo niektórzy to już , przysłowiowo , do kibla jeżdżą samochodem .

tak, rowery to świetny pomysł, sama korzystam... tylko... na rower przy takim ruchu i braku wyznaczonych ścieżek na chodnikach to trzeba być... odważnym...

Ten dziadek czekał przed przejściem dobre 10 min.
Myślę że to w tym przypadku nie jest do końca jego wina.Byłem akurat nie daleko i widziałem całe zajście.Ruch tam jest puszczany wahadłowo i szanowny kierowca powinien mieć obowiązek się zatrzymać gdy 10 metry przed nim nie ma już miejsca do kontynuowania jazdy ale nie aby kilka metrów do przodu.
W tym miejscu i na tych pasach często dochodzi do potrąceń pieszych. Zastanówmy się czy tam powinno być te przejście które jest bardzo niebezpieczne?

wypadki byly sa ibedo a zeby ich uniknac podczas takich prac to poprostu zorganizowac objazddy a i wtedy szla by praca przy tym cholernym mostku calo szerokoscio jezdni i w szybszym czasie bylaby wykonana ale to w naszym kraju jest to nie mozliwe ze wzglendow ekonomicznych jak i praktycznych .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.